Diagnostika váhy vzduchu

Odpovědět
Uživatelský avatar
smileboy
Příspěvky: 314
Registrován: 11 led 2011, 23:54
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Diagnostika váhy vzduchu

Příspěvek od smileboy » 11 črc 2016, 10:51

Zdravim kolegy opláky,

byl jsem upozorňován kamrády již delší dobu, že mi auto trochou víc čoudí. Ve zpětném zrcátku jsem si teda moc nevšiml (při prudké akceleraci a při 2500ot/min je fakt, že to takovej větší mráček pustí:), auto nežere, jede pěkně.... Nicméně už jednou jsem neprošel emisema, tak to zkusim nějak řešit. Samozřejmě první mě napadly zanesené vstřiky, tenhle týden jdou ven z auta a na diagnostiku do Kladna, maji za sebou 180tis. km, takže i kdyby se měly jen vyčistit, tak na škodu to rozhodně nebude. Jako druhá varianta, co byc rád udělal, je diagnostika váhy vzduchu. Ať jsem prolejzal forum od A do Z, nikde jsem nenašl vlákno, kde by se to řešilo, možná jsem jen slepej... Ale řešil tu někdo diagnostiku váhy vzduchu OP-COMem? Kde, co, jak a proč? Díky za případné odpovědi:)
Opel Astra H 1.9 CDTi Caravan 88 kW, 1/2007, GID, aut. klima, CD30 MP3, stropní DVD, tempomat a největsí vychytávka - ovládání předních oken DO!

Reklama
 

Uživatelský avatar
smileboy
Příspěvky: 314
Registrován: 11 led 2011, 23:54
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika váhy vzduchu

Příspěvek od smileboy » 11 črc 2016, 18:28

Tak jsem to zdiagnostikoval OPCOMEM, log musim nějak probrat a vyhodnotit, ale zatim to vypadá, že vzduchu nasává akorát (téměř stejná hodnota jako požadovaná)… Ale co mě trochu zarazilo, to byla teplota nasávaného vzduchu, byla o 20 stupňů vyšší než teplota vzduchu. Může to bejt problém? Jinak jsem měřil korekce vstřiků a v pohodě jsem se vešel do intervalu <-1,1>, tak ani nevim, jestli je někam posílat. Auto jsem několikrát vzal benzínovým způsobem k 5 tisicům otáček a kouř už nevidim vůbec... Tak nevim
Opel Astra H 1.9 CDTi Caravan 88 kW, 1/2007, GID, aut. klima, CD30 MP3, stropní DVD, tempomat a největsí vychytávka - ovládání předních oken DO!

Uživatelský avatar
smileboy
Příspěvky: 314
Registrován: 11 led 2011, 23:54
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika váhy vzduchu

Příspěvek od smileboy » 12 črc 2016, 10:57

Připadám si, jako když trpim samomluvou:) No nicméně, pokud by to někoho zajímalo, udělal jsem log live dat při jízdě. Log je v excelu a je uložen zde:
https://uloz.to/!hbwC6xvkU/log-excel1-xlsx
heslo: opelastra

Přidávám ještě pár dalších grafů, nějak moc nechápu ten graf EGR, třeba mi to někdo vysvětlí...? A pak mi není vůbec jasná ta teplota nasávaného vzduchu, taky bych byl rád, kdyby mi to někdo vysvětlil. Děkuju :)
Přílohy
Turbo1.jpg
Teplota nasávaného vzduchu1.jpg
EGR1.jpg
Opel Astra H 1.9 CDTi Caravan 88 kW, 1/2007, GID, aut. klima, CD30 MP3, stropní DVD, tempomat a největsí vychytávka - ovládání předních oken DO!

Uživatelský avatar
smileboy
Příspěvky: 314
Registrován: 11 led 2011, 23:54
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika váhy vzduchu

Příspěvek od smileboy » 12 črc 2016, 11:02

A ješte graf váhy vzduchu....
Přílohy
Vaha1.jpg
Opel Astra H 1.9 CDTi Caravan 88 kW, 1/2007, GID, aut. klima, CD30 MP3, stropní DVD, tempomat a největsí vychytávka - ovládání předních oken DO!

Odpovědět