Aux IN / Line IN PRE CD70 a DVD90

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sajfi
Příspěvky: 163
Registrován: 14 črc 2011, 14:13
Bydliště: Praha

Re: Aux IN / Line IN PRE CD70 a DVD90

Příspěvek od Sajfi » 12 čer 2017, 21:37

Asi to nepatří úplně sem, ale ... Nechal jsem si dnes dodělat AUX k CD30 MP3. Když jsem to dnes zkoušel, je to hrůza a vůbec se to nedá poslouchat. Zpěv je jakoby tiše a je to celé takové rozdrnčené ... Kde by mohl být problém? Je to nějak špatně zapojené, nebo prostě tohle rádio hraje takhle blbě? Musím říct, že jsem byl hodně zklamanej, protože jsem se těšil jak si při dlouhé nadcházející cestě do Chorvatska budu pouštět písničky z iPhona ... :-(
EX Astra Caravan H, 1,9 CDTI (88 kW), r. v. 2006

Reklama
 

Uživatelský avatar
honzap
Příspěvky: 629
Registrován: 14 bře 2014, 14:30

Re: Aux IN / Line IN PRE CD70 a DVD90

Příspěvek od honzap » 12 čer 2017, 23:26

Si kup tohle "http://www.ebay.com/itm/Parrot-Mki-9200 ... 2302025302"

Teoreticky by se to dalo přehodit ode mne, myslím, že je to jenom o přehození za rádiem (opli adaptéry mám zapojený).

Edit:// tuším, že ne u všech rádií šlo aux oživit, snad se to dalo poznat při přepnutí na aux a zesílení hlasitosti, jak se ozývalo lupání, tak to myslím nešlo... pohledej, jsi kluk šikovnej
Astra H Z19DT caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

Uživatelský avatar
Sajfi
Příspěvky: 163
Registrován: 14 črc 2011, 14:13
Bydliště: Praha

Re: Aux IN / Line IN PRE CD70 a DVD90

Příspěvek od Sajfi » 13 čer 2017, 07:09

honzap píše: Edit:// tuším, že ne u všech rádií šlo aux oživit, snad se to dalo poznat při přepnutí na aux a zesílení hlasitosti, jak se ozývalo lupání, tak to myslím nešlo... pohledej, jsi kluk šikovnej
To rádio AUX má a jiné řešení (Parrot) nepotřebuju, ale díky ... :-) Jde mi jen o připojení iPhone na hudbu, ale i když se z rádia teď zvuk ozývá, tak je příšernej ... Tak mě napadlo, jestli to tam nějak blbě v servisu nezapojili ... Jak jsem psal výše, připadá mi to, jako by byl zapojenej jenom jeden kanál, nebo tak něco ... Jsem elektrotechnický analfabet, tak mě zajímalo jestli podle příznaků hned někdo nepozná v čem je problém ... Ale třeba to rádio takhle tragicky kraje přes AUX od přírody ... :-( Je to CD30 MP3 s 9ti předvolbama na stanice, takže pravděpodobně DELPHI/GRUNDIG ...
EX Astra Caravan H, 1,9 CDTI (88 kW), r. v. 2006

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Aux IN / Line IN PRE CD70 a DVD90

Příspěvek od PepaS » 13 čer 2017, 10:20

Sajfi píše:... Nechal jsem si dnes dodělat AUX k CD30 MP3. Když jsem to dnes zkoušel, je to hrůza a vůbec se to nedá poslouchat.
Pokud CD30 nemá AUX od výroby, je jeho doplňování velmi problematické, protože s externím vstupem není v rádiu vůbec počítáno. Pokud hraje špatně, není to problém rádia ale toho dodatečně doplňovaného audio vstupu, resp. toho, kdo to dělal... :o

Nevím, kolik si platil, ale možná by bylo levnější koupit CD30 s AUX vstupem od výroby. Pokud se nepletu, audio vstup u těchto rádií doplňoval pan Kolář ( http://www.autoradiaservis.eu/ ) a to tak, že se signál připojoval k výstupu CD, takže když si chtěl pouštět audio z externího vstupu, musel si pustit CD s nahraným „tichem“.

Já osobně jem AUX u CD30 nikdy neřešil...
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Sajfi
Příspěvky: 163
Registrován: 14 črc 2011, 14:13
Bydliště: Praha

Re: Aux IN / Line IN PRE CD70 a DVD90

Příspěvek od Sajfi » 13 čer 2017, 12:22

PepaS píše:

Nevím, kolik si platil, ale možná by bylo levnější koupit CD30 s AUX vstupem od výroby. Pokud se nepletu, audio vstup u těchto rádií doplňoval pan Kolář ( http://www.autoradiaservis.eu/ ) a to tak, že se signál připojoval k výstupu CD, takže když si chtěl pouštět audio z externího vstupu, musel si pustit CD s nahraným „tichem“.

Já osobně jem AUX u CD30 nikdy neřešil...
Tohle rádio právě AUX již od výroby má ... Mám ho od RomanaK. Koupil jsem jen tenhle kablík: http://www.vpcentrum.eu/aux-in-adapter- ... -2005-2011 Domnívaje se, že se to jen píchne ro rádia a hotovo. No a jelikož jsem byl línej kablík protahovat, tak jsem to nechal udělat při servisce. A trochu mě udivilo, že mi potom dali prázdné konektorové "kostičky" bez pinů ... Ten kabel přece už předpřipravenej konektor měl ... Nebo se to muselo přebastlovat? Nemohli to napojit na špatné piny u rádia?
EX Astra Caravan H, 1,9 CDTI (88 kW), r. v. 2006

Uživatelský avatar
honzap
Příspěvky: 629
Registrován: 14 bře 2014, 14:30

Re: Aux IN / Line IN PRE CD70 a DVD90

Příspěvek od honzap » 13 čer 2017, 12:37

Zkoušel jsi jinej zdroj než telefon? empíka?

Jeden telefon mi nehraje na klasickej jack, protože je "napinovanej" na dodávanou bondovku s mikrofonem a ten origo konektor má víc kroužků, než tři... Chová se to podobně.

Kdyžtak budeš poslouchat cestou holky... máš jich málo? :mrgreen:
Astra H Z19DT caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

Uživatelský avatar
Sajfi
Příspěvky: 163
Registrován: 14 črc 2011, 14:13
Bydliště: Praha

Re: Aux IN / Line IN PRE CD70 a DVD90

Příspěvek od Sajfi » 13 čer 2017, 12:51

honzap píše:Zkoušel jsi jinej zdroj než telefon? empíka?

Jeden telefon mi nehraje na klasickej jack, protože je "napinovanej" na dodávanou bondovku s mikrofonem a ten origo konektor má víc kroužků, než tři... Chová se to podobně.

Kdyžtak budeš poslouchat cestou holky... máš jich málo? :mrgreen:
To je dobrej tip, díky vyzkouším .. !! :-) iPhone pochopitelně víc kroužků má, konkrétně čtyři .. (u Apple bych se vůbec nedivil, že se s klasickými jacky nekamarádí, nikdy jsem tam nic než origo sluchátka připojený neměl ...) A holky mám celkem tři, takže v tomto ohledu se rozhodně nudit nebudu ... :-)
EX Astra Caravan H, 1,9 CDTI (88 kW), r. v. 2006

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Aux IN / Line IN PRE CD70 a DVD90

Příspěvek od PepaS » 13 čer 2017, 16:26

Sajfi píše:Tohle rádio právě AUX již od výroby má ...
Aha - potom si zkontroluj, zda-li piny strčily do správných pozic. Pokud ti hraje levý i pravý kanál, může být problém s připojením země; tomu by nasvědčoval i tvůj popis. Zapojení konektoru je uvedeno na štítku rádia, tak to můžeš snadno ověřit.
Sajfi píše:A trochu mě udivilo, že mi potom dali prázdné konektorové "kostičky" bez pinů ...
Z kostičky vytáhli tři piny a strčili je do FAKRA konektoru rádia.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Sajfi
Příspěvky: 163
Registrován: 14 črc 2011, 14:13
Bydliště: Praha

Re: Aux IN / Line IN PRE CD70 a DVD90

Příspěvek od Sajfi » 16 čer 2017, 09:55

Tak problém je opravdu v jacku daného kabelu, který je zcela nekompatibilní se vším možným ... S iPhonem ani iPode skamarádit nelze vůbec, ale po připojení staré MP3 a trochu povytažení konektoru to hraje dobře. Takže na cestu do Chorvatska zatím dostačující a pak konektor zaměním za kompatibilnější ... :-)
Díky všem za rady ... :-)
EX Astra Caravan H, 1,9 CDTI (88 kW), r. v. 2006

Uživatelský avatar
janda82
Příspěvky: 268
Registrován: 04 čer 2009, 14:51
Bydliště: Zilina

Re: Aux IN / Line IN PRE CD70 a DVD90

Příspěvek od janda82 » 19 led 2018, 01:01

Ahojte aky pouzivate kabel na Aux? Dorobil som si ho do CD70 uz davnejsie ale este som si nekupil kablik :(

Videl som na Aliexprese/Ebay 3,5 Jack pripadne aj Bluetooth, existuje pripadne aj nejake 2in1 (BT + Jack)

Odkial mate vyvedene napajanie na BT? (Aby sa pri vypnuti radia vypol BT modul)
Astra H Caravan 1.7 CDTi (17DTH), 6xABG, ABS, ESP, PDC, Fog Lights, BC + Check Control, CD70+CID
Astra G Hatchback 1.7 TD (1.7TD) 1999-2008 R.I.P.
Diagnostika MDI, OPCOM, LAUNCH X431
Servis mobilných telefónov všetkých značiek

Odpovědět