Jak vyčistit poklice – kryty disků kol

Kryty kol, kterým říkáme hlavně poklice, se také často zašpiní, a zde je návod, jak je vyčistit, aby byly opět jako nové.

Jak vyčistit elektrony jste si na těchto stránkách již mohli přečíst, ale protože mnozí z vás alu disky nemají a poklice mají na kolech nasazeny celoročně, pokud chcete, aby vaše auto vypadalo „k světu“, je třeba i jim dát potřebnou péči.

opel astra poklice 1

Nejvíce zaneseny jsou poklice u předních kol, kde se špiní více díky usazeným nečistotám z brzdových destiček. Pokud se auto nemyje alespoň jednou za 14 dní, pak tyto nečistoty je problém z kol dostat, a i když původní nová poklice je většinou stříbrná, pak zde postupem času „získá“ žlutou barvu.

Moje poklice, které vidíte na fotkách, jsou originální, které byly na autě od koupě.

Mají „najeto“ 10 let, ale ty „zadní“ vypadají ještě celkem dobře. Ty, co byly na předních kolech, už byly celkem zažloutlé, tak jsem se rozhodl, že když už jsem vyčistil elektrony, tak i poklice dám do pucu 🙂

jak vyčistit elektrony 13

Postup je stejný jako u čištění elektronů, čistící prostředek na disky od značky W5 posloužil výborně a stačilo je pouze mírně otřít houbičkou na nádobí a opláchnout vodou a výsledek vidíte sami.

opel astra poklice 2opel astra poklice 3

Jsou opět (skoro) jako nové.

S autem jezdíte celý rok a když jsou ty Vánoce, jistě bude dobré mu tak trochu dopřát protislužbu 🙂