Xenony pro Opel Astra H a výměna výbojky

Jak vyměnit xenony určitě zajímá nejednoho majitele astry h, nedávno jsem výbojky dával nové, tak zde vše popíšu co a jak.

Jak poznat, že je čas na výměnu výbojky

Ještě než výbojka „umře“, začne svítit jakoby do růžova až fialova. Dá se s tím pár dní jezdit, ale mě to nevydrželo ani týden a pak zhasla úplně.

Výměna xenonových výbojek

Protože moje astra má opravdu dost kontrolních čidel, která měří mnoho údajů, když mi přestala svítit xenonová výbojka v pravém světle, také se mi tato informace zobrazila na displeji autorádia. Jak tato hláška vypadá graficky znázorněna se můžete podívat na obrázku.

A jak vypadá xenon, který nesvítí, jste asi už i na silnicích viděli.

Kolik vydrží originál xenon výbojka

Originální výbojky Osram D2S 35W mají vydržet 4 roky, ty moje jsem měl 5 let, takže dalo by se říct, že přesluhovaly 🙂

Přestože znám několik lidí, kteří mění jak jednu žárovku tak i jeden xenon (výbojku), ta druhá by stejně tako brzy odešla, takže je doporučeno měnit vždy oba kusy najednou.

Kde koupit xenonové výbojky

Doporučuji se podívat na srovnávač cen Heureka.cz, kde si seřadíte obchody podle ceny nebo vzdálenosti od vašeho bydliště a hned budete vědět, jaké cena je nejnižší. Já tyto dva kusy kupoval za 1800 kč na Alza.cz.

Výměna xenonových výbojek

Jak se dočtete na astra h fóru, pro výměnu stačí u jednoho světla „zalomit ruku“ a výbojku vyndáte. U té druhé je třeba ale částečně z jedné strany povolit nárazník. Pokud se na to ale necítíte, stejně jako já, raději toto svěřte odborníkovi. Ten, pokud ví co a jak, to bude mít za chvilku hotové.

Moji první výměnu xenon. výbojek jsem řešil v autorizovaném servisu Opel, výbojky jsem měl vlastní. Platil jsem ale za práci a také naprogramování – pod tím si ale dodnes nemám co představit. Navíc cena byla za tyto dva úkony 1800kč, což je cena, za kterou dnes koupíte obě výbojky a ještě zbyde na „drobné“ pro servis-mana, který vám ty výbojky vymění.   

A co vy, čtenáři, měnili jste někdy xenonové výbojky v astře? Podělte se v komentářích, kolik vám vydržely ty původní.

Čtěte také návod jak si vyměnit xenonové výbojky svépomocí.