Zafira B Automat/Tiptronic

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra H, pravděpodobně to bude zde.
Uživatelský avatar
hombre_71
Příspěvky: 1228
Registrován: 06 úno 2010, 15:27
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Zafira B Automat/Tiptronic

Příspěvek od hombre_71 » 11 úno 2011, 16:32

Zafira je proti Háčku Caravan - kolegové prominou :) , doslova kočár. Vyšší posaz, mnohem hezčí provedení palubky a ty dvě sedadla v kufru hodněkrát oceníš. Jinak já byl vždycky odpůrce dieselu, ale Zafira v benzínu je trochu "mission impossible". 1,8 je podle mě na 1,5 tuny těžké auto slabá a - opět kolega promine, easytronic není to pravé ořechové. Prostě robotizovaný manuál s jeho klasickými neduhy, sametovému chodu klasického hydrodynamického měniče se nic nevyrovná. Potom ti zbývá jen 2,2 benzín s čtyřstupňovou automatikou, která tě, podle mého soudu, sežere zaživa. 1.9 CDTI 88 KW je rozumná volba. Dostaneš k němu moderní 6-ti stupňovou automatiku s možnosti řazení (využil jsem jen jednou ;) ) a dlouhodobá spotřeba se dá v pohodě udržet pod 7 litry. Jasně je tu DPF, ale jinak jde o spolehlivý motor z dílen Fiatu.

Reklama
 

zacek
Příspěvky: 13
Registrován: 09 úno 2011, 16:30

Re: Zafira B Automat/Tiptronic

Příspěvek od zacek » 11 úno 2011, 21:24

Jasně, to zní dobře. Autu jaké máš Ty Hombre jsem zatím nejvíce nakloněn. Samozřejmě, že asi záleží na štěstí, protože jsou ojetiny a ojetiny. Stejně mě pořád láká na vlastní kůži vyzkoušet ten Easytronic, abych se definitivně zlomil pro jedno či druhé řešení. Mi totiž benzín oproti naftě voní ;-)

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Zafira B Automat/Tiptronic

Příspěvek od milosh » 11 úno 2011, 21:27

Hombre, by mi zajimalo jak casto vozis v aute 7 lidi? Zase to neprehanej s tim jak moooc velky to je rodzil, nekdo chce jezdit autem a nekdo dodavkou, kazdy mame jine priority :mrgreen:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
beavis
Příspěvky: 1119
Registrován: 05 říj 2009, 00:36
Bydliště: Severní Čechy

Re: Zafira B Automat/Tiptronic

Příspěvek od beavis » 11 úno 2011, 21:46

Kdo ma hodne deti a vsichni hodne cestujou, tak Zafiru urcite oceni. I kdyz vono je sice hezky mit v ni 7 sedael, ale za tu posledni radu uz skoro nic nedas :-( V podstate je to samo jako kdyz si skoro kazdej kupuje kombik ale nikdy v nem nevezli nic poradnyho (mysleno na velikost). A takovych lidi je fakt hodne. Nehlede na to ze kombiky uz bohuzel nejsou diky rovnym podlaham zase tak prostorny jako driv ;-)
Prvni Astra G 1.6 74kW, druha Astra H 1.6 77kW a do tretice Astra J 1.4 turbo 103kW;-)

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Zafira B Automat/Tiptronic

Příspěvek od Midzi » 11 úno 2011, 21:48

Milosi, mam v praci kolegu ktory si nevie predstavit na co by mu bol kombik. Podla neho je to zbytocne velka krava. Ale chalan este necestoval poriadne.
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: Zafira B Automat/Tiptronic

Příspěvek od Pepino_GH » 11 úno 2011, 21:51

Zafira je Zafira.. 8-)
Pohodlnější nastupování, lepší výhled, jízdní vlastnosti srovnatelné s Astrou. Pro 5 lidí super, v sedmi už to není ono. Je to podle mne nouzovka. Pokud někdo chce auto pro sedm osob, musí koukat po větším.. Háčko mám tři roky a pořád vzpomínám na Zafiru, i když Áčkovou. Z mladické nerozvážnosti jsem ji vyměnil za obyčejné kombi.. :lol: :lol:
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Zafira B Automat/Tiptronic

Příspěvek od milosh » 11 úno 2011, 22:51

Ja bych ji bral jen v pripade stylingu jako ma RomanK 8-) Ale to neni na denni jezdeni s tema kolama, naraznikem atd.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
hombre_71
Příspěvky: 1228
Registrován: 06 úno 2010, 15:27
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Zafira B Automat/Tiptronic

Příspěvek od hombre_71 » 12 úno 2011, 07:46

Těch sedm míst není na denní ježdění, to je jasný, ale já je třeba hodně ocenil v létě, když jsme jeli třeba na výlet s mými rodiči nebo se známými na koupák. Prostě nemusí jet dvě auta. Na denní používáni po více člennou rodinu potřebuješ Sharana nebo Galaxy. A k té "dodávce" - Zafira zase tak obludně nepůsobí, je krapet vyšší, ale v řadě aut nijak moc nevyčnívá a ten vnitřní prostor je opravdu úžasný a hodně variabilní. ....a ta palubka je opravdu o moc hezčí :lol:

zacek
Příspěvky: 13
Registrován: 09 úno 2011, 16:30

Re: Zafira B Automat/Tiptronic

Příspěvek od zacek » 12 úno 2011, 10:40

jj, a přesně proto chci Zafiru :-) i když vím, že Astra je taky fajn vůz ;-)

Uživatelský avatar
oblhut
Příspěvky: 1315
Registrován: 03 dub 2010, 16:41
Bydliště: Břeclavsko

Re: Zafira B Automat/Tiptronic

Příspěvek od oblhut » 12 úno 2011, 15:26

Pane kolego,musím se chca nechca :D připojit k názorům Hombreho a Pepína a nemám k tomu co dodat ;)
Moje Zafirka 1,9cdti 88kw

Odpovědět