astra H Z18XE - problém ( nouzový režim + cukání motoru )

Odpovědět
Uživatelský avatar
czechmickey
Příspěvky: 6
Registrován: 23 lis 2018, 14:04

astra H Z18XE - problém ( nouzový režim + cukání motoru )

Příspěvek od czechmickey » 23 lis 2018, 14:15

Ahoj všeci,
mám problém na své astře 2005 1.8 92kw s motorem Z18XE. Když ráno poprvé nastartuju tak otáčky vylítnou někde k 3000 otáček a pak to padne že se to začíná dusit a udělá to 3x a pak se to ustálí ale dělá to pouze na první studený start - další starty jsou OK !

a ta druhá věc je problém že když tomu auto trochu šlápnu tak mi to padne do nouzového režimu ( oranžová kontrolka motoru ) a auto se začíná dusit - někdy se sama vzpamatuje a někdy je potřeba prostě vypnout motor a znovu nastartovat a vše je zase OK - je to dost divný !

na diagnostice mi se mi ukazovali 2 chyby a to jedna byla P0170 ( moc chudá směs ) a ta druhá byla něco ve stylu zapalovací cívky a chyby na prvním a 4 válci

nechal jsem si vyměnit zapalovací lištu, vyměnit svíčky a vyčistit škrtící klapku a stále padá do nouzáku

jinak auto má automatickou převodovku ale nevím jestli je tato informace k něčemu
ale auto auto to většinou dělá když jedu 1 pak 2 a najednou se 2jka pořádně protočí a u 3jky to hodí nouzový režim

prosím Vás o radu

Děkuji moc všem co mi na to zkusí odpovědět

Reklama
 

Uživatelský avatar
czechmickey
Příspěvky: 6
Registrován: 23 lis 2018, 14:04

Re: astra H Z18XE - problém ( nouzový režim + cukání motoru

Příspěvek od czechmickey » 24 lis 2018, 14:34

pro upřesnění jsem nechal vyměnit dneska váhu vzduchu a problém je stále stejný :(

Uživatelský avatar
Wirda
Příspěvky: 181
Registrován: 28 bře 2016, 12:41
Bydliště: Černovice u Tábora

Re: astra H Z18XE - problém ( nouzový režim + cukání motoru

Příspěvek od Wirda » 26 lis 2018, 11:41

Ahoj, těčh příčin může být několik a není jednoduché to najít. Může být načnutá lambda, nějaké čidlo... Mě to poslední dobou při studeném startu taky občas kolísalo, než se stáhl "sytič" na provozní otáčky. Nouzík to tedy nikdy nehodilo, ani nechcíplo, ale nemělo pravidelný chod. Jednoho dne jsem dojel k našim na zahradu, najedl se už jsem nenastartoval. totální smrt, z ničeho nic. Motor točil, ale death a když po dlouhém přemlouvání naskočil, tak nouzák a hádalo se to. Napíchl jsem mobil a čidlo klikové hřídele. Kontrolky svítili jak vánoční stromek. Druhý den jsem sehnal čidlo, vyměnil a od té doby vše bez problémů.
Astra H Caravan sport Z18XE IDS+

Uživatelský avatar
czechmickey
Příspěvky: 6
Registrován: 23 lis 2018, 14:04

Re: astra H Z18XE - problém ( nouzový režim + cukání motoru

Příspěvek od czechmickey » 26 lis 2018, 13:10

tak to je hustý - dneska jdu nechat změřit tlaky na válcích jestli tam není něco podpálenýho ale opravdu fakt čumím ..... a to čidlo ti ukázala diagnostika ? mě to ukazuje fakt jen něco s prvním a 4 válcem - ale dneska jedu ke kamarádovi na to měření a nechám udělat zase diagnostiku a zkusit zjistit naměřené hodnoty

Uživatelský avatar
czechmickey
Příspěvky: 6
Registrován: 23 lis 2018, 14:04

Re: astra H Z18XE - problém ( nouzový režim + cukání motoru

Příspěvek od czechmickey » 26 lis 2018, 16:19

Tak mám změřene tlaky a výsledky jsou: 1 válec : 14 2 válec : 8,5 3 válec : 14 4 válec : 12

Tak nevím no

Odpovědět