Navigace Opel a její výhody a nevýhody

Originální Opel navigace sice nenabízí tolik možností jako externí navigace, ale kdo si na ní zvykne, nebude již chtít jinou.

Někdo může namítat, že aktualizační CD/DVD vychází pouze 1x ročně, ale když pominu to, že navigovat na směrová čísla domů již umí dávno a za rok zase tolik nových silnic a dálnic minimálně v Čechách či na Slovensku nepřibyde, pak ve srovnání s externí navigací to je + – stejné.

Výhody originálního navigačního systému:

1. První a pro mě nejdůležitější vlastností je to, že není nutné cokoliv lepit na sklo a složitě tahat kabeláž pro napájení, prostě nastartuji a pokud jsem při předchozí jízdě měl navi zapnutou, samo se mě to zeptá, zda chci pokračovat v navigování.

Opel navigace Cd70 + CID barevný displej

2. Vše je komplet česky a to včetně hlasové navigace – toto není standart, ale lze navigaci počeštit, například u Pepy v Lysé nad Labem nebo u Romana v Brně. Také pokud za jízdy posloucháte rádio a zároveň je navigace zapnuta, pak se při navigování rádio mírně ztiší a po vyslechnutí „povelu“ se opět zapne na předchozí hlasitost. Toto externí navigace prostě neumí.

3. Anténa pro navigaci je umístěna na střeše, takže problém se signálem není, u externí navi občas je problém, pokud ji nemáte umístěnou přímo u okna.

4. Veškeré nastavení navigace lze ovládat z volantu, takže to neodvádí pozornost, a můžete se plně věnovat řízení.

Výhody externí navigace:

1. Aktualizace mapových podkladů několikrát ročně. V tom vidím velkou výhodu, nehledě na to pokud jezdíte více auty, lze ji přenášet.

2. Možnost ji použít třeba i pro turistiku, což logicky s navigací vestavěnou v autě moc nejde 🙂

3. Mapy dnes lze nahrát i do mobilu – např. Waze (pokud máte neomezená data), který stejně v autě vždy vozíte, osobně používám mapy Navigator, které jsou zdarma a teď v létě se mi aktualizují snad každý týden. Používám je ve služebním autě a i na dovolené při cestování mimo Čr.

Edit: Aktuálně mám v mobilu pouze jednu navigaci a to offline mapy od Google. Jsou zdarma a každý měsíc je stačí zaktualizovat.

4. Lze nahrát libovolné POI – body zájmu, což u origo navi nejde.

 

Zde vidíte, jaké všechny body zájmu nabízí navigace ve vozech Opel.

Opel navigace benzínové pumpy Opel navigace letiště Opel navigace muzeum Opel navigace obchodní centra Opel navigace památníky Opel navigace parkoviště Opel navigace restaurace Opel navigace sportovní komplexy Opel navigace turistická atrakce Opel navigace zábavní parky

DISKUSE K TÉMATU ZDE

Související:

5 komentářů u „Navigace Opel a její výhody a nevýhody“

  1. I na rok 2014 má tato navigace velice zastaralé menu a vůbec grafiku… Mno každopádně, přemýšlím, že bych si něco pořídil, ale hold nevím, zdali je to dobré řešení, zdali si přeci jenom nemám koupit prostě navigaci a nehrotit to… Váš názor??

Komentáře nejsou povoleny.