Opel astra h 1.4 16v rozvody

Cimons
Příspěvky: 11
Registrován: 11 črc 2017, 09:45

Opel astra h 1.4 16v rozvody

Příspěvek od Cimons » 11 črc 2017, 09:51

Zdravim koupil jsem komplet sadu rozvodu na.opla, chtel jsem se zeptat zvladne je vimenit clovek který to ještě neděla nebo to mam přenechat odbornému servisu. Auto ma najeto 140tis. Km a reter uz pekne chrasti a vsude kde.jsem se dovolal do servisu tak maj cas nejdriv za dva týdny tak jsem uvažoval ze.bych se do toho pustil sám. Dekuji za odpoved. Jinak je to model 2005 1.4 16v ecotec

Reklama
 

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 241
Registrován: 17 čer 2016, 23:50
Bydliště: Jihlava

Re: Opel astra h 1.4 16v rozvody

Příspěvek od kratales » 11 črc 2017, 09:57

Měnil jsem u RomanK a to včetně vodní pumpy. Určitě je potřeba se podívat i na stav olejového čerpadla a vyčistit motor a mazací kanálky od nánosu. Pokud nedojde k vyčištění, hrozí pak uvolnění nečistot, zacpání napínáku a opět dojde k poškození (natažení) řetězu. Samotná výměna rozvodů asi úplně těžká nebude, ale nejde jen o samotné rozvody. Při 140k také počítej s vodní pumpou a samozřejmě těsnění vany, ventilového víka, olej +filtr.

Cimons
Příspěvky: 11
Registrován: 11 črc 2017, 09:45

Re: Opel astra h 1.4 16v rozvody

Příspěvek od Cimons » 11 črc 2017, 10:29

To vse by melo byt uz meneno . Jen mi nekdo rikal ze v olejove vane je saci kos ktery se rad ucpava a pak to.nenasaje pro nastartovani dostatek oleje proto tak rachoti (zařinčí) stary pan od kterho jsem to auto koupil mi tvrdil ze rozvody a vse kolem nechal delat.na podzim minuleho roku vodni pumba vipada ze je menena ale.retez je.vybehany. A cim by jste doporucil motor procistit ? Nějakým vyplachem ?

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 241
Registrován: 17 čer 2016, 23:50
Bydliště: Jihlava

Re: Opel astra h 1.4 16v rozvody

Příspěvek od kratales » 11 črc 2017, 10:50

Jasně, sací koš je také potřeba vyčistit. A řetěz při startu zarachotí proto, že je vytahaný a chvilku trvá než se natlakuje olej a napínák napne řetěz. Rozhodně bych nedělal nějaký výplach, ale sundat prsa a čistit, čistit, čistit ...

Cimons
Příspěvky: 11
Registrován: 11 črc 2017, 09:45

Re: Opel astra h 1.4 16v rozvody

Příspěvek od Cimons » 11 črc 2017, 10:58

Dobře o vikendu na to vlitnu dekuji za pomoc, taky jsem cetl ze hodne lidi preslo zpatky na plnou sintetiku ponevac jak se motor zahreje ma zvuk jako diesel nevim zda to delaji ty rozvody nebo to jde od ventilu nepodarilo se mi to.zpecifikovat. Procetl jsem fora a pisou vycistit olejovou vanu a prejit zpátky na plnou sintetiku a motor prestane byt tak.hlucny nekteri zas pisou ze to dela ten retez tak nevim. Predchozi auto byla bora 2.0 85kw benzin a ta byla tichucka ze jsem neslisel ani motor a tedkom ta 1.4 je strasne hlucna.

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 241
Registrován: 17 čer 2016, 23:50
Bydliště: Jihlava

Re: Opel astra h 1.4 16v rozvody

Příspěvek od kratales » 11 črc 2017, 11:44

Pokud chceš, nahraj zvuk na youtube. Ale na 99% jsou to rozvody, každá Astra je má po 100k najetých už úplně v čudu ... jinak viskozitu oleje řešit podle toho, jak kvalitně motor mazal a jak je zanešený. U mě byla mazivost super a znečištění vzhledem k nájezdu bylo také OK, takže opět používám olej se specifikací Dexos2.

Jinak píšeš, že kompletní sadu máš objednanou? Máš jistě správnou? Jsou tam dva různé druhy napínáku.

P.S. po výměně nezapomeň, že motor nesmíš podtáčet a zapomeň také na parkování na zařazený kvalt.

Cimons
Příspěvky: 11
Registrován: 11 črc 2017, 09:45

Re: Opel astra h 1.4 16v rozvody

Příspěvek od Cimons » 11 črc 2017, 11:52

Sadu uz mam u sebe obednaval jsem ji v pema autodily presne podle typu motoru od SKF po doporuceni. Auto vlastnil stary pan a pak jeho pani kteri nejspis moc nebyli odbornici tak to davali vzdy do servisu. O vikendu bych zhodil tu vanu procistil to hodim nove filtry a olej podle doporuceni. Jaky by jste doporucil ? Jinak auto jede pekne pohodlna jizda jsem apokojeny ale motor chci mit v poradku.

Cimons
Příspěvky: 11
Registrován: 11 črc 2017, 09:45

Re: Opel astra h 1.4 16v rozvody

Příspěvek od Cimons » 11 črc 2017, 12:25

https://www.autodily-pema.cz/autodily/o ... 98&ga=1389

Tady tuto sadu jsem koupil na doporuceni prodejce v peme

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 241
Registrován: 17 čer 2016, 23:50
Bydliště: Jihlava

Re: Opel astra h 1.4 16v rozvody

Příspěvek od kratales » 11 črc 2017, 17:37

SKF dělá kvalitní díly, o tom žádná. Pokud si ten napínák nevybíral dle VIN, tak také nemusí pasovat. Jak jsem psal, jsou tam dva druhy. Olej bych bral určitě od GM, je levný a dle testů i celkem kvalitní.

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel astra h 1.4 16v rozvody

Příspěvek od sladas opc » 11 črc 2017, 19:38

hlavne si myslim ze rozvody by nemel delat nikdo kdo to nedelal-neni to zas tak jednoduche a je taky potreba dodrzet nejaky nastaveni a kolikrat jsou potreba i aretacni pripravky..takze za me pokud si to nedelal nikdy tak to sver radeji servisu mozna ve finale i usetris..
Opel Astra OPC

Odpovědět