Roztrhaná hluková izolace v motorovém prostoru – výměna

Výborný fotonávod zaslal Pueblo, tímto mu patří velký dík před nastoupenou jednotkou 🙂

Výměna hlukové izolace

Hluková izolace

Demontáž

Jediné co je třeba, je odšroubovat všechny plastové matky, držáčky kabelů, hadiček a trubiček. Všechny jsou relativně dobře dostupné (u motoru Z16XEP) a jejich demontáž není problém. Maličko se budete zlobit s těmi spodními, 2ks jsou vzadu dole za řídící jednotkou motoru. Jsou tam 2 držáky hadičky, ze kterých je třeba hadičku nejdřív vycvaknout a pak je vytočit. Docela porod s 2x zalomenou rukou 🙂

Hluková izolace

Vyndání bylo snadný vzhledem k pokročilému stupni „rozdrbanosti“ 🙂

Hluková izolace

Montáž

Horší je montáž 🙂 Doporučuju demontovat box filtru vzduchu i s vedením ke klapce sání. Potom vycvaknout z držáků hadice okruhu klimatizace a trubičky nad nimi, viz. zarámování. S hadicemi se pak dá hnout, až tam pak budete novou izolaci „mordovat“.

Hluková izolace

Protože je v izolaci otvor, kterým prochází okruh klimatizace do kabiny, je potřeba v nejužším místě izolaci přestřihnou a po montáži zase slepit, viz následující obrázek.

Pokud stříhat nechcete, máte možnost klimu vypustit, demontovat kostku na obrázku a odpojit hadice, namontovat izolaci a pak zase klimu naplnit 🙂

Osobně si myslím, že ten jeden „střih“ je celkem přijatelná ztráta.

Hluková izolace

Izolace se dá nasunout zleva shora. Občas se zadrhne o šrouby, které slouží k jejímu uchycení, je třeba hóóóódně trpělivosti, šikovnosti a zručnosti. Ale JDE TO!

Potom nastrojit všechno zpátky a hotovo. Jen jsem si všimnul, že jedna díra nesedí. Přesto, že všechny ostatní ano, chyba tedy není v usazení izolace. Je to hned ta nahoře pod oknem (naštěstí). Možná je to problém faceliftu nebo nevím čeho, ale udělal jsem dirku, přítáhl plastovou matkou a v pohodě.

Hluková izolace

Hluková izolace

Související:

4 komentáře u „Roztrhaná hluková izolace v motorovém prostoru – výměna“

  1. No vypadá to kvalitně, ale já se osobně bojím provádět podobný druh práce, vždy to nechám na profesionály. Odhlučnění jsem dělal a jsem spokojený;)

Komentáře nejsou povoleny.