Co s vrakom po nehode?

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
Laco797
Příspěvky: 83
Registrován: 13 pro 2011, 09:29

Co s vrakom po nehode?

Příspěvek od Laco797 » 03 úno 2015, 02:57

Ahojte borci, prosim o akekolvek rady.

Pokial ste dnes postrehli spravy o hromadnej buracke na D1, tak bohuzial moja milovana astra tam ukoncila svoju zivotnu put po zrazke s tranzitom a kamionom.

Auto je nepojazdne a pravdepodobne na likvidaciu. Mam havarijne rucenie, ale vobec neviem ako je najlepsie postupovat aby sa mi aspon nejake prachy rozumnne vratili....

Neviem ci to nechat zlikvidovat ako mi radila odtahovka, alebo skusit este nejako rozpredat na diely? Budem rad za Vase rady, skusenosti. Dakujem
Opel Astra 1.7 CDTI 59kw, 5dv. hatchback. r.v.:2005
Motor: Z17DTL

Reklama
 

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Co s vrakom po nehode?

Příspěvek od swabel » 03 úno 2015, 07:49

Diely z nej môžeš rozpredať, no karoséria + motor bude pri vyradení auta na šrotovisko potrebná. Ináč ti nedajú papier o likvidácii pre políciu a následné odhlásenie. Google ti hodne napovie. Najprv počkaj na vyjadrenie poisťovne a toho, čo príde spraviť z poisťovne obhliadku, keď budeš mať od nich papiere, potom rozpredávaj.
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Co s vrakom po nehode?

Příspěvek od Midzi » 03 úno 2015, 08:59

fu ha tak to mi je luto. Zatial som o nej nepocul, no dufam, ze si v poriadku a okrem auta sa nikomu nic nestalo.

Co sa tyka likvidacie, tak urcite pockaj na vyjadrenie od likvidatora a poistovne. Dalej je dolezite, ci si majitelom ty, alebo leasingovka a na aku sumu je poistene. Kedze mas havarijne tak by ti mali dat plnu sumu na ktoru je auto poistene(aspon tak mi to davno vysvetlovali).
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Uživatelský avatar
Skrolant
Příspěvky: 523
Registrován: 27 pro 2011, 09:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Co s vrakom po nehode?

Příspěvek od Skrolant » 03 úno 2015, 10:03

Počkej na pojišťovnu. Pokud škoda dosáhne tzv.totální škody, pojišťovna dá vrak sama do eaukce a dostane nabídku nějaké částky např.1000 EUR a zbytek Ti doplatí do tzv. totální škody. Eaukce je neveřejná, pouze s registrovanými zákazníky. Pokud si vrak necháš, nedostaneš částku z eaukce. Je to ale škoda nevyužít, protože pojišťovna cca 30 dnů garantuje prodej dražiteli z eaukce. Dnes to dělá každá pojišťovna a je v systému celá evropa. Takže je škoda toho nevyužít a vraku se najednou zbavíš.
Only Flying Is More Beautiful, Pure Passion - OPC
ZAFIRA B OPC - Modrý deník

Laco797
Příspěvky: 83
Registrován: 13 pro 2011, 09:29

Re: Co s vrakom po nehode?

Příspěvek od Laco797 » 03 úno 2015, 14:23

No dnes jsem byl na pojišťovně a dokonce mi nabízí možnost, že mi seženou stejné auto, tak uvidím. Tento týden to obhlídne likvidátor a pak budu moudřejší.

Každopádně chci zas Opel, protože ta bezpečnost je fakt super. Mám jenom lehčí odreniny a neublížili mi ani airbagy. Pro zajímavost prikladám foto...

https://onedrive.live.com/redir?resid=5 ... lder%2cjpg
Opel Astra 1.7 CDTI 59kw, 5dv. hatchback. r.v.:2005
Motor: Z17DTL

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Co s vrakom po nehode?

Příspěvek od x-father » 03 úno 2015, 14:35

Já tohle kdysi řešil u ČP, ale to už je tak tak 8 let.
Auto bouchlé na dálnici na předek i zadek.
Pojišťovna zaplatila totálku a odečetla si zůstatkovou hodnotu vraku, který nám nechala.
Nebyl ale moc problém to prodat. Nakonec jsem licitoval s dvouma zájemcema. Ten co si to koupil byl dokonce likvidátor ČP, který tu událost za pojišťovnu řešil. Prý že to nechá opravit pro ženu.

Ve finále byla vyplacená částka + za co se to prodalo tak +- stejně, nebo možná tak o 10 tisíc výš, než kdyby se to prodávalo nebouchlé a že se to zrovna prodávat mělo. Ale je to už dýl a byla to Okta a ty se v ČR prodaj, ať jsou v jakýmkoliv stavu :D

Uživatelský avatar
jour
Příspěvky: 657
Registrován: 26 říj 2010, 14:17
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co s vrakom po nehode?

Příspěvek od jour » 03 úno 2015, 14:36

Ahoj, sme radi, ze si v poriadku a auto ta podrzalo. Astru bude najlepsie predat na drobne diely. Je to sice dlhodoba zalezitost, ale vrati sa ti z nej viac penazi. Ja by som o par dielov mal zaujem, takze ked to bude aktualne, napis inzerat do sekcie "predaj". Drzim palce pri rieseni poistnej udalosti.
Melanie - Astra Classic III. 5-dv. A16XER

Odpovědět