Špatný "studený" start

Uživatelský avatar
smileboy
Příspěvky: 314
Registrován: 11 led 2011, 23:54
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Špatný "studený" start

Příspěvek od smileboy » 11 lis 2015, 14:38

Ahoj, omlouvám se, jestli to tu už někdo řešil, ale pročetl jsem toho dost a tenhle specifický problém jsem tu nenašel. Je to asi 2 měsíce, co mi auto začalo špatně startovat po tom, co déle stojí. Paradoxní ovšem je, že když je chladno (pod 10°C), auto startuje krásně. Pokud je tepleji, je to tragédie a někdy musim startovat i nadvakrát. Pokud ale chcípnu už zahřáté auto (po ujetí min 10 km), pak to startuje taky suprově. Nemáte nějakej tip? Už mě to začíná trochu s*át. Díky
Opel Astra H 1.9 CDTi Caravan 88 kW, 1/2007, GID, aut. klima, CD30 MP3, stropní DVD, tempomat a největsí vychytávka - ovládání předních oken DO!

Reklama
 

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatný "studený" start

Příspěvek od x-father » 11 lis 2015, 15:27

Baterii jsi proveril?

Komo
Příspěvky: 217
Registrován: 09 srp 2014, 13:57

Re: Špatný "studený" start

Příspěvek od Komo » 11 lis 2015, 15:55

Starter.
Mal som rovnaky problem
Astra H, Z19DT

bohus
Příspěvky: 25
Registrován: 22 črc 2013, 20:49
Bydliště: Vsetín

Re: Špatný "studený" start

Příspěvek od bohus » 11 lis 2015, 17:53

smileboy píše:Ahoj, omlouvám se, jestli to tu už někdo řešil, ale pročetl jsem toho dost a tenhle specifický problém jsem tu nenašel. Je to asi 2 měsíce, co mi auto začalo špatně startovat po tom, co déle stojí. Paradoxní ovšem je, že když je chladno (pod 10°C), auto startuje krásně. Pokud je tepleji, je to tragédie a někdy musim startovat i nadvakrát. Pokud ale chcípnu už zahřáté auto (po ujetí min 10 km), pak to startuje taky suprově. Nemáte nějakej tip? Už mě to začíná trochu s*át. Díky

Ahoj mám podobný,anebo ten samý problém motor 1,7 cdti 92kw nevím taky co stým po diagnostice jsme zjistili že váha vzduchu ukazuje o 6 stupňů víc jak je venkovní teplota tak nevím zda to stým souvisí ale přesně tak kolem 10 stupňů to chytne až napodruhé. Vyčistím váhu vzduchu a uvidím.

Uživatelský avatar
smileboy
Příspěvky: 314
Registrován: 11 led 2011, 23:54
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatný "studený" start

Příspěvek od smileboy » 12 lis 2015, 08:33

A má to nějaký fyzikální vysvětlení, proč by to bylo s tim startérem startovalo hůř za tepla? Na váhu vzduchu se tedy taky přes opcom mrknu, až budu mít chvilku... Ale začínám se připravovat na ten startér...
Opel Astra H 1.9 CDTi Caravan 88 kW, 1/2007, GID, aut. klima, CD30 MP3, stropní DVD, tempomat a největsí vychytávka - ovládání předních oken DO!

Komo
Příspěvky: 217
Registrován: 09 srp 2014, 13:57

Re: Špatný "studený" start

Příspěvek od Komo » 12 lis 2015, 10:01

Motor potrebuje urcite otacky, aby chytil spravne a bez problemov.
Tieto otacky su cca. 250-270 ot/min

Vsetko co je menej, sposobuje resp. moze sposobovat problem so startom.

Situacia 1: Studene auto
- Nazhavis, zlepsia sa podmienky pre start a starter je studeny: chyti v pohode

Situacia 2: Teple auto (par minut po vypnuti)
- Nezhavis, motor stale teply, starter sice tiez ale podmienky su este ok: chyti v pohode

Situacia 3: Relativne teple auto (+- hodina po vypnuti)
- Zhavenie preblikne, motor ani teply ani studeny: podmienky niesu idealne a tym, ze je starter uz unaveny, nedokaze vyprodukovat dostatocne vysoke otacky na kvalitny start.

Ked napr. pri poslednej situacii pockas pol minuty kym dotlaci vsetku naftu podavacim cerpadlo, nastartujes uz dobre, pretoze sa podmienky na start zlepsia.

Vsetko je to ale prave v starteri

Niektori ludia vymenia baterku, na chvilku sa to zlepsi lebo nova bateria/akumulator poskytne lepsie podmienky pre start ale nevyriesi problem, ktorym je prave starter.


Da sa to odsledovat na OP-COMe cez live-feed pri starte, pekne vidis kolko otacok mas v momente startovania.


btw. ja som maval problemy aj v teplom pocasi, potom bol starter vycisteny a zlepsilo sa to, ale teraz v tomto pocasi ma to postihlo opat.
V pondelok ide na repas
Astra H, Z19DT

Uživatelský avatar
honzap
Příspěvky: 629
Registrován: 14 bře 2014, 14:30

Re: Špatný "studený" start

Příspěvek od honzap » 12 lis 2015, 13:00

já měl přesně to samé, co popisuje KOMO, akorát u mne byly špatné vstřikovače. Od opravy bez problému.
Astra H Z19DT caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

Uživatelský avatar
smileboy
Příspěvky: 314
Registrován: 11 led 2011, 23:54
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatný "studený" start

Příspěvek od smileboy » 12 lis 2015, 15:04

Vstřikovače mě taky napadly... Ale tam jsem si myslel, že čím chladněji, tím horší startování... Nebo ne? Je to ten samý případe jak u staréru?
Opel Astra H 1.9 CDTi Caravan 88 kW, 1/2007, GID, aut. klima, CD30 MP3, stropní DVD, tempomat a největsí vychytávka - ovládání předních oken DO!

Uživatelský avatar
honzap
Příspěvky: 629
Registrován: 14 bře 2014, 14:30

Re: Špatný "studený" start

Příspěvek od honzap » 12 lis 2015, 15:16

jak se žhavilo, startovalo to dobře, ale s vlažným motorem to bylo peklo.

skoukni vstřiky diagnostikou, to by mohlo být vodítko, jestli nejsou špatné. startér se choval více lidem podobně.

Na vstřiky je prý hodně dobrý rada v soběslavi, slyšel jsem od více mechaniků chválu.
Astra H Z19DT caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatný "studený" start

Příspěvek od x-father » 12 lis 2015, 15:20

Mě když 1.9tka špatně startovala po delším stání, tak to byla baterie.
Pomáhalo nechat natočený klíček a počkat několik vteřin a necht běžet palivové čerpadlo. Pak teprve klíčkem na poslední pozici a chytla hned.
Možná slabá baterka nezvládla zároveň točit motorem a zároveň tlačit palivo čerpadlem. Po výměně baterie chytá hned.

Odpovědět