Výměna klapky hrany nákladového prostoru u Zafiry

Návod na výměnu klapky hrany nákladového prostoru u Zafiry poslal Radoš92.

Objednací díl klapky 23 46 174, cena 138Kč
Objednací díl pružinky 23 46 677 , cena 60Kč

Důvod výměny – slabá pružinka, nebo zlomená klapka.
Potřebné nářadí – šroubovák TORX 20, plochý tenký šroubovák

Postup výměny:

Otevřeme výklopnou záď.
Podlahový koberec vzadu nadzvedneme.
Odjistíme a vyjmeme kovové víko odklápěcí přihrádky.
Na čalounění odšroubujeme dva TORX šrouby.

Čalounění v místě čtyř úchytů uvolníme od rámu výklopně zádě a sejmeme.

Po otočení čalounění naruby vidíme kde se má klapka zacvaknout. Na obrázku je otvor pro zasunutí vpravo a nacvaknutí vlevo.

Čalounění obrátíme o 180° vzhůru nohama, tak aby klapka kterou měníme mela čitelně údaje. Nyní na čalounění nasuneme novou klapku, na kterou máme na levé straně nasunutou pružinku, (přijde na stranu, kde je vidět výlisek na čalounění, pro zajištění pružinky – mámě-li nápisy na klapce čitelně k sobě a ne vzhůru nohama), nejdříve levou stranou, a následně opatrně tenkým šroubovákem nasadíme pravou stranu klapky.

Klapka při nasazování přitom musí být v úhlu 90° k čalounění. (Nastavením sklonu klapky zajistíte potřebný úhle, pro nacvaknutí do čalounění).
Vyzkoušíme funkčnost klapky. Pokud vše funguje a je dobře zacvaknutá až na konec výlisku, klapka by měl rovně sedět a zavírat se.

Zpětnou montáž provedeme v opačném pořadí.
Čalounění přiložíme na karosérii, nacvakneme, a upravíme gumové těsnění, které musí čalounění na rámu výklopné zádě překrývat. Našroubujeme oba TORX šrouby zpět. Zakryjeme odkládací přihrádku a přiklopíme zpět koberec.

Diskuse k tématu ZDE

Související: