Klepání při přejezdu nerovností v zadní části auta

Během několika posledních jízd po městě se mi ozývalo bouchání v zadní části auta při přejetí nerovností. Bylo to třeba na kruhovém objezdu, kde jsou kostky, nebo když bylo nutné přejet obrubník. Nestávalo se to vždy, takže závada taková nahodilá. Naštětí jsem ji vyřešil.

Jak vyřešit kovový zvuk, který se občas ozve vzadu v autě

Astrou H už jezdím 13 let takže by se dalo říct, že už ji mám „naposlouchanou“ a jakýkoliv divný zvuk se snažím vyřešit. Naposledy to bylo z horního uložení tlumiče a další zvuk, který se často ozývá, když máte vadné tyčky stabilizátoru, jsem taky vypustil, protože je mám nedávno měněné. Navíc tento pazvuk pocházel ze zadní části vozu.

Zkusil jsem tedy zahýbat všemi koly a u zadního levého se ozval právě ten podivný zvuk. Zakleknul jsem tedy pod auto a vidím, kde je problém. Na výfuku chyběla jedna ze dvou gum, která jej drží a díky tomu, že tam byl volně, vždy ťuknul do karoserie a dělal tento zvuk.

Držák výfuku Opel Astra H

Gumu jsem v garáži ještě jednu volnou našel a nyní už je to v pořádku.

Guma výfuku Opel Astra H

Guma výfuku nasazena Opel Astra H

Dotaz na odborníky

Tu gumu drží tato podložka, dá se někde sehnat náhradní, protože prý originál už objednat nejde? Sama od sebe by ta guma ale odpadnout neměla, ne?

Guma výfuku se zajištěním - Opel Astra H

Další návody:

3 komentáře u „Klepání při přejezdu nerovností v zadní části auta“

  1. Stačí vzít kousek plechu, vyvrtat menší díru, než jsou ty háky, pak proseknout sekáčem malé záseky a podložku natvrdo narazit na jeden ten hák a je to tam jak přivařený.

Komentáře nejsou povoleny.