Klapka recirkulace - nezaparkovala. Souhrnný návod na str.13

Návody ze všech sekcí na jednom místě
Odpovědět
Uživatelský avatar
bubo
Příspěvky: 410
Registrován: 13 dub 2009, 22:42
Bydliště: Vysočina

Re: Klapky ventilace - nezaparkovaly

Příspěvek od bubo » 26 říj 2011, 23:43

Po zastavení auta chtěla klapka zaparkovat do vých. pozice , ale protože se hřídelka na motorku pořád protáčela ve futru klapky , motorek pořád běžel - do té doby , než elektriku vypnulo asi po 15 min. zabezpečení každé Astry , které vše vypíná .
Postup jsem nastudoval na RU foru , kde je to pěkně popsané .
http://www.astra-h.ru/zaslonka.html
Napíšu jen stručný popis - je to na dlouhý román :)
Kastlík ven
Paroh rozvodu vzduchu k nohou spolujezdce a spodní kryt ven - kvůli místu pro montáž
Povolit všechny šrouby na ventilátoru a u příruby klapky - ventilátor uvolnit od příruby
Odmontovat stěrače a torpédo - pod ním je mřížka sání do ventilátoru a příruba klapky - tu povolit a ven
Přírubu s klapkou a motorkem vnitřkem ven
Motorek odmontovat
Vyndat klapku
Na klapce provést opravu - já jednoduše na 3 místech klapku u futra provrtal a 3 ks drátku stáhnul , aby se prasklina stáhla a byla vyztužená .
Potom vše zborka .
Práce na 4 hodiny a docela náročná .
Protože nebyl foťák , půjčil jsem si fota z RU fora pro ukázku .
Přílohy
Oprava klapky.jpg
Uchycení ventilátoru.jpg
Prasklá klapka.jpg
ASTRA H Caravan 2006 / 1.8 / 103 KW / Z18XER / CD70Navi / CID + Cz ,, Stříbrňák ,,

Reklama
 

JirkaF
Příspěvky: 382
Registrován: 10 kvě 2010, 21:15
Bydliště: Přerov

Re: Klapky ventilace - nezaparkovaly

Příspěvek od JirkaF » 27 říj 2011, 11:19

sladas opc píše:tak si vypni cirkulaci vzduchu aby ti nesel smrad do kabiny..
Dík za radu.
Takže mi doporučuješ že když je třeba hic jak prase a jedu v koloně za smraďochem, tak místo vnitřní cirkulace + chlazení mám buď čuchat smrad, nebo se smažit ve vlastní šťávě?
Nebo v zimě buď smrad, nebo mrznout?
Rozumím tomu dobře? Snad ne... :o

BUBO:
Díky za info. Pochopil jsem správně, že zjistit zda je klapka či tahle osička prdlá je mnohem jednodužší, než oprava? Tedy po sundání kastlíku by měl být problém s baterkou viditelný? :?:

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: Klapka recirkulace - nezaparkovala

Příspěvek od Kesi » 27 říj 2011, 15:07

Áno stačí dať vonku schránku pred spolujazdcom ;)
Ja som musel zháňať druhú klapku, lebo sa to v mieste spoja rozpadlo úplne :twisted: a nechcel som to patlať epoxidom :D
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

Uživatelský avatar
dogee
Příspěvky: 738
Registrován: 25 zář 2010, 00:18
Bydliště: Brno

Re: Klapka recirkulace - nezaparkovala

Příspěvek od dogee » 27 říj 2011, 16:02

to zlobí i mě, auto cvaká jak o život i několik minut po tom co auto zamču...

...sakra, vypadá to na rozdělání půlky auta :(

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Klapka recirkulace - nezaparkovala

Příspěvek od swabel » 27 říj 2011, 16:52

Musim na to niekedy pozriet aj ja, lebo tie zvuky cvakania pred casom zahadne prestali :D
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Uživatelský avatar
bubo
Příspěvky: 410
Registrován: 13 dub 2009, 22:42
Bydliště: Vysočina

Re: Klapka recirkulace - nezaparkovala

Příspěvek od bubo » 27 říj 2011, 19:19

Ano , jak píše Kesi , vyndat schránku , zapnout klíček a zmáčknout tl. s autíčkem = recirkulaci a sledovat klapku jestli dolehne pěkně silou na mřížku přívodu vzduch a uzaře ho a opačně , jestli zaparkuje doplna na otevření . Mě se doplna jak neotvírala , tak do plna nezavírala - špejlí jsem ji mohl lehce posunovat - což je špatně , protože když je OK , tak špejlí klapkou nepohneš ( ten motorek s převodkou má velikou sílu ) . Jinak na to futro co praská není až tak dobře vidět . Já tu prasklinu viděl až po demontáži klapky . S tou rozborkou je to docela svinská práce , zkoušel jsem klapku s trochou násilí vyndat i bez povolení příruby od torpéda , ale bohužel to nešlo , ta příruba sání od torpéda musí fakt ven :( .
ASTRA H Caravan 2006 / 1.8 / 103 KW / Z18XER / CD70Navi / CID + Cz ,, Stříbrňák ,,

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: Klapka recirkulace - nezaparkovala

Příspěvek od Kesi » 27 říj 2011, 20:59

Mne netrebalo do nej nič strkať. Visela dolu tak že som videl smerom von :D
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

JirkaF
Příspěvky: 382
Registrován: 10 kvě 2010, 21:15
Bydliště: Přerov

Re: Klapky ventilace - nezaparkovaly

Příspěvek od JirkaF » 28 říj 2011, 18:53

sladas opc píše: ty sis stezoval an to ze ti jde smrad dovnitr a jak rikam reseni je jedine v tom ze si uzavres cirkulaci vzduchu..tim samozrejme musis pocitat ze se budes smazit v lete..
Já si stěžoval, že dám uzavřít venkovní vzduch(zapnu vnitřní cirkulaci), abych nečuchal smraďocha a stejně smrad jde dovnitř. Aby nešel, tak bych musel vypnout větrák úplně a to znamená že vyřadím regulaci vnitřní teploty. A tak budu buď mrznout, nebo se smažit. To auto má jak topení, tak chlazení. Tak by snad řízení vnitřní teploty mělo být použitelné, nebo se pletu?

U škodovek se kterýma jezdím služebně není problém. Dám vnitřní cirkulaci a smrady nejdou dovnitř, ale tepelná pohoda je stále OK.

Znamená to, že jedničková či dvojková Fábie, nebo Roomstr jsou lepší auta co se týče prostředí pro posádku než Opel Astra H? Nebo že mi klapka vnitřní cirkulace nefunguje správně?

Uživatelský avatar
sauce
Příspěvky: 570
Registrován: 18 srp 2010, 09:02

Re: Klapka recirkulace - nezaparkovala

Příspěvek od sauce » 28 říj 2011, 18:56

To vypadá, že ti nefunguje správně - když ji zavřu já, tak dovnitř opravdu nic nejde. Automatická regulace teploty samozřejmě po přepnutí na vnitřní okruh funguje, jen se prostě nenasává vzduch vně auta, ale zevnitř.

JirkaF
Příspěvky: 382
Registrován: 10 kvě 2010, 21:15
Bydliště: Přerov

Re: Klapka recirkulace - nezaparkovala

Příspěvek od JirkaF » 28 říj 2011, 20:09

sauce:
No, na takovou funkčnost jsem zvyklý ze škodic a očekával jsem ji i u Astry, ale marně. Klapka vnitřní cirkulace byla problém i u Géčka, kde jsem to musel řešit skrz šílené mlžení oken. V nynějším Háčku jsem jak tak čtu a vidím u sebe to Adam zase/stále neumí. Okna se mi mlží taky dost. Občas nepomůže nic jen zapnout klimu.
Tohle ze škodic prostě neznám. Teda kecám, znám. Dělala to kdysi stovka/hundrtka co jsem měl, ale ne tolik.

Odpovědět