mirontova červená Zafira

Ukažte ostatním svojí Zafiru
Odpovědět
Uživatelský avatar
honzap
Příspěvky: 629
Registrován: 14 bře 2014, 14:30

Re: mirontova červená Zafira

Příspěvek od honzap » 20 črc 2018, 10:49

Vytekl zpod auta nějaký bordýlek, po aplikaci tohohle čističe? Kamarád kdysi koupil něco, co se postavilo na podlahu, pomalu to utíkalo a měl se nechat zapnutý vnitřní okruh bez posádky asi 15 minut, ale bylo to k ničemu, pomohlo to na týden.

Já vždycky klimu cca 10 minut před dokončením jízdy vypnu, aby se vysušila a nikdy jsem u žádného auta zápach nezaregistroval, jak ji ale necháváš běžet do poslední chvíle, je to hned.
Astra H Z19DT caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

Reklama
 

Uživatelský avatar
mironto
Příspěvky: 927
Registrován: 08 lis 2013, 10:28

Re: mirontova červená Zafira

Příspěvek od mironto » 20 črc 2018, 11:03

Neviem, co konkretne by malo vytiect. Striekol som to na vyparnik, pocitam, ze za tych 30 minut sa to pocas vetrania odparilo do vzduchu.

Ja ti neviem Honza, ale nekupoval som automaticku klimu, aby som stale kalkuloval, kedy budem mat 10 minut do ciela a dookola to vypinal/zapinal :mrgreen:

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: mirontova červená Zafira

Příspěvek od Stan. » 20 črc 2018, 13:03

Mironto opravdu se doporučuje vypnutí klimatizace asi 5-10 minut předem ohledně vysušení výparníku proti vzniku plísní, jak píše Honzap. Dezinfekci pak provádět již preventivně od začátku 1 -2 x ročně, dle provozu vozidla. Různé dezinfekční spreje a pěny jsou pak již při citelném zápachu málo účinné a je již výhodnější udělat dezinfekci ozonem a případně dezinfekci ještě zopakovat.
http://www.rozhlas.cz/zelenavlna/motopo ... e--1067191
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: mirontova červená Zafira

Příspěvek od vojta » 20 črc 2018, 13:17

no sdílím názor mironta, nejsem otrokem auta (i když jak se to vezme), prostě klima běží dokud nechcípnu motor a nazdar a stačí mi jednou ročně vystříkat sprejem a vyměnit pylový filtr...

jinak ten sprej od würtu obsahuje "2 dávky", akorát se blbě určuje, kdy je vystříkaná půlka...
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
mironto
Příspěvky: 927
Registrován: 08 lis 2013, 10:28

Re: mirontova červená Zafira

Příspěvek od mironto » 20 črc 2018, 13:22

Striekal som podla navodu 20s, ale urcite zostala menej ako polovica. Vojta, striekas to aj do vyduchov, alebo len na vyparnik?

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: mirontova červená Zafira

Příspěvek od Stan. » 20 črc 2018, 14:10

vojta píše:no sdílím názor mironta, nejsem otrokem auta (i když jak se to vezme), prostě klima běží dokud nechcípnu motor a nazdar a stačí mi jednou ročně vystříkat sprejem a vyměnit pylový filtr..
Vojto uníka mě smysl, že pouhé zmáčknutí tlačítka z Tebe dělá otroka, ale beru to jako osobní názor každého na věc. Jinak to byla pouze reakce na příspěvek od Mironta, že již cítil zápach.
Pouze výňatek doporučení lékařů pro používání klimatizace:
Před koncem cesty je dobré klimatizaci vypnout, jsou pro to dva dobré důvody. Jednak se tak se ze systému dostane ven vlhkost, jejiž zbytky jsou příčinou vzniku nepříjemného zápachu ve voze a jednak se zamezí teplotnímu šoku organismu přepravovaných lidí.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Uživatelský avatar
honzap
Příspěvky: 629
Registrován: 14 bře 2014, 14:30

Re: mirontova červená Zafira

Příspěvek od honzap » 20 črc 2018, 14:16

Žádnej otrok auta nejsem a nikdy nebudu.

Ale jednak není zdravé vylézt z vychlazeného auta rovnou do vedra a navíc si takhle pěstovat na výparníku breberky a dobrovolně to pak dýchat.. Proč?

A můj původní dotaz byl, jestli po prostříkání tím wurthem něco teče dolů, tj. nejenom jestli to vydezinfikuje nějakou pěnou, která potom zmizí, ale jestli to má i nějaký čisticí, nejenom dezinfekční efekt... Protože jsem klima ještě nikdy neměl potřebu čistit, tak se ptám, nerejpu pánové..

edit: nevopsal jsem to, jen jsem to měl dlouho rozepsaný :mrgreen:
Astra H Z19DT caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

Uživatelský avatar
mironto
Příspěvky: 927
Registrován: 08 lis 2013, 10:28

Re: mirontova červená Zafira

Příspěvek od mironto » 20 črc 2018, 14:24

Stan. píše:Vojto uníka mě smysl, že pouhé zmáčknutí tlačítka z Tebe dělá otroka
Keby to bolo tak jednoduche :mrgreen: Ked mas ECC klimu, tak musis strednym koleckom cez menu skrolovat na klimu a az tam odfajknut.

Uživatelský avatar
honzap
Příspěvky: 629
Registrován: 14 bře 2014, 14:30

Re: mirontova červená Zafira

Příspěvek od honzap » 20 črc 2018, 14:32

Body>Chassis>Comfort>Programming>Interior>AirCondition>Configuration>FlowLevel>Off>Ok :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Astra H Z19DT caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: mirontova červená Zafira

Příspěvek od vojta » 20 črc 2018, 20:12

mironto píše:Striekal som podla navodu 20s, ale urcite zostala menej ako polovica. Vojta, striekas to aj do vyduchov, alebo len na vyparnik?
jen na výparník
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Odpovědět