Sada reproduktorů - Pioneer TS-Q172C

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Sada reproduktorů - Pioneer TS-Q172C

Příspěvek od Midzi » 19 srp 2010, 21:10

opisal si to tak ze aj ja by som si to vedel namontovat :D
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Sada reproduktorů - Pioneer TS-Q172C

Příspěvek od milosh » 23 srp 2010, 12:10

Clanek plus fotky zde - https://www.opel-astra-h.cz/vymena-reproduktoru/

Sice mam uz repro asi 4 mesice v aute a fotil jsem to pri jine prilezitosti ale snad jako ukazka to bude stacit. :ugeek:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Samothe
Moderátor
Příspěvky: 4098
Registrován: 13 črc 2008, 09:34
Bydliště: Vratimov

Re: Sada reproduktorů - Pioneer TS-Q172C

Příspěvek od Samothe » 23 srp 2010, 14:34

jednoduché jako facka jen mít navíc peníze :mrgreen:

Uživatelský avatar
JohnyBA
Příspěvky: 470
Registrován: 09 kvě 2009, 09:58
Bydliště: Bratislava/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada reproduktorů - Pioneer TS-Q172C

Příspěvek od JohnyBA » 21 zář 2010, 21:00

Tak cez vikend som znova rozobral dvere, aby som skusil namontovat tu podlozku pod repraky. Ani za boha som to nenapasoval tak aby pasovala, pretoze na tej najvacsej strane ide srob cez strednu dierku v ktorej je akurat tuplik od tej podlozky. Tak som este raz prestudoval navod a na astru H ta podlozka ani nepatri, nie je vobec nakreslena v navode a je zakreslena napriklad pri zafire.
Opel Astra H, 1.9CDTI 74kW, 11/2007
Spotreba: Obrázek

Filda
Příspěvky: 25
Registrován: 15 kvě 2008, 08:42
Bydliště: Olomouc

Re: Sada reproduktorů - Pioneer TS-Q172C

Příspěvek od Filda » 22 zář 2010, 14:12

Když už se rozhodnete vyměnit repros, tak zároveň něco udělejte s ozvučnicí (prostorem uvnitř dveří). Doporučuji tecsound (přijatelná cena) 2 až 4 metry čtverečné na velké plochy a pak uzavřít ty díry ve skeletu dveří a nenechávat to jen na tapecu... Po této procedůře jsem ubral v equalizéru 6dB na basech a na celkovou kvalitu zvuku to mělo dost velký vliv (subjektivně samozřejmě). Nebudu hledat analogie, ale pokud vyměníte jen jednu součást řetězce, zvlašť pokud to není úplně nejhorší část... Po roce sundám tapec a podívám se jak to tam drží (vliv teplo, chlad atp.). Bastlení zdar.

Uživatelský avatar
beavis
Příspěvky: 1119
Registrován: 05 říj 2009, 00:36
Bydliště: Severní Čechy

Re: Sada reproduktorů - Pioneer TS-Q172C

Příspěvek od beavis » 22 zář 2010, 15:18

Filda píše:Když už se rozhodnete vyměnit repros, tak zároveň něco udělejte s ozvučnicí (prostorem uvnitř dveří). Doporučuji tecsound (přijatelná cena) 2 až 4 metry čtverečné na velké plochy a pak uzavřít ty díry ve skeletu dveří a nenechávat to jen na tapecu... Po této procedůře jsem ubral v equalizéru 6dB na basech a na celkovou kvalitu zvuku to mělo dost velký vliv (subjektivně samozřejmě). Nebudu hledat analogie, ale pokud vyměníte jen jednu součást řetězce, zvlašť pokud to není úplně nejhorší část... Po roce sundám tapec a podívám se jak to tam drží (vliv teplo, chlad atp.). Bastlení zdar.
Souhlasim! Opravdu neni na skodu vyplnit prostor ozvucnice nejakym tlumicim rounem a zvuk se hned zlepsi 8-) To same se provadi napr. i u domacich reprobeden.....
Prvni Astra G 1.6 74kW, druha Astra H 1.6 77kW a do tretice Astra J 1.4 turbo 103kW;-)

Uživatelský avatar
martini
Příspěvky: 707
Registrován: 07 srp 2009, 22:14
Bydliště: Karvina

Re: Sada reproduktorů - Pioneer TS-Q172C

Příspěvek od martini » 22 zář 2010, 15:26

ja bych si je taky pŕedělal ale s timto radiem cd30 MP3 .......... hraje mizerně hlavně signal myslim, buď se ztraci nebo v tom slyšim chrčeni je to jak kdy někdy dobry ..........tak nevim co to je za šunt
astra h Z 16XEP Twinport n JOY 2004 SPORT OP-COM XENONY AFL

Filda
Příspěvky: 25
Registrován: 15 kvě 2008, 08:42
Bydliště: Olomouc

Re: Sada reproduktorů - Pioneer TS-Q172C

Příspěvek od Filda » 23 zář 2010, 14:17

CD30 MP3 mám, za ty peníze se mi to zdá přijatelné, co předvádí. Pamatuju si, jak jsem auto kupoval, prodejce předvedl rádio a já jsem byl velice mile překvapen, že to jde i líp než ve fabii, ve které jsem přijel :-)

Filda
Příspěvky: 25
Registrován: 15 kvě 2008, 08:42
Bydliště: Olomouc

Re: Sada reproduktorů - Pioneer TS-Q172C

Příspěvek od Filda » 23 zář 2010, 14:29

To Beavis: Rouno bych tam nedával, ani nic jiného, co sákne vodu. Za prvé to není kam dát, pohybuje se tam okno a pak kvůli té vodě. Tlumící rouno má za úkol v domácích repros eliminovat tzv stojaté vlnění a nebo pomoci zatlumit bassreflex. Bassreflex tam není a na omezení stojatého vlnění se toho tam musí nacpat tolik, že bys nestáhl okno. V autě bych si s tímto hlavu nelámal (pokud to není sub) a jen eliminoval akustický zkrat a zpevnil ozvučnici kvůli rezonanci.

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Sada reproduktorů - Pioneer TS-Q172C

Příspěvek od milosh » 23 zář 2010, 15:43

Ja tam nedal nic a hraje to podstatne le, posloucham hlavne tanecni muziku (kdyz nevezu dceru ktera vyzaduje pohadky a pisnicky) a basuje to mnohem lepe nez puvodni papiraky, jak uz jsem tady psal po montazi.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Odpovědět