Přední okna, folie vs ztmavení z výroby

Úpravy od motoru až po plasty
Uživatelský avatar
boukalm
Příspěvky: 175
Registrován: 23 črc 2010, 12:06

Přední okna, folie vs ztmavení z výroby

Příspěvek od boukalm » 10 čer 2013, 17:03

Ahoj kolegove,
dnes jsem absolvoval prvni TP u sveho vozu po koupi. Jak jsem predpokladal, meli vyhrady k folii na prednich oknech dveri. Folie nebyla total tmava, ale proste to nesplnovalo zadane kriteria vyhlasky na propustnost. Takze strhnout, ocistil jsem lepidlo a ted resim co s tim. Absolutne si nepamatuji, jak hodne originalni skla, odolovaji slunecnimu svetlu/propustnost tepla, tzn popis na skle je propustnost min 70%, (jsou lehce zelena), ale vubec jiz nevim, jestli to neni jen opticke a sklo propusti mnohem vice tepla, nez ta nejobycejnejsi folie. Folie jsem tam daval kdysi pred lety kvuli vzhledu a pak take samozrejme pro vetsi komfort. Mate to nekdo nejak legalne resene a s jakym vysledkem? Ted jak porad prsi, to nemohu poradne vyzkouset, nevim, jestli tam pujde vubec neco dat, aby to splnovalo vyhlasku :(
Kaslu uz na vzhled, hlavne aby to pres ty okna tolik nepalilo. Vyhlasku nechapu, ze je tak prisna. To, ze by nekdo ridil ve svareckych brylich, to uz je kazdemu jedno :)

Dik Martin

Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Přední okna, folie vs ztmavení z výroby

Příspěvek od milosh » 10 čer 2013, 17:39

SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
boukalm
Příspěvky: 175
Registrován: 23 črc 2010, 12:06

Re: Přední okna, folie vs ztmavení z výroby

Příspěvek od boukalm » 10 čer 2013, 17:44

Díky Miloshi, ja jsem Tvuj prispevek cetl a dava mi to jistou nadeji :) Ale nikde u Tebe jiz nectu, zda-li mas zabarveni z vyroby, ci nikoli :(

Uživatelský avatar
vojtavojta
Příspěvky: 3778
Registrován: 14 dub 2010, 18:41
Bydliště: Vsetín

Re: Přední okna, folie vs ztmavení z výroby

Příspěvek od vojtavojta » 10 čer 2013, 17:48

Astra H 1,6 16V 77kW 10/2005
OP-COM

Uživatelský avatar
boukalm
Příspěvky: 175
Registrován: 23 črc 2010, 12:06

Re: Přední okna, folie vs ztmavení z výroby

Příspěvek od boukalm » 10 čer 2013, 18:18

Ano, cetl jsem dle kl.slova "Folie" vetsinu prispevku. Zajima me hlavne vase zkusenost, jestli nekdo napr nema nainstalovanou i tu transparentni a jak je to potom s tim odrazem tepla, vzhledem, jaka znacka se osvedcila, apod.

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Přední okna, folie vs ztmavení z výroby

Příspěvek od milosh » 10 čer 2013, 18:32

Z vyroby jsem mel jen zadni bocni, predni okna u ridice a spolujezdce ne.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Samothe
Moderátor
Příspěvky: 4098
Registrován: 13 črc 2008, 09:34
Bydliště: Vratimov

Re: Přední okna, folie vs ztmavení z výroby

Příspěvek od Samothe » 10 čer 2013, 18:44

gtc mají všechny okna zatmavený + mám fólie, čelní ne, boční řidič 70, za řidičem 15, zadní 15, na TK měli výtky už jsem myslel, že budu strhávat, ale nakonec si jen okopírovali osvědčení a nechali mě jet :)

Uživatelský avatar
boukalm
Příspěvky: 175
Registrován: 23 črc 2010, 12:06

Re: Přední okna, folie vs ztmavení z výroby

Příspěvek od boukalm » 10 čer 2013, 18:55

to na mě byli nekompromisni. chvili i vyhrozoval, ze skoci pro merak. to nemelo cenu se s nim dohadovat. navic na ten predek nemam dany atest, protoze uz pri montazi mi rikali, ze to dohromady s origo zatmavenim nesplnuje. takze tak. budu muset jit to tech čirých

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Přední okna, folie vs ztmavení z výroby

Příspěvek od milosh » 10 čer 2013, 19:35

Me s bocnima prednima chytili statni, zastavili me pry hlavne kvuli foliim, karticka a mirne stazeni oken jim stacilo 8-)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
boukalm
Příspěvky: 175
Registrován: 23 črc 2010, 12:06

Re: Přední okna, folie vs ztmavení z výroby

Příspěvek od boukalm » 13 čer 2013, 13:30

Tak jen pro pořádek, jak jsem to vyřešil.
Našel jsem odkazy na (prý jedinou) folii, která je skoro čirá, ale má stejné učinky jako např. Suntek HP35 a při měření sebere 1-2% max.
Mé skla, mají z výroby při měření propustnost 71-72%. Jedná se o 3M Crystalline90. Za polep předních oken, si řekli o 2300,- s daní. Sice jsem tam jel obratem znovu na výměnu, protože to odflákli, ale to je jiná věc :) (dělali to s prachovkama a z nich se do spodní části dostal bordel) A skutečně mohu potvrdit, že tato folie funguje výborně. Už na prezentačním stojanu, měli sadu folií a za nima žárovky a při měření nebo jen pocitovém zkoušení dlaní, vykazovala tato folie vynikající vlastnosti.

http://www.youtube.com/watch?v=XMNPABN6FgA

Odpovědět