Problém se střechou

Hellrider
Příspěvky: 171
Registrován: 20 bře 2015, 20:43

Re: Problém se střechou

Příspěvek od Hellrider » 02 srp 2015, 21:39

Ahoj Laveggio
Diagnostika ukáže chybu: nízké napětí ........ . Je to jedna ze dvou nejčastějších chyb.
U mně to byly zpřetrhané káblíky od těch dvou čidel. Najdeš je vlevo na kloubu zavírání kufru.
Praská to v místě kde se připojují k dalším kablíkům. Takové Téčko. Je tam největší ohýbání kablíků.
Takže nůž rozříznout tu ochranou látku a kouknout na to. Jestli jsou zpřethané, připájet je zpátky.
Ale dávej velkej pozor ty kablíky jsou černé a jsou hodně blbě označeny.
jestli je otočíš tak neotevřeš kufr. Otevírali jsme to přes otvor pro lyže. Dlouhou tyčkou a baterkou.
Vyhákly jsme mechanizmus otevírání.

Takže přeju ať je to jen tahle prkotina a také přeju hodně kilometrů bez střechy. Tomu se nic nevyrovná.
Jo a ještě i kdyby se porouchala střecha ve složeném stavu, tak nevěs hlavu. Dá se nasadit manuálně.


Opel Astra Twintop Cosmo 1.9CDTI 110Kw MKJ VCU UHP-4 CID
Opel Astra Twintop Cosmo 1.9CDTI 110Kw MKJ VCU UHP-4 CID

Reklama
 

Laveggio
Příspěvky: 20
Registrován: 24 bře 2015, 20:38
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Problém se střechou

Příspěvek od Laveggio » 03 srp 2015, 14:26

Děkuji za radu.
Každopádně to Téčko je už opravované a problém by v těch místech být neměl. Jen nevím, co přesně si představit pod nízkým napětím. Obě ta čidla mají na vstupu 12V a na výstupu něco přes 3V. Nevíš náhodou, jestli je to správně?

Předpokládám, že když se ozve varovný signál, tak může jít jen o tato čidla + roletku. Jinak by se ten signál neozval. Nebo se pletu?
Opel Astra H 1.6 Z16XER TwinTop

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: Problém se střechou

Příspěvek od Werewolf » 03 srp 2015, 22:10

Jestli umíš anglicky, tak na Britském fóru http://www.astratwintop.net/index.php je toho hodně a najdeš tam všechno, jen je to v EN :-) Vím, že tam řešili všechno možné, že se špatně otevíral kufr, spoustu záhad se střechou, i toho, co popisuješ, ale příčiny už si nepamatuji... Já osobně zvažuji, že bych si nechal vyměnit komplet kabeláž od střechy. Jen nevím, zda místní autorizák si s tím poradí...

http://www.astratwintop.net/download/file.php?id=1794

Hellrider
Příspěvky: 171
Registrován: 20 bře 2015, 20:43

Re: Problém se střechou

Příspěvek od Hellrider » 03 srp 2015, 23:10

Prvotní čidlo je to magnetické. To se sepne při zavření kufru. To tlakové je když dojede střecha do kufru a sepne další krok.
Nízké napětí nám ohlásil OP-COM. A těch 12V na vstupu a 3V na výstupu to nevím. Opravovali jsme to na jaře při 12°C.
Takže když se nám střecha bez problémů otevřela a zavřela tak jsme to zafáčovali a mazali domů se ohřát. Na měření se nedostalo.
(Pouze uvaha) Ty čidla jsou jen prachsprostý kovový jazýčky který se jen dotýkají tlakem, a magnetem. Kde se tam stratilo 9V?
A pokud jsi měřil při otevřeném kufru a tedy nesepnuté jaktože tam vůbec nějaké napětí je.
A proměřit to nemůžu mám jen vadasku a ten kamarád je na dovče. Až se vrátí naschvál to změříme.
A to že to téčko je opravované neznamená že je v pořádku.
A i já tyto kablíky chci vyměnit za nové.
Ale udělám si to doma. když jsem byl poprvé v servise tak na to koukali jak na zjevení.
A i když tak to bude jen komplet a bude to pálka. Uvidím jak Werewolf.



Opel Astra Twintop Cosmo 1.9 CDTI 110Kw MKJ VCU UHP-4 CID
Opel Astra Twintop Cosmo 1.9CDTI 110Kw MKJ VCU UHP-4 CID

Laveggio
Příspěvky: 20
Registrován: 24 bře 2015, 20:38
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Problém se střechou

Příspěvek od Laveggio » 03 srp 2015, 23:38

Díky za rady.

Jinak čidla jsme měřili všelijak. Mačkali, otevírali, zavírali atd. a ty 3V byly všude. Což mě dost zaráží. Dokonce i na magnetickém čidlu roletky. Přijde mi zvláštní, že by odešlo vše. Takže asi půjdu po celém tom svazku a uvidím. Jinak to Téčko je opravované tak měsíc z5 a taťulda je snad sto let elektrikářem, tak pájet doufám umí. :D

Zítra to rozřežu a dám vědět.
Opel Astra H 1.6 Z16XER TwinTop

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: Problém se střechou

Příspěvek od Werewolf » 04 srp 2015, 09:48

Já měřák mám, nedáme hromadnej srázek? :D

Laveggio
Příspěvky: 20
Registrován: 24 bře 2015, 20:38
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Problém se střechou

Příspěvek od Laveggio » 04 srp 2015, 16:07

Tak jsem nenašel ani jeden poškozený kabel. A to jsem ten svazek prolezl kam až jsem mohl. Možná bych ještě zkusit diagnostoku. Třeba se rejpu někde úplně jinde. :?
Opel Astra H 1.6 Z16XER TwinTop

Hellrider
Příspěvky: 171
Registrován: 20 bře 2015, 20:43

Re: Problém se střechou

Příspěvek od Hellrider » 04 srp 2015, 17:48

Werewolf píše:Já měřák mám, nedáme hromadnej srázek? :D

Jo můžem, kdy. Ještě si se nepochlubil jak se ve 32°C jezdí bez střechy. Mně báječně.



Opel Astra Twintop Cosmo 1.9CDTI 110Kw MKJ VCU UHP-4 CID
Opel Astra Twintop Cosmo 1.9CDTI 110Kw MKJ VCU UHP-4 CID

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: Problém se střechou

Příspěvek od Werewolf » 04 srp 2015, 19:30

Lidi záviděj, když tě viděj v těchto vedrech, jak se promenáduješ v kábriu, ale vůbec jim nedojde, že pro nás je to utrpení! Pálí ti to na hlavu jak blbec, musíš nosit něco na hlavě, aby sis nespálil kebuli, mazat se pořád krémem a stejně to bez klimy nedáš... :D :D :D

Laveggio
Příspěvky: 20
Registrován: 24 bře 2015, 20:38
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Problém se střechou

Příspěvek od Laveggio » 06 srp 2015, 06:22

Tohle mám brát jako provokaci? :D

Pokud se nepletu, tak tu někde byl seznam ochotných lidí s diagnostikou, co by mi mohli trošku pomoct. Nějak ho ale nemůžu najít. Nevíte někdo, kde bych ho našel? Pokud tedy je. A nebo alespoň někoho známého v okolí Ústí neznáte?
Opel Astra H 1.6 Z16XER TwinTop

Odpovědět