Dovolená 2015

Co se jinam nehodí pište sem
Uživatelský avatar
rosta12345
Příspěvky: 107
Registrován: 25 kvě 2014, 11:58
Bydliště: Dolní Domaslavice

Re: Dovolená 2015

Příspěvek od rosta12345 » 21 črc 2015, 10:03

jo tak to sedí ta cena co jsem psal byla z A2
ZAFIRA B 1,8 88KW Benzin

Reklama
 

OnDr.
Příspěvky: 77
Registrován: 24 kvě 2011, 19:15
Bydliště: Neplachovice

Re: Dovolená 2015

Příspěvek od OnDr. » 30 črc 2015, 06:39

chystám se do rakouska s kolama pod Dachstain, může dát někdo tip kde si zajet na kole s dvěma dětma:), ještě mi chybí mapa rakouska do navigace CD 70, ale tu snad ještě seženu
Zafira 1,9 CDTi 88kW 2005, CD70 NAVI, park pilot, automatická klimatizace a spostu drobností co auto umožňuje

Uživatelský avatar
beavis
Příspěvky: 1119
Registrován: 05 říj 2009, 00:36
Bydliště: Severní Čechy

Re: Dovolená 2015

Příspěvek od beavis » 30 črc 2015, 07:35

Ono je otazkou na jakou stranu Dachsteinu jedes. Jestli smerem ke Schladmingu nebo k napr. smerem k Hallstattu. Kazdopadne asi tak nejlepsi pojezdeni s detma okolo Hallstattskyho jezera a ev. okolo Gosauskyho jezera. Na strane Schladmingu deti zvladnou max. tak jizdu v udoli. Vys uz to pro deti neni. Osobne bych jel na stranu k Hallstattu. Tam se da pojezdit vic, ale stejne, Alpy jsou proste o kopcich, takze pro deti to chce fakt najit dostatecne velky a rovny udoli a tam se pak s nima da jezdit. Okolo Dachsteinu bych to spis nez kola doporucil hezky pesi vylety. Pokud se tam nekde hodlate ubytovat, tak doporucuju si najit ubytko kde v cene nabizeji Schladming-Dachstein kartu a s ni si uzijete takovych veci, ze jeji vyhody nestihate vyuzit ani za tyden! A pokud by ji ubytovani nenabizelo, da se i koupit samostatne, ale odhaduju ze jeji cena bude trosku vyssi nez kdyz je obsazena v ubytovani ;-)
Prvni Astra G 1.6 74kW, druha Astra H 1.6 77kW a do tretice Astra J 1.4 turbo 103kW;-)

OnDr.
Příspěvky: 77
Registrován: 24 kvě 2011, 19:15
Bydliště: Neplachovice

Re: Dovolená 2015

Příspěvek od OnDr. » 30 črc 2015, 15:18

počítám že kolo bude asi jenom jako doplněk, je mi jasné že budou kopce, spíš mi jde o zkušenost zda se dá projet kolem jezer a tak, určitě budu dojíždět autem a pak kolo, ubytko máme na straně Schladmingu, přesněji v Sankt Martinu, karta k ubytování není a právě přemýšlíme zda ji pořídit, ale asi se to vyplatí, děcka mám 8 a 3 roky.Díky za info.
Zafira 1,9 CDTi 88kW 2005, CD70 NAVI, park pilot, automatická klimatizace a spostu drobností co auto umožňuje

Uživatelský avatar
beavis
Příspěvky: 1119
Registrován: 05 říj 2009, 00:36
Bydliště: Severní Čechy

Re: Dovolená 2015

Příspěvek od beavis » 30 črc 2015, 16:12

Na kole okolo jezer je to s deckama v pohode. Treba Hallstatt je moc pekne mesto tusim ze dokonce zapsany v seznamu Unesco. Jinak prave na strane jezer je terenu dost, ale temer vse sotoliny, moc trailu tam neni. Kazdopadne na klasicky XC jezdeni je tam toho dost. Na strane Schladmingu je bajkovy areal Planai, kde je DH a FR trat ale urcite ze by se to dalo dat i na XC kole :-) Cili zalezitost hlavne pro tatinky :D Co se tyce ceny karty, tak by se to chtelo mrknout na web kolik stoji samotna, co v ni vsechno je atd. my jsme byli ve Schladmingu pred 4mi lety a meli jsme ji v cene ubytovani. Samozrejme jsme ji vyuzivali maximalne jak jen slo, protoze bez ni je v Alpach vsechno drahy. Nejvetsi zazitek byla jizda na Dachstein vc. autobusu od penzionu k lanovce a min. tady se urcite vyplatila :-) Takze cti, studuj a pocitej jestli se Vam vyplati. I kdyz s detma 3 a 8 let by byla skoda se jen poplacavat nekde v udoli a neochutnat alpsky vrcholy ;-)
Prvni Astra G 1.6 74kW, druha Astra H 1.6 77kW a do tretice Astra J 1.4 turbo 103kW;-)

Uživatelský avatar
Samothe
Moderátor
Příspěvky: 4098
Registrován: 13 črc 2008, 09:34
Bydliště: Vratimov

Re: Dovolená 2015

Příspěvek od Samothe » 09 srp 2015, 18:35

letos česko saské svýčarsko ... doporučuji německou Bastei a pevnost Konigstein a u nás pravčickou bránu a soutěsky 8-)
Přílohy
pevnost
pevnost
Bastei
Bastei
výhled z pevnosti
výhled z pevnosti
Bastei
Bastei

Uživatelský avatar
Nerez
Příspěvky: 1885
Registrován: 20 úno 2011, 15:37
Bydliště: Haná

Re: Dovolená 2015

Příspěvek od Nerez » 11 srp 2015, 12:07

Tak já se pomalu vracím po dovolené do reality.
U nás vyhrálo Řecko, ostrov Kos. Naprostá paráda. Malej ostrov v Egejském moři, 45km na délku, na šířku max. 10. Během dvou dnů jsem si ostrov projeli křížem krážem na půjčené čtyřkolce, navštívili různé pláže, místní hory, hlavní město (plné uprchlíků ). Hotel, strava, cesta, všechno paráda 8-)
Ovšem cesta autem z Prahy do Olomouce po D1 byla bída s nouzí, v Brně jsem stál hodinu a půl v koloně, za Prostějovem na R46 se nevím proč celá kolona začla otáčet tak jsem učinil totéž a musel objíždět mimo dálnici.
Až na tuto epizodu hodně vydařených 8 dní :?:

Odpovědět