Nafta nebo benzín ?

Témata společná pro diesel i benzín a všeobecný pokec kolem motorů
Odpovědět
Uživatelský avatar
mango
Příspěvky: 156
Registrován: 20 čer 2013, 16:19
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nafta nebo benzín ?

Příspěvek od mango » 13 led 2014, 18:48

Záleží kde auto bude jezdit a taky na jeho uživateli, ale také hraje roli štěstí. Znám plno lidí, co si koupí nafťáka, jezdí jen nakoupit a do práce, čili jízda max 4km na jedno nastartování a pak se diví, že se jim to kazí a ucpává. Každý má svoje. Já mám najeto s autem asi 13 000km od té doby co jsem ho koupil, denně jezdím téměř 70 km mimo město a snad asi na dva případy jsem přítomnost DPF nezaznamenal (vyšší hlučnost motoru a aktuální spotřeba se trochu zvedla), jestli to teda bylo vypalování :?: . V příručce píšou "Jestliže filtr vyžaduje vyčištění a předchozí jízdní podmínky neumožnily provedení automatického čištění, bude blikat kontrolka -žhavení-" . Tak buď jezdím tak, že filtr neucpávám nebo tam vůbec není :D Velký rozdíl vidím v projevu benzín vs. nafta. Ne každý má rád "traktor" a v zimě to tak rychle neohřívá. Musím to zaklepat, ale zatím jsem moc spokojen 8-) Každopádně dnešní turbobenzíny už hodně nutí k zamyšlení co koupit.
Prodáno 16/08/2014: Opel Astra H Caravan (2009), 1.7 CDTi (81 kW) Z17DTR , najeto 193 731.

Reklama
 

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Nafta nebo benzín ?

Příspěvek od Midzi » 13 led 2014, 23:20

blikat ti nic nemusi, takze to co opisujes bolo vypalovanie. Ale ked si kupis MKJ tak to budes vediet presne :D

S ostatnym musim len suhlasit. Vsetko zalezi od toho na co bude auto pouzivane, kde a ako dlho bude jazdit.
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Odpovědět