Palubní kamera - černá skříňka do auta

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Palubní kamera - černá skříňka do auta

Příspěvek od pueblo » 10 lis 2013, 13:05

Ne přes dešťák, ale ze zrcátka ;)

Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Palubní kamera - černá skříňka do auta

Příspěvek od milosh » 10 lis 2013, 15:01

pueblo píše:Ne přes dešťák, ale ze zrcátka ;)
Dobre no, ja to nedelal :lol:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Palubní kamera - černá skříňka do auta

Příspěvek od Mayki » 05 úno 2014, 19:48

Hoši poraďte, když nemám dešťák a ani samostmívací zrcátko, budu tam mít připravenou kabeláž? Potřebuju někde taky napojit kamerku. Nepamatujete si někdo barvy drátů? Díky za každé info... ;)
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
Skrolant
Příspěvky: 523
Registrován: 27 pro 2011, 09:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní kamera - černá skříňka do auta

Příspěvek od Skrolant » 05 úno 2014, 20:18

Tobě vedou po stejné trase jako dešťák kabely k napájení panoramy 8-) Je tam i stále + :)

Když rozebereš v předu stropní lampičky, měl by tam být oválný konektor, do kterého vede +12V v červeném tlustém drátě průřez 2,5mm2 vedle bude tenký černý cca 0,5mm2 ve kterém je +12V po zapnutí zapalování. No a co je hnědé tj. kostra ;)

Pure Passion :mrgreen:
Only Flying Is More Beautiful, Pure Passion - OPC
ZAFIRA B OPC - Modrý deník

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Palubní kamera - černá skříňka do auta

Příspěvek od Mayki » 05 úno 2014, 22:44

Super, to jsem přesně potřeboval, díky moc... 8-) :?: 8-)
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
wiki133
Příspěvky: 128
Registrován: 12 črc 2013, 23:33
Bydliště: Topoľčany

Re: Palubní kamera - černá skříňka do auta

Příspěvek od wiki133 » 06 úno 2014, 01:16

Pripojím sa aj ja. Mám lacnú čínu niečo podobné ako toto http://www.morezliav.sk/skvela-hd-kamer ... -dorucenim len lacnejšie a fullHD. A záznam je v pohode stabilný aj pri nerovnostiach, mám ju v P expert kde by malo byť spätné zrkadlo a je na prísavku a nerobil ani žiadne úpravy držiaku. Obraz za tie prachy v pohode lebo za 23€, čo som za to dal asi pol roka rok dozadu je smiešny peniaz :D. Ale k veci je pravda, že peugeot odpojuje zapalovač po vypnutí zapalovania a kamera ide ešte podľa nastavenia ešte nejaký čas. Ale ak sa nepletiem aj Astra a Zafira odpája všetko najneskôr 10min. po zamknutí auta, či sa pletiem? v astre ju skoro nepoúživam tak neviem ako to je. Kamera má svoju bateriu, ktorá je mimochodom totožná s nokiou, tak mám vyriešené aj nabíjanie baterky pre firemný telefón (len mením batérie) :). Ale k veci aj pani policajti sa inak správajú keď vidia kameru, ale aj zlá skúsenosť je kameň okno asi vie každý, čo nasledovalo len no právnik a mino zorné pole kamery aj keď audio to potvrdzovalo. A zasa aj hajzíkov arogantných sem tam podávať na net neni na škodu :D. S kamerou som spokojný ale občas zblbne (zamrzne, alebo sa resetne) ale no keď sa štartuje auto 5-20x denne (250-500km) a nerieši sa nič s kamerou, tak jej to nemám za zlé (a hlavne za ten peniaz), tiež premazáva záznam video sa dá uložiť a zostane a neviem, čo dodať. Niekto náročnejší možno nebude súhlasiť ale proste takto od kamery za 20-50€ nemôže nik čakať pekný záznam bez šumu a neviem čo ešte, je to len plast a čip možno veľkosti zrnka cukru. Nemôžme zrovnávať foťak nejakej nokie C1, C2 a zrkadlovky predsa. :D
Kto jazdí denne a veľa km, tak je to super vec, ale pre obyčajné jazdenie neviem aj keď ja osobne si ju ak idem na dlhžšiu trasu svojou astrou občas premontovávam. Na margo kámoš má tú istú kameru a mal nehodu a prvé čo bolo po príchote polície povedal, že má kameru a prehral záznam a polícia sa už ani na nič nepýtala lebo to tam bolo zjavné, kto je na v práve a kto nie.

Zhrnutie: dobrá vec, na skúšku som mal lacňák a pokial bude fungovať asi meniť ani nebudem. Za tie peniaze super, že má muchy je pravda , len za málo penez až dosť muziky, tak nebudem kritizovať. Možno nie som náročný, alebo neviem ale že je po resete dátum 1.1.2011 alebo aký je mi jedno pretože ak k niečomu dôjde a bude použitá ako dôkaz už sa nebude manipulovať s ňou a na zázname bude reálny priebeh danej udalosti (pred nejakými rokmi by sa nestalo to čo v daný moment asi).
EX Opel kadett 1,6D, Opel vectra B 1,6 16V CD, Opel astra H caravan 1,9CDTI 74KW 11/2009 (elegance)

Uživatelský avatar
jakubino
Příspěvky: 2321
Registrován: 28 dub 2011, 20:05

Re: Palubní kamera - černá skříňka do auta

Příspěvek od jakubino » 08 pro 2014, 12:25

cau ja mam tohle:
Obrázek
Obrázek
koupeno na aliexpress.com za asi 450kč /na cz webu sezenes neco malo pod 2tis proc ne ze?
napr: http://cerne-skrinky.heureka.cz/ilwy-gs ... kace/#text

prikladam zaznam ze dne a v noci:
(nastaveno na full HD)

http://youtu.be/H-e2o1uKBgg
http://youtu.be/GZ5jasZ1JdQ

zadny zazrak, v cem je nejvetsi problem, ze kamera nekdy nahrava, jindy pise "cluster wrong" a nejede nahravani pouze umi vyfotit fotku
dalsi problem je ten, ze ikdyz nastavite aby nahravala bez vypnuti, nebo po 3, 5ti ci 10ti minutach, ona nahrava kousky po par vterinach, 20s, nekdy 40s, nekdy treba i minutu ale dela si co chce, nechapu..

zasadne nedoporucuju!
Opel Astra H Caravan Z17DTL 59kW

Uživatelský avatar
mironto
Příspěvky: 927
Registrován: 08 lis 2013, 10:28

Re: Palubní kamera - černá skříňka do auta

Příspěvek od mironto » 08 pro 2014, 12:55

Pre porovnanie kvality by bolo mozno lepsie nahrat to na nejake ulozisko, lebo youtube kazde video este prekomprimuje. V noci je to fakt ako na youtube, ze po semafore uz nejde ani precitat SPZku toho auta pred tebou?

Uživatelský avatar
jakubino
Příspěvky: 2321
Registrován: 28 dub 2011, 20:05

Re: Palubní kamera - černá skříňka do auta

Příspěvek od jakubino » 08 pro 2014, 19:34

prave ze to nejde videt/precist mironto.. je slaba, nedela to co nastavis, pritom uklada ty par vterinove videa do obri velikosti takze dohromady par minut zabere az 2GB treba, je to v poradku? si nedovedu predstavit, ze jedu 100km vkuse to bych potreboval karet a karet..
Opel Astra H Caravan Z17DTL 59kW

Uživatelský avatar
p.somik
Příspěvky: 52
Registrován: 05 zář 2013, 14:42
Bydliště: Prajzák, Pracoviště od Ov po ValMez

Re: Palubní kamera - černá skříňka do auta

Příspěvek od p.somik » 09 pro 2014, 07:42

Taky jeden záznam z 0801 s gps :D
http://youtu.be/qIuHkXuJyBE
ZAFIRA 1,8i 16V 2003 Z18XE, TC,AUT.KLIMA, PC,TEMPOMAT,LPG sekvenční BRC
OP-COM v PL, EN, CZ, SK + redukce na starší Oply
Ex Astra F C14NZ LPG, prodáno ve 338000km, nyní 480000km - žel nyní K.O.

Odpovědět