Tmavé folie na okna auta a STK

Protisluneční fólie na okna jsem měl zatím u každého auta a to jak na oknech zadních, tak i předních bočních. Na STK už to ale není tak jednoduché, jako před lety, takže jak to vyřešit?

Stk a autofolie v roce 2019

V jednom z minulých článků na toto téma jsem popisoval, jaké změny nastaly v roce 2012 ohledně tématu okenní fólie na auto. Pár let bylo ticho po pěšině jak v médiích, tak i na Stanici Technické Kontroly, ale jaké bylo mé překvapení, když jsem se na STK letos vydal.

Termín technické mám vždy každý lichý rok v září, takže technikovi nebylo nikdy divné, že mám přední boční okna stažena. Tentokrát už si ale auta fotí ze všech stran, takže nařídil okna nahoru a ven 🙂

Chodil kolem jak on, tak i další kolega a oba říkají: „Nojo folie, to půjde dolů“.

Tak jsem znejistěl, protože je mám od roku 2009, kdy jsem bezpečnostní protisluneční folie na okna nechával dávat. Že jsou vzadu skoro neprůhledná skla nikomu nevadí, jen musí mít atest (proto je tam ten štítek).

Propustnost světla - autofolie zadní boční okno

Přední boční okna ale nesmí mít nalepeno nic.

Já si právě ty boční okenní folie v roce 2012 nechával vyměňovat, aby nebyly tak tmavé.

Autofolie - přední boční okno

Aktuální stav, jak jsem bez problémů jezdil mnoho let.

Opel Astra H caravan v zimě

Na STK ale už prý 2 roky mají nový měřák a stejný by měla mít i Policie ČR, a tam mi to ukázalo trošku jiné hodnoty, bohužel pro mě nepřípustné.

Propustnost světla autofolie

No, takže sice jsem nálepku dostal (a z technické mě nevyhodili), ale s příslibem toho, že to dám dolů. Takže hned druhý den jsem jel na sundání folií a skoro to rozdíl není.

Možná stačilo jen sundat samolepku dole na okně, kde byla informace o propustnosti světla a procenta.

Závěrem bych rád podotknul, že jsem za ty roky projel celou Čr i okolní státy a nikdy problém nebyl, ani v Rakousku, kde jim občas vadí nestandartní věci na autě.

Tak nevím, lepší mít auto v cajku, než pak rešit problémy.

Máte podobný „příběh“ ze stanice technické kontroly? Podělte se s ostatními čtenáři v komentářích.

Související:

Jak odstranit samolepku ze skla auta