Po nastartování při studeném motoru "zdechne"

czdavid
Příspěvky: 13
Registrován: 07 črc 2013, 19:51

Po nastartování při studeném motoru "zdechne"

Příspěvek od czdavid » 19 pro 2013, 09:03

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, zdali někdo z Vás neví, co může způsobovat následující problém?
V servisu v diagnostice nic nenašli (což mi přijde divné - asi vyměním servis)... jen mi byl diagnostikován špatný kontakt klíčku v zapalování, což nemůže způsobovat tento problém.

1) Po nastartování (studený moto - musí stát alespoň 5 hodin) auto po prvním nastartování "zdechne".
2) Po zdechnutí počkám několik sekund a nastartuji s obtížemi znovu - auto v pořádku běží a můžu jet.

Motor: 1.7 CDTI (59 kW), r.v. 2004

Viz video, které jsem dnes pořídil - pořadí odpovídá dle bodů výše.



Pokud je motor zahřátý, tak se problém neobjevuje.
Zdá se mi, že motor úplně nedrží otáčky (při volnoběhu), ale nic výrazného.

Díky za pomoc!

Reklama
 

Butt
Příspěvky: 71
Registrován: 12 kvě 2013, 20:36
Bydliště: Hanušovice

Re: Po nastartování při studeném motoru "zdechne"

Příspěvek od Butt » 19 pro 2013, 10:16

Tak zhlédl jsem video a mě to startuje jako tobě ale až ta druhá část.Taky dlouho točím než to chytne.Ted jsem měnil žhavičky a nic se nezlepšilo.
OPEL Astra-H Caravan 1.9CDTI 88kw 16V sport
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....:-)

czdavid
Příspěvky: 13
Registrován: 07 črc 2013, 19:51

Re: Po nastartování při studeném motoru "zdechne"

Příspěvek od czdavid » 19 pro 2013, 10:21

Butt píše:Tak zhlédl jsem video a mě to startuje jako tobě ale až ta druhá část.Taky dlouho točím než to chytne.Ted jsem měnil žhavičky a nic se nezlepšilo.
Mě to startuje normálně, jako v první části - když je motor zahřátý, ale jakmile "zdechne", tak to probíhá jako na videu. Je to divné :/

jarels 1,7
Příspěvky: 11
Registrován: 22 říj 2009, 15:08

Re: Po nastartování při studeném motoru "zdechne"

Příspěvek od jarels 1,7 » 23 pro 2013, 18:02

Tak jsem další . Začlo mi to dělat tak před pul rokem. V oplu v Olomouci mi přeistalovali CIM a týden klid a tet znovu.

czdavid
Příspěvky: 13
Registrován: 07 črc 2013, 19:51

Re: Po nastartování při studeném motoru "zdechne"

Příspěvek od czdavid » 23 pro 2013, 18:53

V pátek jsem o tom mluvil s automechanikem. Údajně to může být ještě nějaká netěsnost v palivovém systému, kde při delším stání palivo unikne... pak je tam vzduch a zdechne.

Doporučil mi před nastartováním 2x otočit klíčkem ... tj. před polohu do startu (vypnout a znovu před polohu do startu -> následně nastartovat).
Palivové čerpadlo tím nažene více paliva do palivového systému. Prozatím se mi to osvědčilo a při aplikaci tohoto pravidla se problém neprojevil.
Každopádně zkoušel jsem to zatím jen krátkou dobu.

Případně to zkuste taky a dejte vědět, zdali to pomáhá :)
Naposledy upravil(a) Frydex dne 23 pro 2013, 20:39, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necituj poslední příspěvky, prosím...

jarels 1,7
Příspěvky: 11
Registrován: 22 říj 2009, 15:08

Re: Po nastartování při studeném motoru "zdechne"

Příspěvek od jarels 1,7 » 25 pro 2013, 10:38

Tak jsem to zkoušel a nepomohlo.

czdavid
Příspěvky: 13
Registrován: 07 črc 2013, 19:51

Re: Po nastartování při studeném motoru "zdechne"

Příspěvek od czdavid » 07 zář 2014, 01:20

Pokud by to ještě někomu pomohlo, tak mi v ofic. servisu OPEL vyčistili AGR ventil a problém zmizel.
Součástí servisu bylo přeprogramování CIM, tak je otázkou, co skutečně pomohlo :)

AGR ventil mi čistili z důvodu, že při uvolnění plynového pedálu při vyšších otáčkách se rozsvítil "servis" - případně kontrolka motoru (oranžová) a auto přecházelo do nouzového režimu (byl zanesený).

Milo
Příspěvky: 9
Registrován: 20 pro 2010, 11:12

Re: Po nastartování při studeném motoru "zdechne"

Příspěvek od Milo » 29 pro 2014, 17:33

Ahoj,
mám podobný problém s motorem. Jakmile stojí auto cca více jak den, tak 5-10 sec po nastartování motor chcípne. Poté mi motor naskočí až po 5-ti dlouhých pokusech o nastartování. Ujedu asi 10 kilometrů, vypnu motor, nakoupím a zařídím co potřebuji a po 2 hodinách příjdu a motor mi normálně naskočí a jede dobře. Situace se začala dít ještě než byly mrazy. Olej a naftu používám kvalitní.

Astra H ; 1,7 CDTi ; 74kW

Moc prosím o pomoc.

czdavid
Příspěvky: 13
Registrován: 07 črc 2013, 19:51

Re: Po nastartování při studeném motoru "zdechne"

Příspěvek od czdavid » 29 pro 2014, 17:44

U mě problém přes léto zmizel, ale jakmile klesne teplota pod 4C, tak se vše opakuje.
Úplně stejně, jako popisujete vy.

Takže se mi nic nepodařilo vyřešit... několik návštěv servisů s tímto problémem mě stálo již několik tis. kč.
Pokud se Vám problém podaří vyřešit - dejte mi, prosím, vědět.

Milo
Příspěvky: 9
Registrován: 20 pro 2010, 11:12

Re: Po nastartování při studeném motoru "zdechne"

Příspěvek od Milo » 29 pro 2014, 19:25

Dle selského rozumu, bych usoudil, že problém bude v nějaké zpětné klapce u bloku motoru, nebo dírka v těsnění a ta může mít za následek, že se vlivem nasávaní vzduchu vrací nafta zpět do nádrže. Nastartuje to proto že v tryskách ještě zbyla nafta a pak to nejde, protože čerpadlo musí napumpovat naftu zas až k motoru. Jsem opravdu laik, takže tohle budu zkoušet jako první možnost opravy a pak uvidím.
Nebo jste to už zkoušel?

Odpovědět