Dovolená v chorvatsku a dovolené vůbec 2011-12

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená v chorvatsku 09

Příspěvek od Oton » 05 srp 2009, 08:19

Juray: Hm to je štreka!Tak at to astra vydrží!Což věřím že vydrží! 8-) :lol:
Co v Dánsku??Na ryby?

Reklama
 

Uživatelský avatar
Juray
Příspěvky: 1032
Registrován: 06 led 2009, 21:26
Bydliště: Vroutek
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená v chorvatsku 09

Příspěvek od Juray » 05 srp 2009, 18:19

No na ryby přímo ne ;)... Byla v plánu Itále a Francie, ale nakonec ostatním nevyšel čas a financ :( takže jako záložní cesta padla do Dánska. Ani nevim jestli ty 3000km najedem, protože na cestu máme tejden... Prostě chcem projet Dánsko "po obvodu", památky zajímavost a ták...Asi budem improvizovat za jízdy;) Chtěli sme původně dojet až k Oresundskému mostu (půlka podmořský a druhá půlka nad mořem;) ) jenže časově to nevyšlo:( takže nakonec se podíváme jen k mostu Great Belt (za oba mosty se platí kolem 800Kč!) Berem sebou noťas takže se budu snažit popsat cestu ohledně spotřeby, průměru apod.

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: Dovolená v chorvatsku 09

Příspěvek od Pepino_GH » 08 srp 2009, 19:37

Tak už se nám dovolená blíží, trasa stejná jako vloni...

Co slovinci udělali dálniční známky, nemíním jejich státní kasu dotovat. 15 Eur za cca deset km dálnice (teď prý otevřeli ještě kousek) se mi zdá poněkud přehnané. 15 Eur je týdenní, což by pro mne znamenalo ještě jednu. Jinak v HU po okreskách nejedu, vše silnice první třídy a dálnici kopíruji jen z Nagykaniczse k hranicím s HR. Když vezmete v potaz, kolik km ujedete v Rakousku po dálnici za 230,- Kč, nedá se to se Slovinskem vůbec porovnat...
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

Uživatelský avatar
FerdaXXL
Příspěvky: 505
Registrován: 17 říj 2008, 22:06
Bydliště: Mravešniště Praha a.s.

Re: Dovolená v chorvatsku 09

Příspěvek od FerdaXXL » 09 srp 2009, 21:28

Nevím teda jak je to teď, ale asi před 7 lety jsem jel do Chorvatska a Slovinskem jsem projel velice rychle i když to tam byla skoro sama 30tka. Jeli jsme přes Maribor do Zagrebu což je jen kousíček Slovinskem a po dálnici to musí být ještě rychlejší takže ta cena mi příjde vážně přehnaná.
Opel Astra H SEDAN - Enjoy 1.6XER 85 kW, Silver lighthing, Tempomat atd ....

Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....

sori sa chibi a hrupki ...

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Dovolená v chorvatsku 09

Příspěvek od milosh » 09 srp 2009, 21:36

na www.hyundaiclub.net to ted rozebirali ze hlidaj i v tech vesnickach kolem dalnice kde je zpoplatneno ale lidi nechtej dat dost penez za par km dalnice a davaj taky pokuty za objizdeni kolem ;)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Fazol
Příspěvky: 135
Registrován: 07 srp 2008, 09:28
Bydliště: Orlová

Re: Dovolená v chorvatsku 09

Příspěvek od Fazol » 09 srp 2009, 22:03

Zdarec,

po delsi pauze kuknu na forum a rubrika presne pro me :) 28.8. vecer jsem si naplanoval vyjezd na pet dni do chorvatska, cil cesty je istrie, a presne dneska vecer jsem si rikal,ze naplanuju cestu. Jelikoz cestu do chorvatska (makarska, zadar atd.) jsem jel nekolikrat, ale pred mnoha lety (asi pred sesti), rikal jsem si, ze se kunu zda-li se neco nezmenilo. Pokazde jsem jel, pres rakousko, maribor, plitvice atd. A koukam, ze slovinci zpoplatnili tech svy par kilometru. Kuknu na ceny, ale porad co si dobre pamatuji, tak to byla slusna cesta a hlavne rychla.

Je nekdo z vas, kdo to jel nedavno pres rakousko, maribor atd. zda-li muze rict nejake konkretni ceny. Jinak jak je zjistim ja, dam je tady.

Dikes
FazoL
Opel Astra H 1.6 Caravan

Uživatelský avatar
Fazol
Příspěvky: 135
Registrován: 07 srp 2008, 09:28
Bydliště: Orlová

Re: Dovolená v chorvatsku 09

Příspěvek od Fazol » 11 srp 2009, 09:53

Hoj,

tak jsem trochu pocet na internetu a zde je par linku mozna uzitecnych ;)
Kukntete:
http://zpravy.idnes.cz/specialni-priloh ... vatska.htm
http://www.kafe.cz/zensky-svet/cestovan ... -1623.aspx
http://cestovani.idnes.cz/chorvatsko-ot ... gcechy_tom

Dalnicky znamky ve slovinku jsou od 1. cervence tydenni.
FazoL
Opel Astra H 1.6 Caravan

Pico
Příspěvky: 7
Registrován: 31 říj 2008, 17:00

Re: Dovolená v chorvatsku 09

Příspěvek od Pico » 23 srp 2009, 18:18

Pred týždňom som sa vrátil z HR a roky jazdím zásadne len cez Rakúsko a Slovinsko. Odkedy Slovinci zaviedli dialn. známky je cesta o 50% menej frekventovaná. Poplatky majú Slovinci naozaj logické. týždňová známka 15,- €, mesačná 30,- €. Takže si môžte vybrať. Rozhodne ale táto trasa stojí za to. Grebaštica - Bratislava / 800 km / som spravil za 7 a pol hodiny aj s prestávkami. Tlačiť sa cez maďáriu s kamiónmi a cez dediny s polovicou Slovenska a tretinou česka, rozhodne nemusím. A to nehovorím o tom, že nerozumiem ani slovo. Na trase cez SLO som išiel zásadne len z rakušákmi, slovincami a sem tam čech.

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: Dovolená v chorvatsku 09

Příspěvek od Pepino_GH » 16 zář 2009, 23:41

Tak jsem letos zvolil opět trasu do Chorvatska přes HU, oproti loňsku zklamání... Ne že bych se tlačil s kamiónama, ale ta samá štreka mi přišla oproti loňsku ve zbědovaném stavu, navíc po příjezdu na přechod do HR nám celník sdělil, že je zavřený a musíme použít nový na dálnici (nezpoplatněný úsek). Nájezd špatně značený, déšť... Ale příjemné zjištění, že se člověk doptá na cestu i v Maďarsku :lol: . Zpáteční cestu jsme zvolili přes můj odpor přes Slovinsko... Protáhli dálnici a musím konstatovat, že průjezd Slovinskem je OK, jen ty přemrštěné poplatky... Jinak cesta Rogoznice - Praha 12 hodin i s přestávkama na kávu a protažení..
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 722
Registrován: 08 črc 2009, 22:36
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená v chorvatsku 09

Příspěvek od Mike.S » 19 zář 2009, 22:29

Pepino_GH: Slovinsko se dá projet i bez dálnice 8-)
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Odpovědět