Úbytek oleje

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra H, pravděpodobně to bude zde.
Uživatelský avatar
safici
Příspěvky: 59
Registrován: 29 srp 2012, 12:17
Bydliště: Plzeň

Úbytek oleje

Příspěvek od safici » 26 zář 2016, 09:57

Ahoj, potřeboval bych poradit. cca. před měsícem jsem nechal vyměnit olej v Zafiře 1.9 88kW. Včera se rozsvítila žlutá kontrolka oleje.
Zastavil jsem a po cca. 20 minutách jsem koukal na měrku a olej žádný. Bohužel tato závada se opakuje už po druhé. Byl jsem v servisu a tam mě říkají, že je to turbo, ale že to může být i něco jiného. Koukal jsem tady na fóru a dost často se tu píše, že by to mohlo být okolo čidla hladiny oleje. Také z výfuku jde takovej divnej smrad, tak mě připadá jako kdyby se ten olej někde pálil. Potřeboval bych poradit nějaký servis kde to nebudou zkoušet pokus omyl. Klidně někam dojedu, koukal jsem že romank má super recenze, jsem z Plzně, alechtěl bych to auto dát nějak dohromady. Děkuji za rady
Opel Zafira 1.9 CDTi, 88kW, r.v.2007

Reklama
 

Uživatelský avatar
honzap
Příspěvky: 629
Registrován: 14 bře 2014, 14:30

Re: Úbytek oleje

Příspěvek od honzap » 26 zář 2016, 10:35

pokud to nikde neteče (to bys asi zjistil) tak je divná reakce servisu, že to může být, ale nemusí, turbo. Asi bych skouknul, jestli není olej v turbu, to by mohl být průšvih, no a pak už zas tak moc možností není :-(
Astra H Z19DT caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

Uživatelský avatar
safici
Příspěvky: 59
Registrován: 29 srp 2012, 12:17
Bydliště: Plzeň

Úbytek oleje

Příspěvek od safici » 26 zář 2016, 13:30

Já tomu fakt nerozumím, ale prostě když přijdu do servisu a řeknu že mě ubývá olej, tak bych čekal, že to prohlídnou a řeknou nějaké stanovisko a né, že by to mohlo být to a nebo tohle. I jsem jim tam řekl, že jsem v únoru měnil turbo ( samozřejmě repas ). Na turbo je rok záruka, tak snad kdybych ho reklamoval nebudou žádný dohady, že ho tam někdo blbě namontoval a podobně.
Opel Zafira 1.9 CDTi, 88kW, r.v.2007

Uživatelský avatar
martini
Příspěvky: 707
Registrován: 07 srp 2009, 22:14
Bydliště: Karvina

Re: Úbytek oleje

Příspěvek od martini » 26 zář 2016, 15:55

Ahoj tak ja mam obdobny problem olej jsem si menival sam a obcas i doleval jak bylo treba, ale ted nastala situace kdy mi motor zacal hulit dost casto, smrad oleje,dneska jsem to dal na vymenu pistnich krouzku a gufirek ventilu ,ted se jen klepu aby az to rozeberou nenasli neco na valcich-pridreny nebo tak neco dalsiho........... :( :|
astra h Z 16XEP Twinport n JOY 2004 SPORT OP-COM XENONY AFL

Uživatelský avatar
safici
Příspěvky: 59
Registrován: 29 srp 2012, 12:17
Bydliště: Plzeň

Re: Úbytek oleje

Příspěvek od safici » 26 zář 2016, 18:56

A můžu se zeptat jak přišli na to, že to jsou kroužky? Protože mě to povídal kamarád, že by to taky mohli být kroužky, ale jak se to zjistí??No asi to odvezu tam kde mě měnili turbo ať se kouknou jestli v něm není moc oleje, jinak už nevím kam to dát, protože servis v Plzni je o ničem. Přemýšlím, že tady na foru najdu nejakej servis a klidně to tam odvezu jen, aby mě dali Zafirku dohromady
Opel Zafira 1.9 CDTi, 88kW, r.v.2007

Uživatelský avatar
martini
Příspěvky: 707
Registrován: 07 srp 2009, 22:14
Bydliště: Karvina

Re: Úbytek oleje

Příspěvek od martini » 26 zář 2016, 19:09

No jak na to prisli, kdyz to zahuli a smrdi spalenym olejem a ztraci se olej ,tak to spaluje olej a to bud pres gufera ventilu nebo pistni krouzky pripeceny ale kdyz je to cely rozhozeny tak se rovnou udela oboji tlaky prej jsou OK :(
astra h Z 16XEP Twinport n JOY 2004 SPORT OP-COM XENONY AFL

Uživatelský avatar
safici
Příspěvky: 59
Registrován: 29 srp 2012, 12:17
Bydliště: Plzeň

Re: Úbytek oleje

Příspěvek od safici » 26 zář 2016, 19:22

Díky za odpověď, mě právě tvrdí, že když to kouří a mizí olej tak to může být od turba, tak právě zjišťuji co je pravděpodobnější. nehodlám platit kroužky a gufera a pak třeba turbo a já nevím co ještě. A prosím tě nakolik to cca. vyjde když udělají kroužky i gufera?
Opel Zafira 1.9 CDTi, 88kW, r.v.2007

Uživatelský avatar
martini
Příspěvky: 707
Registrován: 07 srp 2009, 22:14
Bydliště: Karvina

Re: Úbytek oleje

Příspěvek od martini » 26 zář 2016, 19:29

Aha tak ja turbo nemam,cenu mi rekli 10000kc pokud se tam neobjevi neco jinyho jeste jak to cely otevrou........ :cry: :
astra h Z 16XEP Twinport n JOY 2004 SPORT OP-COM XENONY AFL

Uživatelský avatar
honzap
Příspěvky: 629
Registrován: 14 bře 2014, 14:30

Re: Úbytek oleje

Příspěvek od honzap » 26 zář 2016, 23:37

Omlouvám se, možná jsem šířil paniku, nějak jsem si zafixoval červenou kontrolku, ale jasně píšeš o žluté.

Mea culpa.

To je normální, prostě při výměně naliju cca 4,3 litru a jezdím, když se rozsvítí žluťák, doliju cca 0,5 litru a zase je nějakou dobu, cca 3-5 000 km klid, záleží, jak jezdíš, při tachometrových 160-ti žere olej víc, než při dodržování limitů.

Nemáš jen málo zastrčenou, nebo neoriginální měrku oleje?? Třeba z jiného motoru?
Astra H Z19DT caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

Uživatelský avatar
Wirda
Příspěvky: 181
Registrován: 28 bře 2016, 12:41
Bydliště: Černovice u Tábora

Re: Úbytek oleje

Příspěvek od Wirda » 27 zář 2016, 09:50

Pokud zere olej tim, ze ho spali, tak bud je spatny turbo, ktery bylo z repase. Bud bude olej v sani, nebo tece do vyfuku, kde to shori. Pokud to predtim nezralo tak krouzky, gufera to byt nemusi. Pokud ma tento motor filtr castic, tak tohle je treba resit okamzite, jinak je to jista smrt filtru a dalsi nemale vydaje. Servis Denny zde z fora.
Astra H Caravan sport Z18XE IDS+

Odpovědět