Aux IN / Line IN PRE CD70 a DVD90

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
Odpovědět
PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Aux IN / Line IN PRE CD70 a DVD90

Příspěvek od PepaS » 18 srp 2013, 13:24

né, pin 19 nepoužívat! To co jsem kdysi napsal, je blbost. Pin 18 mně nefungoval, protože jsem měl AUX v CD70 udělaný špatně – nějaké součástky jsem neměl osazené a 18 zůstávala nezapojená.

Takže, pokud je AUX od výroby nebo je dodělaný správně, je potřeba použít jako zem jednoznačně pin 18. A skutečně není dobré ho uzemnit (připojit na kostru vozu) na straně rádia, resp. konektoru. Ona se nakonec ta 18 uzemní, ale např. až na straně Raspberry Pi, ale to ničemu nevadí. Problém je, když se uzemní hned na straně rádia – potom mezi zdrojem audio signálu (který je napájen z palubní sítě, např. RasPi) a uzemněným pinem 18 vznikne zemní smyčka, která může způsobovat vznik rušení.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Reklama
 

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Aux IN / Line IN PRE CD70 a DVD90

Příspěvek od Mayki » 22 srp 2013, 21:14

:? Tak se taky bohužel musím přidat k těm, kteří jsou z AUX vstupu zklamáni, nechal jsem si rádio CD 70 dosadit chybějícimi součástkami, natáhl kabeláž a pustil hudbu z telefonu, no, je to celkem hrůza, zvuk je jak ze záchodu, tak nějak divně zkreslený, nedá se to poslouchat. Je možné že to nefunguje ve všech rádiích dobře? Nebo někde při osazování udělali chybu? To bohužel sám neposoudím, součástky jsem kupoval na Ebay : http://www.ebay.co.uk/itm/Vauxhall-Opel ... 4d0e6c3653 :? :?
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Aux IN / Line IN PRE CD70 a DVD90

Příspěvek od PepaS » 22 srp 2013, 21:40

všechny rádia CD70/DVD90Navi jsou obvodově naprosto stejná - pouze záleží na součástkách, jaké se osadí (na netu běhá několik chybných návodů). Zrovna mám na stole DVD90Navi s čerstvě dodělaným AUXem dle své dokumentace a zdá se mi, že hraje dobře. Recenzi kvality potom může napsat falconik... jo, audio pouštím z Raspberry Pi.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Aux IN / Line IN PRE CD70 a DVD90

Příspěvek od Mayki » 22 srp 2013, 22:49

No já to právě chystal pro Raspberry (ještě ho nemám), ale takhle teda nevím... :x
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Aux IN / Line IN PRE CD70 a DVD90

Příspěvek od Frydex » 22 srp 2013, 22:52

Maiky, jak tu zase budeš, přijeď to porovnat ke mě... mi to hraje fakt dobře.. jak z telefonu, tak z Raspberry.
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Aux IN / Line IN PRE CD70 a DVD90

Příspěvek od Mayki » 22 srp 2013, 23:19

Já ti Frydexi věřím, něco musím mít špatně, zřejmě to není dobře osazené, jak budu mít cestu kolem, tak se určitě stavím...
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Aux IN / Line IN PRE CD70 a DVD90

Příspěvek od PepaS » 23 srp 2013, 00:36

pokud budeš mít zájem, mohu to dát do pořádku...
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Aux IN / Line IN PRE CD70 a DVD90

Příspěvek od Mayki » 25 srp 2013, 20:18

Tak abych to uvedl na pravou míru, AUX vstup už mi funguje parádně, měl jsem chybu v kabeláži a tu jsem odstranil, nyní to hraje fakt dobře, zatím odzkoušeno na dvou telefonech. Kvalitu reprodukce bych přirovnal k CD kvalitě, nejsem ale žádný audiofil. Teď počkám ještě na Rapsberry a sprovozním video i se zvukem... 8-)
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Aux IN / Line IN PRE CD70 a DVD90

Příspěvek od Frydex » 26 srp 2013, 22:57

Tak co si tam zdupal ? :D
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Uživatelský avatar
mihinoo
Příspěvky: 58
Registrován: 14 črc 2013, 18:59

Re: Aux IN / Line IN PRE CD70 a DVD90

Příspěvek od mihinoo » 22 lis 2013, 10:31

Ja som mal pod stredovou opierkou predpripravu, dokupil som teda z Opla koncovku - kabel za 15e. Este doplnim, ze povodne tam bol drziak na nejaku nokiu, aj kabelaz k tomu.

Aktivolal cez op-com china clone - ide to teda aj cez ten. Mam aj bluetooth, ale konfiguraciu bolo potrebne zmenit rovnako z 02 na 012.

No ale mam s tym problem, dnes som zistil, ze aj pri pripojenom prehravaci a hudbe pocut v pozadi take to slabe "pukanie". Puka to vlastne non-stop rovnako po prepnuti na AUX, ci uz mam mobil pripojeny ci nie.

Co myslite? Ze by mohol byt problem v povodnej kabelazi? Napadol ma mozno suvis s pripojenim toho drziaku na nokiu co tam bol, ci nie je obsadeny kvoli tomu nejaky pin, prip. to uzemnenie?
Astra H Combi 1.9CDTI 88kW ..
Open&Start..AFL..CID..Navi..Bluetooth..AUX..Park.senzory

Odpovědět