Nový výfuk pro Opel Astra H Caravan

Kde koupit kompletní výfuk na astru H karavan, jaká je cena a kolik dílů vám přijde popíše dnešní článek.

Kolik vydrží originální výfuk Opel Astra H

Potom, co jsem nedávno popsal v tomto článku, že má auto najeto 170000km za 11 let a vše šlape jak má, přestal mi svítit xenon a začal prdět výfuk. Už letos na jaře jsem si říkal, že ten původní výfuk vydržel dost dlouho a už má nárok, aby odešel. A taky že už přišel jeho čas.

Jednou cestou z výletu do Liberce začal dělat takové nespecifikovatelné zvuky, které jsem doposud u skoro nehlučného auta neznal. Jako není špatné připadat si jako ve WRC speciálu, ale tady ten zvuk byl čím dál větší. V koncovém dílu výfuku byla malá díra díky korozi.

Sice mám garáž a v zimě jezdím minimálně, takže auto není moc vystaveno přírodním vlivům 🙂 Ale jak už jsem psal, přišel jeho čas.

Kde výfuk objednat a jaká je cena

Přestože na starší originální díly Opel poskytuje slevy, stejně by to bylo víc jak 10t. Takže jsem začal hledat dál, kde by se všechny 3 díly výfukové soustavy daly sehnat a na doporučení jsem vše koupil na webu Primavyfuky.cz. Pokud nevíte, co vše budete potřebovat k výměně, zde podle typu motoru a karoserie vyberete jak části výfuku, tak i třeba těsnění atd. Takže opravdu bez chyby.

Kupoval jsem tedy kompletní výfuk = 3 díly, veškeré příslušenství a cena za tento komplet 5500kč.

A to nejlepší nakonec, vše došlo 2 dny od objednání, takže pohoda.

Jak výfuk vypadá, když přijde poštou, se podívejte na obrázcích.

A co vy, majitelé astry h, kolik vydržel váš výfuk? Podělte se v komentářích pod článkem.

6 komentářů

 1. René napsal:

  Ahoj, taky mám Astru H karavan, nyní při 164.000 km už vypadá střední díl na výměnu,
  je hlučnejší, asi vyrezly přepážky.

 2. Miro napsal:

  Nazdar,mám Astru H Caravan diesel,je to rok výroby 2004,teda má už 13 rokov,najazdené 228 000 km a výfuk je stále v poriadku

 3. René Bulava napsal:

  Zdravím,
  já mám rok 2006, 1,7 CDTi 74kw, 305000km a na výfuk jsem ještě nešáhnul. (ne že bych nechtěl, ale nepotřebuje to, teda zatím)

 4. Kuba napsal:

  Ahoj, moje Astra H Caravan 1.6 LPG, 2006 a na budíku lehce přes 260tkm. Výfuk původní, ale začal teď prdět, takže budu měnit.. Našel jsem díru ve středním díle. Koncový stále jako nový

 5. Pardal napsal:

  Mám Astru H 1.9 CDTI caravan,rok 2005 najeto cca 240 tis a vše původní. Na středním už je teda KO venkovní plášť, ale ten vnitřní zatím drží. Dávám tomu rok. I tak je to ale úctyhodný výsledek !

 6. BikerMarius napsal:

  z19dt 270.000km 2006 – ze středního dílu upadl první plášt druhy koroduje vesele dál.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *