Prasklina ve svodu z motoru do katalizátoru(parohy)

Odpovědět
Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Prasklina ve svodu z motoru do katalizátoru(parohy)

Příspěvek od Oton » 20 zář 2008, 16:42

Tak jsem se pustil do opravy té praskliny-jsou z litiny -což nechápu proč to nedělají z ocele!Jelikož nový parohy s katem. stojí 30tis (prý).tak jsem to chtěl nechat zavařit, ale bylo mi řečeno že to může prasknout znovu,že je to jen otázka času kd to zas rupne!Pak byla možnost říznout tu litinovou část od katu nechat vyrobyt ocelové trubky a pivařit je k tomu katalizátoru ale to prý taky může prasknout.tak jsem jsem to vyřešil tak že katalizátor hodím do pr... a nechám si udělat celý potrubý místo katu.akorát uvidím jestli to počítač skousne, že tam není kat. :D .Jinak bych musel dokoupit nějakej doplnkovej který se dá sehnat !to celý by bez znamosti přišlo na 10tis se známostmi švagra to mám za 5tis.
ŘEŠIL TO Z VÁS NĚKDO?

Reklama
 

Uživatelský avatar
Rado77
Příspěvky: 84
Registrován: 11 zář 2008, 22:22
Bydliště: Bratislava II

Re: Prasklina ve svodu z motoru do katalizátoru(parohy)

Příspěvek od Rado77 » 20 zář 2008, 17:16

Uffff, bohuzial len u inych aut. Nieje mi este jasne, ci su pouzite 2 lambdy (1 pred katom a druha za nim). Prave ta druha by mohla hadzat hovadiny, ak by tam kat nebol. Taktiez je prave otazka, co na to povie RJ.

A co keby si urobil takto - odrezes existujuce zvody od priruby (myslim stranu, ktorou sa potrubie montuje na hlavu valcov), a odrezes to cele este pred katom? Pouzil by si existujucu origo prirubu, a na nu by si navaril vlastne vyrobene zvody, co by aj pri spravnom designe zvysilo vykon motora lepsim odvodom spalin ?
Astra H 1,6 16V kombi

Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklina ve svodu z motoru do katalizátoru(parohy)

Příspěvek od Oton » 20 zář 2008, 22:09

to mě bylo řečeno že má tendenci taky praskat v tom sváru.Aspon to říkal ten týpek co mi to dělá!Že se mu to několikrát stalo!No uvidím co to bude dělat! :o

Uživatelský avatar
Rado77
Příspěvky: 84
Registrován: 11 zář 2008, 22:22
Bydliště: Bratislava II

Re: Prasklina ve svodu z motoru do katalizátoru(parohy)

Příspěvek od Rado77 » 21 zář 2008, 09:50

Oton,

a to vznikla prasklina na origo zvodoch? To je dost huste...! Vies pls aj presne popisat miesto, kde to prasklo? Videl som obrazky robenych zvodov (prave na tu origo prirubu), a boli krasne take zlatiste. Ked sa vypalili, mierne sa zmenila farba do modra. Neviem ale z coho to vyrobili. Osobne som sa na ziadnom fore aj inych znaciek este nestretol s prasknutymi zvodmi (a uz vobec nie origo), preto mi to pride skor ako "vzacnost", ze sa take nieco stane... Je ten clovek v pohode, ked "sa mu uz par krat stalo", ze (zrejme nim varene) zvody obcas praskli?

Logicky beriem fakt, ze ten zvar musi v pohode vydrzat teploty vo vyfuku, talk tam tiez nieje extra velky. Nerobil to chalan nahodou tak, ze odstranil aj vlnovec vyfuku? Ak hej, tak je jasne ze to praskalo.
Astra H 1,6 16V kombi

martinmi
Příspěvky: 50
Registrován: 01 črc 2008, 22:12
Bydliště: Bratislava

Re: Prasklina ve svodu z motoru do katalizátoru(parohy)

Příspěvek od martinmi » 21 zář 2008, 10:28

Ale aj octavie 1.6 55 kw mali ten isty problem. Aj tam praskali vyf. zberne potrubia. Ale to bolo len na tomto type motora.
OPEL ASTRA H 1.6 16v caravan

Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklina ve svodu z motoru do katalizátoru(parohy)

Příspěvek od Oton » 21 zář 2008, 11:51

Vznikla na origo svodech.Kdyz vymontuješ svody tak je jeden díl s katem.ty svody jsou z litiny a ten kat ze železa.prasklo to jak jsou hned na začátku 4 trubky svedeny do jedné a to do katu.tak v mezerách mezi nima.Mechanik mi říkal že ta litina ráda praská.říkal že by to prasklo aji u jinýho auta dřív nebo později.Právě říkal že to vzácnost není!Ten borec je v pohodě!Řekl že by to řešil takhle,že uděla celej díl ale vynechá kat.lab sonda tam bude.A je tam jen jedna.Radši tak než potom dávat třeba peníze znovu.Uvidím jak to bude fungovat a určitě napíšu jak to dopadlo.Ve čtvrtek by to měl mít hotový!

Uživatelský avatar
Rado77
Příspěvky: 84
Registrován: 11 zář 2008, 22:22
Bydliště: Bratislava II

Re: Prasklina ve svodu z motoru do katalizátoru(parohy)

Příspěvek od Rado77 » 21 zář 2008, 16:30

Aha, ja ze praskli niekde na zaciatku. A ten vlnovec....je tam niekde medzi zvodmi a katom? Myslim ten kusok "drotenej puncochy", co tlmi rezonancie...
Astra H 1,6 16V kombi

Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklina ve svodu z motoru do katalizátoru(parohy)

Příspěvek od Oton » 21 zář 2008, 17:35

Vím co je vlnovec.Ne ten tam není.Je motor- z motoru 4 svody ,který ústí do jedné tlusté trubky,která je katalizátor a v něm je píchnutá lam.sonda.Ale co je po katalizátoru to nevím...A mě to prasko hned u motoru v mezerách těch 4 trubek-.

Uživatelský avatar
Rado77
Příspěvky: 84
Registrován: 11 zář 2008, 22:22
Bydliště: Bratislava II

Re: Prasklina ve svodu z motoru do katalizátoru(parohy)

Příspěvek od Rado77 » 21 zář 2008, 19:38

Zeby tam vlnovec vobec nebol...? Alebo je az za katom...? Viem ze napr. Hondy nemavali vlnovce, ale zda sa mi sialenost aby sa cely vyfuk kmital s motorom a eliminovali to len tie zavesne gumy :?
Astra H 1,6 16V kombi

martinmi
Příspěvky: 50
Registrován: 01 črc 2008, 22:12
Bydliště: Bratislava

Re: Prasklina ve svodu z motoru do katalizátoru(parohy)

Příspěvek od martinmi » 21 zář 2008, 20:12

Rado77 píše:Zeby tam vlnovec vobec nebol...? Alebo je az za katom...? Viem ze napr. Hondy nemavali vlnovce, ale zda sa mi sialenost aby sa cely vyfuk kmital s motorom a eliminovali to len tie zavesne gumy :?
Rado kde byvas v 2 obvode? Aj ja som od tial
OPEL ASTRA H 1.6 16v caravan

Odpovědět