Cigaretová zásuvka 12V

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra H, pravděpodobně to bude zde.
Odpovědět
luba81
Příspěvky: 2
Registrován: 21 kvě 2012, 21:04

Cigaretová zásuvka 12V

Příspěvek od luba81 » 21 kvě 2012, 21:11

Zdravím,
koupil jsem si kameru do auta (černá skříňka) a zjistil jsem, že cigaretové zásuvka je funkční i po vysunutí klíčku (i zamčení auta). Dá se to nějak jednoduše upravit, aby se deaktivovala s vyndáním klíčku?
Kamera by se totiž sama zapnula/vypnula s zahájením/ukončením napájení a nemusel bych ji zapínat a vypínat, nebo vytahovat zástrčku.. Diky za rady!!

Reklama
 

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Cigaretová zásuvka 12V

Příspěvek od x-father » 21 kvě 2012, 21:24

To sem resil taky a nikdo me moc neporadil. Muzes si koupit nejaky modul pro rozsveceni denniho sviceni, ktery pracuje na bazi zvyseni napeti v siti po startu motoru a pak to muzes napojit na stalych 12v treba i z toho zapalovace.

Muzes zkusit najit klicove napeti nekde u CIMu a spinat tim relatko, nebo to relatko spinat napetim ze svetel pokud mas denni sviceni.

Ja osobne to mam tak, ze mam klicove napeti z CIMu. To me po otoceni klickem napaji jednotku urcenou pro denni sviceni, ktera sepne relatko jakmile vstoupne po startu napeti nad nastavenou mez (neco malo pres 13v). Reatko po sepnuti pousti dal proud normalne ze zapalovace a pod palubkou mam svorkovnici kam vsechny takovyhle veci napojuju.

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Cigaretová zásuvka 12V

Příspěvek od x-father » 21 kvě 2012, 21:25

Jen tak mimochodem co mas za kamerku?

luba81
Příspěvky: 2
Registrován: 21 kvě 2012, 21:04

Re: Cigaretová zásuvka 12V

Příspěvek od luba81 » 21 kvě 2012, 22:01

tak to je na mě moc složitý.. díky..

kamera
http://aukro.cz/hd-kamera-do-auta-6x-ir ... ?source=oo obyčejná, ale spokojenost.

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Cigaretová zásuvka 12V

Příspěvek od x-father » 21 kvě 2012, 22:18

Klasika. Jen na ebay je za polovinu včetne postovnyho...

http://www.ebay.com/itm/6-IR-LED-2-5-TF ... 6379wt_802

Uživatelský avatar
FerdaXXL
Příspěvky: 505
Registrován: 17 říj 2008, 22:06
Bydliště: Mravešniště Praha a.s.

Re: Cigaretová zásuvka 12V

Příspěvek od FerdaXXL » 28 led 2016, 19:37

cigaretovka v Astře mi přijde oproti jiným dosti nepraktická. Na fa máme celkem tři jiné značky aut a jakákoli nabíječka drží mnohem lépe. Přijde mi, že zásuvka v Astře je málo hluboká a trošku širší. Aspoň v mém autě nabíječky tak moc dobře nedrží a občas nabíječka přestane nabíjet což při navigování na delší trasu je dosti nepraktické (slušně řečeno). Neřešil jste někdo výměnu za jinou a hlubší ?
Opel Astra H SEDAN - Enjoy 1.6XER 85 kW, Silver lighthing, Tempomat atd ....

Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....

sori sa chibi a hrupki ...

Uživatelský avatar
Mauro
Příspěvky: 173
Registrován: 30 črc 2015, 21:02
Bydliště: Verona - Italia

Re: Cigaretová zásuvka 12V

Příspěvek od Mauro » 28 led 2016, 21:04

A proc to chces vypinat automaticky?
Kameru vypinam jen doma v garazi a v praci.
Jinak kdekoli na verejnem parkovisti, v podzemnich garazich, hlavne pak pred supermarketama nechavam stale bezet. Joudu, co ti do auta tuknou a ujedou je spoustu porad, tak proc nemit jeho spz?
ZAFIRA 1.9 CDTI Cosmo; 120 PS; 7 mist; Sky Flex; 17" alloy wheels

Odpovědět