Opel Zafira B vs. Chevrolet Orlando

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět

Jakou značku byste si vybrali:

Opel Zafira
34
79%
Chevrolet Orlando
9
21%
 
Celkem hlasů: 43

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Opel Zafira B vs. Chevrolet Orlando

Příspěvek od milosh » 24 srp 2012, 16:11

Tak jelikoz pomalu vybirame dalsi povoz do rodiny a tentokrat uz bychom radi 7-mi mistny tak jako jedine 2 auta z koncernu GM mi vychazeji tyto 2. Uz jsem to probiral v jinem tematu ale asi bude lepsi udelat samostatne vlakno.

Urcite bych chtel automat, u orlanda v plne vybave s benzinem 1.8 a 6st. automatem a navi vychazi na cca 400t kdyz zapocitam fleet slevu, zafira v lepsi vybave, s xenony a 6st automatem je za cca 250-300t a najeto bude mit do 100t km.

Designove se mi orlik libi vic, ale zase nema xenony a v tom benzinu bude asi papat trosku vic. Ale zase je novejsi, zafira se dela uz vic nez 5 let a s bezpecnosti na tom taky bude chevrolet lepe.

Auto nejdu koupit zitra, asi spise pristi rok na jare, ale precejen budu rad kdyz mi sem napisete kdyz mate zkusenost at s jednim nebo druhym co je na tom kterem aute spatne ci dobre a pro co byste se sami rozhodli.

Vzdy jsem chtel mit velke auto chevrolet a nyni ta moznost je zde, ale zase 400t neni malo zeano ;)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Reklama
 

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Zafira B vs. Chevrolet Orlando

Příspěvek od vojta » 24 srp 2012, 16:23

no nový je nový, pokud ho budeš mít dost dlouho tak určitě dobrá volba, ale já bych rači jéčko kombi, kolikrát využiješ 7 míst?
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Opel Zafira B vs. Chevrolet Orlando

Příspěvek od milosh » 24 srp 2012, 16:24

No prave ze ted vozime obe babky celkem casto takze ty mista navic se vyuziji, 2x mesicne urcite ;)
Potom co jsem cetl jak ma jecko kombik malo mista na nohy na zadnich sedackach tak jsem ho zamitl.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: Opel Zafira B vs. Chevrolet Orlando

Příspěvek od Pepino_GH » 24 srp 2012, 16:35

Miloši, a vyzkoušel jsi si to místo osobně. Oni novináři píšou takový kokotiny, že již ničemu, co sám nezkusím nevěřím.. :|
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Opel Zafira B vs. Chevrolet Orlando

Příspěvek od milosh » 24 srp 2012, 16:39

Taky si toho orlika v automatu projedu, s 1.8 manualem jsem jel, pravda neni to zavodak ale libi se mi a 2 rychlosti navic proti hacku bych urcite vyuzil :D.
Pepino jaky mas z orlanda pocit? V jake motorizaci jsi jel?
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: Opel Zafira B vs. Chevrolet Orlando

Příspěvek od Pepino_GH » 24 srp 2012, 16:49

Já v Orlandu ani neseděl, reagoval jsem na málo místa v Jéčku. Podle mne je dostatečné. Novináři SM vychvalovali Ibizu ST, jak je tam místa na nohy, když jsem si nastavil přední sedadlo podle sebe a sedl dozadu, měl jsem opěradlo předního sedadla mezi koleny. V Jéčku jsem měl min. 5 cm místa mezi koleny a předním opěradlem..
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Opel Zafira B vs. Chevrolet Orlando

Příspěvek od milosh » 24 srp 2012, 16:57

Ok, ja myslel ze jsi byl i u chevy, tak nic, jecko budeme resit ale jinde 8-)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Zafira B vs. Chevrolet Orlando

Příspěvek od silver » 24 srp 2012, 19:01

hmm mildo mas dobru dilemu,aj mne sa pacia obe,u astry mi je luto miesta v zadu,tak buduce auto bude urcite tipu zafa alebo chevi,ja nevozim sidce babky ale za mnou je teraz v astre asi 10cm a to doslova (meram pouhych 198cm mozno 200 B-) ) a stve ma to,bo ak pride ak boh da druhe baby tak som skoncil asi. :mrgreen: prajem dobru volbu,ale lakal by ma chevi :lol:
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Opel Zafira B vs. Chevrolet Orlando

Příspěvek od pueblo » 24 srp 2012, 19:12

Týýý brďo, sem si myslel, že bych měl jasno, ale když se zamyslím, je to teda pěknej vnitřní boj :mrgreen:
Kdybych volil mezi Zafirou tourer, tedy novu a Orlandem, jasně vyhraje Záfa. Ale pokud mám volit mezi béčkovou a ševym, asi bych šáhnul po Orlandu. Design sice nic moc, ale podle mě je výraznější a zajímavější, než už paní v letech, Zafira B.

Osobně bych se jel oběma autama projet v jeden den i s rodinou, aby si to osahali i oni. Ty budeš vždycky za volantem, ale jich se ta volba týká nejvíc 8-)

Hodně štěstí, těžká volba ;)

Uživatelský avatar
Georgeisin
Příspěvky: 427
Registrován: 26 úno 2011, 18:29
Bydliště: Ostrov nad Ohří

Re: Opel Zafira B vs. Chevrolet Orlando

Příspěvek od Georgeisin » 24 srp 2012, 20:05

No a proč je vlastně vyřazená nová Zafira, příští rok na jaře už budou v DE sem tam nějaký roční kusy s pár desítkama tkm. Já dám hodně na to, co se mi líbí. Z Tebe cítím, že bys radši Orlando, tak za ty prachy kus auta. Kdybych ale měl 400 papírů, šel bych do nový Zafiry, ta by se přeci jetá za ty peníze, možná o kus výše, dala pořídit, nevím teda jak to je u ní se 7 místama.
Astra H Caravan 2008 1.7 CDTI 74 KW chip 89 KW

Odpovědět