Výměna oleje v automatické převodovce

Témata společná pro diesel i benzín a všeobecný pokec kolem motorů
macek.t
Příspěvky: 3
Registrován: 18 zář 2012, 22:03
Bydliště: Přerov

Výměna oleje v automatické převodovce

Příspěvek od macek.t » 19 zář 2012, 15:44

čau jsem tu novej a rád bych se dozvěděl zda někdo nemá postup jak vyměnit olej v automatu. Mám Zafiru 1.9 CDTi 2007 110kW. V servisech kde se specializují na výměnu po zjištění chtějí kolem cca 6 tis bez daně, což je ranec. Rád bych se poradil s někým kdo má zkušenost. ;)

Reklama
 

Uživatelský avatar
hombre_71
Příspěvky: 1228
Registrován: 06 úno 2010, 15:27
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Výměna oleje v automatické převodovce

Příspěvek od hombre_71 » 19 zář 2012, 15:54

To se mi zdá nějak moc. Mám už třetí auto s automatem, ale tolik jsem nikdy neplatil. Ona se ani nemění celá náplň, myslím že cca. 1/3. No každopádně mi to vždycky dělali při roční prohlídce v servisu.

macek.t
Příspěvky: 3
Registrován: 18 zář 2012, 22:03
Bydliště: Přerov

Re: Výměna oleje v automatické převodovce

Příspěvek od macek.t » 19 zář 2012, 16:00

Byla to zřejmě orientační cena. Zabývají se výhradně renovací převodovek, normálně v servise za rohem bych dal menší obnos. Mají na to stroj kterým to vycucnou, vypláchnou a nalijí nový olej. Našel jsem dobrej návod na výměnu u jiné značky, myslím že to bude podobné, ale radši zkouším jestli nemá někdo zkušenost. Dnes i když to dám do Oplu, nemám zaručenou kvalitu..

Uživatelský avatar
honzina
Příspěvky: 159
Registrován: 04 led 2011, 21:12
Bydliště: mikulov

Re: Výměna oleje v automatické převodovce

Příspěvek od honzina » 19 zář 2012, 16:10

ze spodu na prevodovce je dvojity vypustak (mali sroubek na kontrolu mnozstvi oleje v at a velky na vypusteni) a v nem je takova trubicka ktera urcuje hladinu oleje a na hore na prevodvce je nalevaci otvor(mam pocit ze na 10ku imbus)
tak ze vypustis olej zasroubujes vypustak vc maleho sroubku nalijes cca 3l oleje(nepamatuji si to presne)zahrejes automat na cca80stupnu nekolikrat proradis das tam P odsroubujes maly sroubek na vypustaku nechas prebytecny olej vytect zasroubujes a jedes
astra j sportstourer 1.6sidi turbo 125kw/260nm
corsa d a12xer
ex opel zafira b a17dtr astra h z17dth

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Výměna oleje v automatické převodovce

Příspěvek od milosh » 19 zář 2012, 19:44

Kolego zajed k Dennymu do Rabu u Pardubic www.ase-dedic.com
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
honzina
Příspěvky: 159
Registrován: 04 led 2011, 21:12
Bydliště: mikulov

Re: Výměna oleje v automatické převodovce

Příspěvek od honzina » 19 zář 2012, 21:47

nebo muzes zkusit toto kamos tam jezdi s mercedesem a je spokojeny
http://www.kaps.cz/
astra j sportstourer 1.6sidi turbo 125kw/260nm
corsa d a12xer
ex opel zafira b a17dtr astra h z17dth

MaraZ19TD
Příspěvky: 19
Registrován: 02 úno 2013, 14:10

Re: Výměna oleje v automatické převodovce

Příspěvek od MaraZ19TD » 28 říj 2013, 10:30

Ahoj,

řeším teď problém.Nechal jsem si ve specializovaném servisu vyměnit kompletní náplň automatu a cca po 5kilometrech to začalo zlobit. Auto jemně cuká při pomalé jízdě, ale především se zvedla průměrná spotřeba o dva litry a někdy to ukazuje aktuální spotřebu při klidné jízdě i 40 litrů :D. Když stojím na světlech, žere to 5 litrů...

Četl jsem, co psal Tomino, že je potřeba po výměně vypustit přebytečný olej - to jsme neudělali.Mohlo by to být tím? Vypouští se to s vypnutým nebo nastartovaným motorem?

Díky

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje v automatické převodovce

Příspěvek od swabel » 28 říj 2013, 12:26

So spotrebou to nemá nič, pravdepodobne ti práve vypaľuje filter pevných častíc. Prebytočny olej v špecializovanom servise určite nenechali (ak to nerobil nejaký babrák).
Naposledy upravil(a) swabel dne 28 říj 2013, 12:55, celkem upraveno 1 x.
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

MaraZ19TD
Příspěvky: 19
Registrován: 02 úno 2013, 14:10

Re: Výměna oleje v automatické převodovce

Příspěvek od MaraZ19TD » 28 říj 2013, 12:43

Dík za odpověď :-)

Najel jsem s autem už hodně tisíců kilometrů, ale takovéto hodnoty jsem ještě nikdy neviděl... a takto krátce po výměně toho oleje.

Co se týče přebytečného oleje,byl jsem celou dobu u toho a ten chlápek opely normálně nedělá, každopádně olej neměnil přes výpušťák, ale napíchl se mašinou do oběhu kapaliny, převodovku proplachl a pak postupně vyměnil celou náplň. Chtěl jsem po něm zkontrolovat, jestli je hladina ok,ale když povolil menší šroubek na výpušťáku a začal z toho téct olej proudem, radši to zavřel. Pak jsem se dočetl, že by tento olej měl být vypušťen a když teče, je ho v převodovce moc... btw vypouští se s nastartovaným nebo s vypnutým motorem?

Moc díky!!!

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje v automatické převodovce

Příspěvek od swabel » 28 říj 2013, 12:53

Ak tam dal ca. 7 litrov, tak je to OK. Ak viac, tak na........
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Odpovědět