Jak opravit děravý výfuk za 200kč pomocí tmelu Muffler Weld

Muffler Weld je montážní pasta na výfuky a pokud jste ve výfukovém potrubí objevili díru, rozhodně tento tmel musíte zkusit, za tu cenu není co řešit a funguje spolehlivě.

Jak poznat děravý výfuk

I laik pozná, když zvuk z výfuku není právě standardní = tichý jako z výroby. Postupem času, vlivem povětrnostních podmínek, déšť, nebo v zimě sůl, tyto na výfuku zapracují a tím začne postupně zvenčí korodovat. Bohužel (hlavně v mém případě) u benzínových motorů výfuk rezne i zevnitř a pokud jezdíte krátké trasy, třeba jen po městě, pak ta voda nemá kdy se odpařit a tím pádem dochází k rezavění z vnitřku.

Muffler Weld – tmel na výfuky

V první řadě vám napíšu, že by mě nikdy nenapadlo toto použít, ale když se vám sejde doba dovolené a to, že ji má i váš mechanik a poté, co jste si objednali výfuk, vám nedorazí, protože ho během dopravy poškodili, i takový člověk, jako já, co mění díly častěji než je třeba, často hledá řešení, které by ho jindy ani nenapadlo.

V posledních týdnech jsem začal pozorovat, že moje astra má větší spotřebu než obvykle a výfuk je takové hlasitější. Sice jen po nastartování, pak už to docela šlo, ale i tak jsem zvyklý na ticho, které benzínový motor „vyluzuje“ 🙂

Zaklekl jsem tedy pod auto a vida, jedna dírka ve výfuku, resp. koncovém tlumiči u sváru byla. Když jsem to prohlédl podrobněji, objevil jsem ještě jednu, tam už by se ale s trochou nadsázky daly prostrčit dva prsty.

Díra ve výfuku 2

Díra ve výfuku

Nový výfuk stále nikde a proto jsem začal řešit, pokud by to šlo nějak opravit. A narazil jsem na Youtube na zajímavé video z Ameriky, kde týpek zadělal díru ve výfuku právě pomocí Muffler Weld pasty a chválil to, jak to funguje a kolik ušetřil.

Pasta vám přijde v krabičce, co vypadá jako puk 🙂 Pokud máte děti, co si hrají se „slizem“, obsah vypadá hodně podobně.

Muffler Weld tmel na výfuky

Muffler Weld tmel na výfuky 2

Co budete potřebovat k aplikaci tmelu na výfuk:

  • Gumové rukavice
  • Ochranné brýle
  • Železný kartáč
  • Vodu ve spreji
  • Samotný Muffler Weld tmel

Návod jak na to

V první řadě je nutné, aby byl výfuk studený !!!

Místo, kde je díra, pomocí železného kartáče očistěte, v mém případě se stalo, že se díra ještě zvětšila. Následně jej postříkejte vodou, tím bude ten tmel lépe držet. Nasaďte gumovou rukavici a naberte tmel z krabičky a naneste jej na tu díru a určitě i okolo, aby bylo jisté, že to bude dobře držet.

Muffler Weld tmel na výfuky 5

Muffler Weld tmel na výfuky 6

Muffler Weld tmel na výfuky 7

Tím máte hotovo, v návodu na obalu píšou, že by se měl nechat tmel vytvrdnout přes noc, ale já doporučuju raději 24hodin. Dělal jsem to ve 4 odpoledne a druhý den dopoledne v 10h jsme jeli do Prahy (100km) a ještě to nebylo úplně zatvrdlé (ale neupadlo to) 🙂 Na tom videu ten týpek použil horkovzdušnou pistoli a snad za 2 hodiny to měl ok. U jiného videa jsem četl, že můžete také nechat auto nastartované 30 minut a tím se to také „vyřeší“.

Nevím, raději bych to nechal celý den v garáži a pak to bude ok.

Od té doby, co Muffler Weld na výfuku mám, jsem ujel asi 300km, vše drží bez problémů, zvuk je parádní, jako by byl výfuk „nový“, ale brzy budu ten nový stejně měnit, takže asi tak.

Muffler Weld tmel na výfuky 8

TIP: Kdybyste řešili podobný problém třeba na středovém dílu výfuku a nebo potřebovali utěsnit spoj, prodává se páska, která toot řeší.

Muffler Weld tmel na výfuky 9

Každopádně v případě, že byste měli podobný problém, je to dobré nouzové řešení, které by ale podle recenzí a zkušeností mělo vydržet několik týdnů, ale i měsíců.

Za tu cenu není co řešit, já to rozhodně doporučuji.

Související:

Napsat komentář