Nefungující AFL bi-xenony

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
ishick
Příspěvky: 5
Registrován: 05 dub 2013, 20:31

Nefungující AFL bi-xenony

Příspěvek od ishick » 07 úno 2018, 20:44

Zdravím fórum,

už pátým rokem jsem spokojeným majitelem háčka s motorem 1.6T (dovoz z DE), maximální spokojenost se vším (a především s výkonem), ale teď se objevil problém s pravým světlometem. Mám AFL bi-xenony, byl jsem zvyklý na běžné výškové a stranové projetí světel při každém nastartování, ale to se teď nekoná, začne blikat oranžová kontrolka natáčení světel, ty zůstanou ve spodní poloze, po asi 20 vteřinách zhasne pravý světlomet a rozsvítí se mlhovky.

Servisák nějakou diagnostikou zjistil, že asi řídící jednotka toho pravého světlometu, ale výměna problém nevyřešila, takže jsem teď bezradný - shánět celý světlomet se mi moc nechce (a autorizovaný servis navrhne přesně tohle).

Neznáte někoho, kdo je schopný odhalit a případně opravit závadu? Schopný opel servis, ideálně v okolí Brna, ale klidně i ve 100km okolí?

Edit: hledal jsem lépe a servis zkusím http://www.carteam.cz (RomanK), ale i tak pokud jste se někdo potkal s podobným problémem, uvítám vaše zkušenosti/řešení.

Reklama
 

Uživatelský avatar
pajak7
Příspěvky: 83
Registrován: 20 říj 2016, 00:58
Bydliště: Tanwald

Re: Nefungující AFL bi-xenony

Příspěvek od pajak7 » 07 úno 2018, 21:22

Jednotky jsou na světle dvě a je otázka kterou jste měnili .
Jedna je na obsluhu právě naklápění a druhá je jednotka xenonu (předřadník).
Já měl ten samej problém, jednotka AFL byla totálně zoxidovaná a byl přerušený jeden spoj na tišťáku.
Po opravě už rok zatím klid .
Opel Astra H GTC 1.9 CDTI 110 kW
pajakuv ASTROLET

Uživatelský avatar
mironto
Příspěvky: 927
Registrován: 08 lis 2013, 10:28

Re: Nefungující AFL bi-xenony

Příspěvek od mironto » 08 úno 2018, 09:17

Ako pise pajak7, pri Astre su jednotky na kazdom svetle dve (Zafira ma uz len po jednej). Polozka 4 a 27.
https://opel.7zap.com/en/car/a04/p/6/4-0/
Pokial zhasne len jeden svetlomet, problem bude najskor v jednotke, pripadne moze odist motorcek. Na to existuje opravna sada (na predchadzajucom odkaze polozka 28), musi sa ale vylamatat/vyrezat otvor do tela svetla, kadial sa ten motorcek meni a po oprave zatvorit krytom (polozka 31X).

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 532
Registrován: 21 pro 2008, 20:45
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice

Re: Nefungující AFL bi-xenony

Příspěvek od denny » 08 úno 2018, 14:52

Minulý týden jsem tu řešil dvě takové Astry.Totálně prolité jednotky vodou.Jednotky řízení světel ne startery.

ishick
Příspěvky: 5
Registrován: 05 dub 2013, 20:31

Re: Nefungující AFL bi-xenony

Příspěvek od ishick » 14 úno 2018, 13:21

Diky za odpovedi panove, uz resim u RomanK v Brne, je dost mozne ze to bude vodou v tom jednom svetlometu :(

ishick
Příspěvky: 5
Registrován: 05 dub 2013, 20:31

Re: Nefungující AFL bi-xenony

Příspěvek od ishick » 28 úno 2018, 18:26

Tak to byl nakonec preruseny jeden kabel (vypadal zoxidovany) v kabelovem svazku ke svetlometu - obeslo se bez vymeny ridicich jednotek a dalsich veci.

Odpovědět