Letní pneu Bridgestone Turanza T005 205/55 R16. Jaké jsou moje nové pneumatiky?

Bridgestone Turanza T005 je nástupce oblíbených letních pneumatik T001 Evo, které byly v roce 2018 v německém testu ADAC na druhém místě v rozměru 205/55/16.

Protože nejsem zastánce toto, co dělá mnoho lidí, že si koupí levné pneu na internetu a pak si je veze do servisu na přezutí – což mi připomíná to, že bych si do restaurace donesl svoje maso a nechal si ho uvařit – raději si nové pneumatiky i přezutí zajistím v jednom pneuservisu (často vám pak i dají slevu).

Takže jsem poslal dotaz mého oblíbeného pneu-servisu, kam jezdím každý rok 2x auto přezout, nyní mají i online rezervaci, což mě jako ajťáka těší, a čekal na nabídku. Proč někam telefonovat, když je to samé vyřízeno na několik kliknutí 🙂

Ze 3 nabídek na pneu jsem vybral ty nejlepší. Sice jsem původně chtěl Michelin Primacy 3, ale tam by byla cena trošku vyšší.

Bridgestone Turanza T005 – ideální letní pneumatiky

Mohl jsem koupit nejlevnější letní pneu v rozměru 205/55 r16 Saetta (ekonomická třída), pak o trochu dražší Firestone (střední třída), ale já jsem zvolil to z výběru nejlepší, prémiovou třídu letních pneumatik Bridgestone Turanza T005 205/55 R16 91V.

Letní pneu Bridgestone Turanza T005

V porovnání s mými předchozími pneumatikami Dayton (což byla životní chyba a už bych si je nikdy nekoupil) to je nebe a dudy. Auto sedí výborně jak na suchu tak i na mokru ale hlavně to ticho, to je k nezaplacení.

Letní pneu Bridgestone Turanza T005 205/55 R16

Zatím jsem ale najel jen pár km, takže je ještě brzy více hodnotit. Jak je trošku zajedu, článek doplním o další informace.

Parametry:

  • Rozměr: 205-55-16
  • Valivý odpor: B
  • Brzdná dráha na mokru: A
  • Hlučnost (db): 71
  • Hlučnost třída: 2

A co vy, čtenáři, jaké máte letní pneu a jak jste spokojeni?

Čtěte také

2 komentáře u „Letní pneu Bridgestone Turanza T005 205/55 R16. Jaké jsou moje nové pneumatiky?“

  1. Koupil jsem je nedávno na astru také a jsou dobrý a tichý. Uvidíme kolik na nich najedu, jezdím celkem dost ročně.

  2. Chcem sa spytat maju tieto pneu „vyssi rafik“? Neviem ako sa to správne nazyva, ale myslím zosilnenu pätku po obvode. Proste ide mi o to ze s tym vyzerá pneu obuta na elektrone opticky nižšia a bez toho vyzera ako balon.

Komentáře nejsou povoleny.