Opel Astra Classic - "divná" chyba motora?

Odpovědět
Dotaz87
Příspěvky: 3
Registrován: 17 čer 2016, 20:19

Opel Astra Classic - "divná" chyba motora?

Příspěvek od Dotaz87 » 17 čer 2016, 20:36

Zdravím,

už dlhšie obdobie mám trochu podivné problémy súvisiace pravdepodobne s motorom. Začalo sa to rozsvietením kontrolky auta s kľúčom počas jazdy, ktorá už nezhasla ani po opätovných naštartovaniach, ale nezaznamenal som žiaden vplyv na chod motora. Na druhý deň táto kontrolka už nesvietila, ale hneď po naštartovaní mi ostala svietiť kontrolka motora (tá, ktorú niektorí volajú "grilované kura či "vrtulňik). Auto šlo do servisu, kde sa zistil vadný EGR ventil. Po jeho výmene kontrolka motora síce zhasla, ale stále sa sporadicky objavovala kontrolka auta s kľúčom. Zo servisu som po 2 dňoch dostal geniálnu radu, že aj keď svieti, nie je to nič závažné!

Takže som si veselo jazdil na tejto kontrolke ďalej, pričom som vypozoroval zaujímavú vec - po naštartovaní zvyčajne zhasla, ale rozsvietila sa napr. po 15, 20 minútach jazdy, prípadne po krátkej pauze pri vypnutom motore (napr. nákup v supermarkete), po opätovnom naštartovaní už zase svietila buď táto kontrolka, alebo iba spomínaná kontrolka motora. Po opätovnom naštartovaní auta v kľude napr. po celonočnom parkovaní žiadne kontrolky nesvietili, ale opäť sa opakoval kolotoč po 15, 20 minútach jazdy.

No a dnes mi motor z ničoho nič úplne odišiel a zostal bez otáčok. Zostal som stáť v strede mesta a auto sme boli nútení odtiahnuť. Do servisu ide v pondelok, medzičasom by som rád vedel vaše názory, kde by mohol byť problém. Motor normálne naštartuje, ale vôbec nereaguje na plyn ani zaradenie rýchlosti.

Vďaka

Reklama
 

Dotaz87
Příspěvky: 3
Registrován: 17 čer 2016, 20:19

Re: Opel Astra Classic - "divná" chyba motora?

Příspěvek od Dotaz87 » 17 čer 2016, 20:40

Ešte dovetok, aby típci zo servisu nevyzerali ako úplní diletanti - snažili sa tú zostávajúcu kontrolku kľúča s autom diagnostikovať, ale na nič neprišli. Preto som dostal radu, že ak nepociťujem zníženie výkonu motora a teda prepnutie do núdzového režimu, tak zrejme nejde o nič závažné...

Uživatelský avatar
Wirda
Příspěvky: 181
Registrován: 28 bře 2016, 12:41
Bydliště: Černovice u Tábora

Re: Opel Astra Classic - "divná" chyba motora?

Příspěvek od Wirda » 17 čer 2016, 21:03

Sice nedovedu odpovědět, ale klasika přístup. A o tohle jim jde. Nyní jsi však počul zmenu v chování motora že?... :D A nyní se můžeš modliť. Kdysi jsem počůval stejný problém v Daewoo Nexia. která má GM motor. Kolísání otáček, někdy jsem jel 20 km s několika pauzama na chcípnutí. U mě však kontrolka nesvítila. Ještě starý typ jednotek, které neměli tolik hlídaný motor a elektroniku. Do servisu 65km. Jel jsem tam třikrát po ose, dvekrát s řidičem, páč jsem tam auto nechával a přišli na kulový... Poslední návštěva najednou pána servisáka napadlo, že by mohl vyměnit cívku v rozdělovači zapalováni, za asi 200,-kč!!! A bylo po problému. Ale nikdo ti neodpáral ty cesty a placení servisu před tím, páč jejich východisko bylo bez nalezení závády a nazdar... To jsem byl ještě mladý kluk a mé první auto... Dnes sice nevím všechno a radši se tisíckrát zeptám, ale už nejsem včerejší ;)
Astra H Caravan sport Z18XE IDS+

Uživatelský avatar
quicky
Příspěvky: 786
Registrován: 18 pro 2014, 09:43
Bydliště: Bad Mergentheim / Bratislava

Re: Opel Astra Classic - "divná" chyba motora?

Příspěvek od quicky » 18 čer 2016, 08:50

Chod do servisu kde maju normalnu diagnostiku v prvom rade
BMW F21 B47 170kW Valencia Orange 2016
Astra GTC Z17DTR 110kW Technical gray 2009 | MKJ | CD40 USB
Insignia A B20DTH 125kW Snow White 2015
Vectra C Caravan Z19DTH 110kW Royal blue 2007 - Ex
OP-COM 2014

Dotaz87
Příspěvky: 3
Registrován: 17 čer 2016, 20:19

Re: Opel Astra Classic - "divná" chyba motora?

Příspěvek od Dotaz87 » 24 čer 2016, 18:29

Tak auto je konečne v poriadnom servise, akurát že sú tak nabití, že čas na samotnú opravu budú mať zrejme až od pondelka. Chyba je pravdepodobne v riadiacej jednotke a ak sa podarí opraviť tú pôvodnú, tak by to mohlo byť tak za 250 EUR, ak bude treba novú, to už bude drahšie...

Odpovědět