Plusy a mínusy, rady a pomluvy, před koupí Zafiry.

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra H, pravděpodobně to bude zde.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wirda
Příspěvky: 181
Registrován: 28 bře 2016, 12:41
Bydliště: Černovice u Tábora

Plusy a mínusy, rady a pomluvy, před koupí Zafiry.

Příspěvek od Wirda » 28 bře 2016, 13:04

Ahoj, prolezl jsem všechno, ale jaksi je vždy někde něco naťuknuto okrajem a zase se téma uhýbá a nedozvím se, co potřebuji.
Můj příběh je takový. Nyní mám Mazdu6 kombi v naftě, ale bohužel můj roční nájezd km se drasticky změnil a najezdím opravdu prd. Má svoje vozítka rád, rád je udržuji v bezvadném stavu a každý kamínek na laku mě vadí :D A proto, nemůžu přenýst, že s naftovým motorem, který má dpf najezdím prd a hrcat ho občas po šoustkách je mi líto. Sice si regenerace hlídám diagnostikou a dodržuji jejich dokončení, ale jsem víc otrokem auta, než je zdrávo. Uvažuji proto o prodeji a koupi rodinného kočáru v benzínu. Máme malého sviště, já ještě lítám s modely, takže místa není nikdy dost ;) Dříve už měl pět let VeBe po fl. x18xe1 a krom, že sem si vyměnil olej dolíváním za cyklus výměny, jsem s ní neměl nikdy problém a vždy dovezla do cíle. Ze všech těch variací rodinných povozů mě asi nejvíc utkvěla právě Zafira B. Vzhled i praktičnost se mi líbí.
A teď rád vyjádření, zda je to dobrý úmysl a jak postupovat a na co si dávat pozor. Můj hlavní problém je, že mám strach z motoru. Po načerpání něco info, mi připadá jediná volba a to z18xer. Jak moc se toho motoru bát, lze při obhlídce vozu poznat, že už by potřeboval vážnější péči? Ty hrníčky je pálka a mechanizmus časování mě taky straší. Ale jiná adekvátní motorizace mi asi nepřijde vhodná. Kde je tak strop ujetých km, kdy už je na pováženou auto kupovat? Berme v potaz, že já to budu mít opravdu krátký trasy do 50 km a občas něco dál, možná jednou ročně dovolená. Spíš takový to vesnický do Kauflandu. Budu rád, když mě někdo osvítí a třeba vyměním "Emko" zase za blesk :)
Astra H Caravan sport Z18XE IDS+

Reklama
 

shane541
Příspěvky: 44
Registrován: 07 úno 2014, 20:31

Re: Plusy a mínusy, rady a pomluvy, před koupí Zafiry.

Příspěvek od shane541 » 22 lis 2016, 13:05

podla podpisu a foto si uz zobral Astru zrejme. ci je prispevok este aktualny?
Zafira B Z18XER.

Odpovědět