NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Návody ze všech sekcí na jednom místě
Odpovědět
Uživatelský avatar
destroyer_svk
Příspěvky: 687
Registrován: 08 úno 2011, 21:22
Bydliště: Galanta - SVK

Re: NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Příspěvek od destroyer_svk » 27 pro 2017, 22:10

Dnes bol vymontovany a cisteny EGR ventil,nakolko sa pred par dnami rozsvietila kontrolka auto s klucom a neskor aj kontrolka motora.Chyba bola ECN4005A - nízky prietok ...
Na chode motora sa to zatial neprejavovalo,ziadne trhanie,nudzovy rezim.
Ventil vycisteny,avsak ako tu na zaciatku tohto vlakna pisal swabel,problem bol so solenoidom,elektromagnet neotvaral EGR-ko.Takze aj ten precisteny a premazany,pred montazou lahka skuska funkcnosti s napojenim na 12V,pekne to cvakalo.Pri montazi vymenene aj 3 tesnenia.
Dakujem za rady a postrehy ostatnych,nielen v tejto teme.
Vzhladom na vek a kilometre vozidla to bola u mna prva zalezitost ohladne EGR ventila.
Přílohy
IMG_2217[2].jpg
IMG_2221[1].jpg
IMG_2223.JPG
Astra H Caravan Cosmo 1,9 CDTI OPC Look
VW Golf Variant VII 1,4 TSI DSG Highline
Škoda Octavia III 2,0 TDI DSG Elegance - ex
Škoda Felicia 1,3 GLX

Reklama
 

celda1970
Příspěvky: 11
Registrován: 21 čer 2017, 13:02

Re: NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Příspěvek od celda1970 » 18 led 2018, 18:21

Zdarec....popsáno o čištění a rozborce el.části je toho dost...ale když jsem egr rozebral tak nemám egr s hřídelkou v el.části ale z el.části se dá vyšroubovat čep na pružině který vyjíždí z magnetické části......celé je to nýtované takže zezhora něco vrtat a vyrážet nehrozí.....
Spodní část je shodná s výše popisovanou....tu jsem vyblejskal a namazal grafitkou.....
Celkem mi jde o to že se nepravidelně rozsvěcí při nastartování kontrolka motoru a na diagnostice kterou mám vyskočí chyba egru jako nekorektní signál.....tu když smažu tak pohoda a za týden třeba zase a tak se to opakuje....čištění nepomáhá a myslím že bude chyba v té el.části která bude asi zoxidovaná....
Nerozdělával jste někdo tento typ Egru.....??? max mě napadá ty nýty odvrtat....
Je to tento typ egru....je tam vidět jak zatlačí pružinu s trnem ....
https://www.youtube.com/watch?v=wSOwoPzIR8c
Astra H Caravan 1.7 cdti 81kw 2009 Z17DTJ

Odpovědět