Pískající klínový řemen

Témata společná pro diesel i benzín a všeobecný pokec kolem motorů
Odpovědět
Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 60
Registrován: 26 led 2010, 19:21
Bydliště: okr.Benešov

Re: Pískající klínový řemen

Příspěvek od vlk » 24 úno 2010, 14:44

Taky mi to píská, nejdřív jsem si myslel že je to ložisko ( kladka,vodní pumpa,alternátor ), poslouchal jsem to stetoskopem, ale nemohl jsem to najít pak jsem, zkusil mydlo na zubní kartáček přiložil jsem to k řemenu a je po pískání. Mam ale objednanej jinej řemen takže budu měnit mam 103000 km
ASTRA H CARAVAN 1.7CDTI r.v.2004

Reklama
 

roman1984
Příspěvky: 71
Registrován: 17 led 2010, 20:56

Re: Pískající klínový řemen

Příspěvek od roman1984 » 24 úno 2010, 18:21

vlk:ake si pouzil mydlo na tu kefku tekute alebo klasiku?
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI-Z19DTH

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 60
Registrován: 26 led 2010, 19:21
Bydliště: okr.Benešov

Re: Pískající klínový řemen

Příspěvek od vlk » 24 úno 2010, 20:54

Použil jsem obyčejné pevné mýdlo, pravděpodébně to bylo palmolive. To pískámí to neodstraní na dlouho, ale jde o to že díky mýdlu diagnostikuješ chybu .
ASTRA H CARAVAN 1.7CDTI r.v.2004

Uživatelský avatar
franke_cz
Příspěvky: 65
Registrován: 22 pro 2009, 17:03
Bydliště: Brno

Re: Pískající klínový řemen

Příspěvek od franke_cz » 24 úno 2010, 21:02

Tereza píše:
Juray píše:přidřená ;)
Aha, díky, to mě nenapadlo. Já nemám problém s mluvenou slovenštinou, ale v psanym projevu mi občas utíkaj souvislosti...
Koukám že to tvoje auto je docela pohroma!
Tak nějak mi to připomíná naše původní služební 1.3CDTi. Tam se všechno s... Je mi jasný, že jen motorem to není ;) .

Bejt tohle moje auto, už by bylo z domu, ale chápu co si asi říkáš, třeba ještě tohle spravím a bude klid. Pamatuju si, když měl táta ve firmě FIATa Ducato. Všechno se na tom s...., furt samej servis a opravy. Jedno jel domů z Itálie a když se víc rozjel, auto se strašně rozklepalo, zpomalil a dalo se to. Tak jel domů 80tkou. A doma v servisu nic nenašli. Tak to prodal (další opravy asi za 80tis). A víš co? Po 10letech potkal kluky, co po něm to auto koupili. Měnili jen brzdy jinak jen lejou benzín. To se nedá pochopit. Z toho a ještě několika aut mám nabitou jednu zkušenost, která se mi několikrát potvrdila (Fiat Ducato, VAZ 2104, Opel Astra 1.3CDTi, a neposledně Kia Pregio). Když se jednou auto začne sypat a pořád se sype, prodat, to se prostě nezlepší. Auto buď drží nebo se s... V tvým případě už dávno překročilo únosnou mez.

Já Ti každopádně moc přeju, aby na Tebe moje zkušenosti neplatily a mělas už klid, zasloužíš si ho po tom všem :)
Hodně štěstí :?:
Opel Astra H Caravan 11/2006, 1.6 16V 77kW Z16XEP (2009-2017)
Volkswagen Touran 04/2017, 1.4TSI 110kW (2017-)

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Pískající klínový řemen

Příspěvek od Tereza » 25 úno 2010, 11:28

Franke
Já už na to snad nebudu ani reagovat. S autem zas takovejch problémů nemám, že mi pískal řemen mi zas jako taková katastrofa nepřišla, navíc by se to dalo za 1200 vyřešit, že jsem si k tomu vyměnila ještě další díly bylo moje svodobný rozhodnutí, protože mám tátu v autodílech a od kamarádů mi sežene všechno levněji.
A navíc, u mě žádný auto nevydrží bez poruchy, mám prostě takovou auru a poruchy přitahuju, kdybys mi na měsíc pučil auto co nemělo x let poruchu, tak by jí mělo, bohužel je to tak a to by mi to auto mohlo stát jen na zahradě.
Ani netušíš, co všechno jsem vyměnila na svym předchozim autě. Takže Astra mi proti tomu přijde jako zlatíčko. A navíc, prodávat jí fakt nebudu, udělala jsem si na tom dost věcí, velkou údržbu (ne díky poruchám!!!), defend, novej display apod, mám na ní nový, ještě nenasazený kola, prostě dost peněz, takže si jí nechám. A kdybys už na to moje auto neútočil, byla bych ti vděčná, mě opravdu vyhovuje.
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Uživatelský avatar
franke_cz
Příspěvky: 65
Registrován: 22 pro 2009, 17:03
Bydliště: Brno

Re: Pískající klínový řemen

Příspěvek od franke_cz » 25 úno 2010, 15:27

Tereza píše:Franke
Já už na to snad nebudu ani reagovat. S autem zas takovejch problémů nemám, že mi pískal řemen mi zas jako taková katastrofa nepřišla, navíc by se to dalo za 1200 vyřešit, že jsem si k tomu vyměnila ještě další díly bylo moje svodobný rozhodnutí, protože mám tátu v autodílech a od kamarádů mi sežene všechno levněji.
A navíc, u mě žádný auto nevydrží bez poruchy, mám prostě takovou auru a poruchy přitahuju, kdybys mi na měsíc pučil auto co nemělo x let poruchu, tak by jí mělo, bohužel je to tak a to by mi to auto mohlo stát jen na zahradě.
Ani netušíš, co všechno jsem vyměnila na svym předchozim autě. Takže Astra mi proti tomu přijde jako zlatíčko. A navíc, prodávat jí fakt nebudu, udělala jsem si na tom dost věcí, velkou údržbu (ne díky poruchám!!!), defend, novej display apod, mám na ní nový, ještě nenasazený kola, prostě dost peněz, takže si jí nechám. A kdybys už na to moje auto neútočil, byla bych ti vděčná, mě opravdu vyhovuje.
Však já na Tebe přece neútočím, nechápu, proč si to pořád dokola bereš osobně. Jestlis měla na auto šťastnou ruku nebo ne, nezáleží jen na Tobě, ale i na faktoru X. Faktem je, že o poruchovějším autě na tomhle fóru nic nečtu, takže tvoje servisní příběhy jsou pro mě (a jistě i ostatní) velmi poutavé čtení. Snad jen toho tatínka s náhradními díly už bych nechal doma, mám už skoro pocit, že ho znám osobně :idea:
Opel Astra H Caravan 11/2006, 1.6 16V 77kW Z16XEP (2009-2017)
Volkswagen Touran 04/2017, 1.4TSI 110kW (2017-)

Uživatelský avatar
franke_cz
Příspěvky: 65
Registrován: 22 pro 2009, 17:03
Bydliště: Brno

Re: Pískající klínový řemen

Příspěvek od franke_cz » 25 úno 2010, 15:28

Řekl bych snad jen: 1.3CDTi :shock:
Opel Astra H Caravan 11/2006, 1.6 16V 77kW Z16XEP (2009-2017)
Volkswagen Touran 04/2017, 1.4TSI 110kW (2017-)

Uživatelský avatar
Juray
Příspěvky: 1032
Registrován: 06 led 2009, 21:26
Bydliště: Vroutek
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískající klínový řemen

Příspěvek od Juray » 25 úno 2010, 18:18

franke_cz píše:Koukám že to tvoje auto je docela pohroma!
Tak vidím že si to opravdu nemířil přímo na Terku ;) :lol:

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: Pískající klínový řemen

Příspěvek od Kesi » 25 úno 2010, 19:33

Re Franke_cz: Ak som to dobre pochopil tie vaše 1,3 boli služobné. V to prípade by som to vôbec neporovnával. Mám skúsenosť pretože máme aj mi vo firme autá na ktorých jazdí hoci kto a tak to auto tak vyzerá. Napr. máme VW Transportér 1,9 ktorý má cca 70000km a je to hotová katastrofa. Ak je veľa šoférov na jedno auto tak to z autom na ktorom jazdí jeden vodič nemôžeš porovnávať. Každý má svoj štýl jazdy a každý na to auto s..e. :x :x
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

Uživatelský avatar
PB-TIGER
Příspěvky: 24
Registrován: 23 srp 2009, 12:26
Bydliště: Povazska Bystrica

Re: Pískající klínový řemen

Příspěvek od PB-TIGER » 25 úno 2010, 21:15

Tereza píše:Ahoj, nepíská vám někomu taky náhodou klínovej řemen?
Samozřejmě mi píská jen pár minut po nastartování, kdy je motor ještě studenej a píská jen někdy, tzn. neni to pravidlem. Ale z bráchový oktávky jsem poučená, že se to nesmí přehlížet, tomu pak už rupla voloběžka a oprava za 4 tisíce.
V servisu se na to dívali a řikali, že samotnej řemen je dobrej, napnout taky nepotřebuje, protože je tam samonapínací kladka, jen vyfoukali volnoběžku od nějakýho sajrajtu, nic víc na tom nenašli, ale Astra vesele píská dál.
Nemáte někdo tip co by to mohlo bejt, co ještě mám zkusit?

Mne sa to tiez parkrat stalo, ale iba rano, ked bola studena noc.....Robi to ale iba pri volnobehu. Staci zodvakrat tuknut do plynoveho pedalu a ono to prestane, tak som tomu nevenoval nejaku extra pozornost....

Odpovědět