Připojení telefonu

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
čahoun
Příspěvky: 3
Registrován: 16 dub 2015, 22:36

Připojení telefonu

Příspěvek od čahoun » 16 dub 2015, 23:08

Zdravím
Od včera jsem majitelem Zafiry 1,9 nafta (2006). V autě je Mobile Phone Portal s adapterem na Nokii, takže můj Samsung mi tam nejde. Je možné jej nějak připojit s displayem a ovládačem třeba přes bluetooth? Podle manuálu by to jít mělo, ale nejsem schopen se dostat k nastavení blutka v autě.
Mohl by mi někdo poradit?
Popř., bylo by možné sehnat adapter na Samsung S III ?
Moc díky
Čahoun

Reklama
 

Hellrider
Příspěvky: 171
Registrován: 20 bře 2015, 20:43

Re: Připojení telefonu

Příspěvek od Hellrider » 21 dub 2015, 23:30

Ahoj Čahoune. Gratuluji k zafiře. Ale s tím telefonem tě moc nepotěším.
Modul UWA pracuje s bluetoth verze 1.0 a tvůj Samsung S III na verzi 4.0.
Pokud jsi se při připojování držel manuálu a nešlo ti to, tak je možné že to nejde.
Já mám sony Z1 a kvalita hovoru je nedobrá.
Zlepšení by bylo právě použitím kolíbky na přímé zapojení telefonu.
U opela ti jí vyrobí. Ale cena se rovná ceně telefonu.



Opel Astra Twintop 1.9CDTI 110KW
Opel Astra Twintop Cosmo 1.9CDTI 110Kw MKJ VCU UHP-4 CID

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení telefonu

Příspěvek od PepaS » 21 dub 2015, 23:53

čahoun píše:V autě je Mobile Phone Portal s adapterem na Nokii, takže můj Samsung mi tam nejde. Je možné jej nějak připojit s displayem a ovládačem třeba přes bluetooth? Podle manuálu by to jít mělo, ale nejsem schopen se dostat k nastavení blutka v autě.
záleží, jakou verzi UHP máš ve voze. V 2005 se dávali UHP2, což byla verze bez Bluetooth rozhraní, později UHP4 s Bluetooth rozhraním. Pokud otevřeš menu telefonu (záložka s ikonkou telefonního sluchátka) a uvidíš položku Bluetooth máš UHP4. Pokud na displeji ikonku telefonního sluchátka máš, ale menu telefonu nemůžeš vůbec otevřít, tak máš UHP2. Pozn.: levé kolečko na volantu se mačká a funguje jako potvrzení (ENTER) – otáčením levého kolečka vybereš záložku telefonu a jeho stisknutím záložku otevřeš. Pokud ne, máš UHP2.
čahoun píše:Popř., bylo by možné sehnat adapter na Samsung S III ?
kupovat adaptér je ekonomický a funkční nesmysl. Samsung S III musí bez problémů fungovat – viz. https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... 0&start=10 . Již nějaký čas programuji češtinu (i do UHP) a zatím jsem se nesetkal s telefonem, který by s UHP přes Bluetooth nefungoval.

Pokud bys měl UHP2 (bez Bluetooth), tak si kup modul UHP4 (s Bluetooth) – výměna je celkem jednoduchá a vyjde to o dost levněji, než řešit adaptér.
Hellrider píše:Já mám sony Z1 a kvalita hovoru je nedobrá. Zlepšení by bylo právě použitím kolíbky na přímé zapojení telefonu.
to si nemyslím – typ připojení telefonu (přes drát nebo vzduchem) nijak zásadně kvalitu hovoru nemůže ovlivnit.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Palo58
Příspěvky: 17
Registrován: 13 bře 2015, 17:14
Bydliště: Přerov (Lipník n. Bečvou)

Re: Připojení telefonu

Příspěvek od Palo58 » 22 dub 2015, 05:23

Ahoj,tento "problém řeším taky. Zkoušel jsem se dostat do telefonu a nic,jen ikonka a tak jsem sedl a pročítal zdejší fóra a zjistil,co je zde opět potvrzeno,potřebuješ UHP-4 a pojedou ti všechny mob. telefofony.

čahoun
Příspěvky: 3
Registrován: 16 dub 2015, 22:36

Re: Připojení telefonu

Příspěvek od čahoun » 22 dub 2015, 08:37

Moc díky za vaše odpovědi. Bylo mi divné, že nejde telefon "rozkliknout".
Ještě bych potřeboval poradit co to je UHP-4 a kde ho (to) seženu.
Pěkný den !
Čahoun

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení telefonu

Příspěvek od PepaS » 22 dub 2015, 08:49

čahoun píše:Ještě bych potřeboval poradit co to je UHP-4
tak to už bys to měl moc jednoduché... hledej a čti; zde na fóru vše najdeš ;)
čahoun píše:a kde ho (to) seženu.
zde na fóru v sekci prodej ND, ebay.de, allegro.pl.

Nyní např. zde: >KLIK<
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Hellrider
Příspěvky: 171
Registrován: 20 bře 2015, 20:43

Re: Připojení telefonu

Příspěvek od Hellrider » 22 dub 2015, 23:15

Ahoj Pepasi
Můj problém je že se telefon sám občas odpojí.
Musím zesílit hlasitost a i tak si špatně rozumíme.
Po přečtení vlákna Bluetoth je možné že problém je v původním stárém neaktualizovaném softu.
No řešit to zatím nebudu. Zvažuju koupi BOSCH touch conect.
Opel Astra Twintop Cosmo 1.9CDTI 110Kw MKJ VCU UHP-4 CID

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení telefonu

Příspěvek od PepaS » 23 dub 2015, 06:59

Hellrider píše:Můj problém je že se telefon sám občas odpojí.
pravděpodobně je v UHP stará verze firmwaru. V každém autorizovaném servisu OPEL mohou udělat aktualizaci nebo, pokud dokážeš modul UHP z vozu vyjmout a poslat, ji mohu udělat já.
Hellrider píše:Musím zesílit hlasitost a i tak si špatně rozumíme.
hodně lidí tvrdí, že s kvalitou telefonních hovorů vedených přes UHP jsou spokojení; pokud si dobře pamatuji, tak RomanK mi také s oblibou volá z auta přes UHP a rozumím perfektně. Takže bych chybu spíše hledal v konkrétní instalaci - předpokládám, že problém je ve směru z auta ven, takže bych se zaměřil na mikrofon.

Co se týče T&C - jak jsem kdesi psal, je to velmi povedená záležitost, ale bohužel integrace u OPELu byla udělána stylem „bezbolestně zamáznout díru po nedostupných CD70/DVD90“, a tím se kouzlo T&C poněkud oslabilo - displej je příliš nízko (v Zafiře to ještě jde). Cenová politika mapových SD karet od BOSCH/ TOM TOM je také trošku přestřelená a ránu tomu nedávno dal OPEL - nová T&C stojí 50.000 Kč nebo 90.000 Kč (dle barvy panelu). :o
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
honzap
Příspěvky: 629
Registrován: 14 bře 2014, 14:30

Re: Připojení telefonu

Příspěvek od honzap » 23 dub 2015, 21:07

Tohle jsem řešil nedávno. Mám Parrota mki 9200, barevný displej, dálkové ovladani kam chceš, přehrává SD karty, USB, ma i AUX a iphone, telefony se samy připojí pres bt i ze zavazadelniku. Ten touch connect jsem chtěl, ale parkovat s dvoudinovym displejem na sídlišti asi nebude dobrej nápad. Já i protistrana slyšíme výborné. Mám profi zástavbu.
Astra H Z19DT caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

Hellrider
Příspěvky: 171
Registrován: 20 bře 2015, 20:43

Re: Připojení telefonu

Příspěvek od Hellrider » 23 dub 2015, 21:30

Ahoj Pepasi
Moc si mě nepotěšil. Ten BOSCH ještě v loni byl za 10 000kč. Teď až 90 000kč ??
Jsou to nenasytný parchanti. Takže se vracím k vyřešení problému s UHP-4.
Aktualizovat Firmware ale k Opelu nepůjdu.
Znám totiž jednoho Machra Superprofesionála který to umí i s počeštěním.
A jelikož mám k počeštění ještě display CID a DVD 90 tak budu chtít kompletní upgrade.
Jak budu mít cestu do Prahy tak ti zavolám a domluvíme se.


Opel Astra Twintop Cosmo 1.9CDTI 110KW
Opel Astra Twintop Cosmo 1.9CDTI 110Kw MKJ VCU UHP-4 CID

Odpovědět