odchylka vstrekovania

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
stanomata
Příspěvky: 522
Registrován: 14 pro 2009, 08:01
Bydliště: SENEC /SR/

odchylka vstrekovania

Příspěvek od stanomata » 08 bře 2012, 13:15

ahojte
určite su tu odbornici, čo poradia :)
tak op-com som nameral vid.tab. tieto hodnoty...
maju sa pohybovať +-1
auto ma najazdene 215 tis. tankujem shell, dávám VIF
neviem čo všetko može mať za dôsledok ked je zlý vstrek???
Přílohy
max 110 rychl.jpg
ASTRA H CARAVAN 1.7 CDTI 59kW/80 koní
chiping 74 KW/ 100

Diagnostika OP-COM , aktivácia komfortných funcií

Reklama
 

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od swabel » 08 bře 2012, 13:20

Daj do nadrze pripravok na precistenie vstrekovacov, napriklad STP diesel injection cleaner, alebo iny napr. od Liqui moly, uvidis potom ci sa nieco zlepsilo.... Ak vstrekovac prestane fungovat uplne, potom budes riesit vymenu resp. repas. A pokracuj v teme tu, nepis mi do SS :)
Naposledy upravil(a) swabel dne 08 bře 2012, 15:09, celkem upraveno 1 x.
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Uživatelský avatar
stanomata
Příspěvky: 522
Registrován: 14 pro 2009, 08:01
Bydliště: SENEC /SR/

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od stanomata » 08 bře 2012, 13:25

dik swabel, tu SS si si mohol odpusti :D
ASTRA H CARAVAN 1.7 CDTI 59kW/80 koní
chiping 74 KW/ 100

Diagnostika OP-COM , aktivácia komfortných funcií

Uživatelský avatar
stanomata
Příspěvky: 522
Registrován: 14 pro 2009, 08:01
Bydliště: SENEC /SR/

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od stanomata » 09 bře 2012, 08:52

nikto dalsi co by poradil?
ASTRA H CARAVAN 1.7 CDTI 59kW/80 koní
chiping 74 KW/ 100

Diagnostika OP-COM , aktivácia komfortných funcií

Uživatelský avatar
syncek5
Příspěvky: 55
Registrován: 17 bře 2012, 22:08
Bydliště: Považany - okres Nové Mesto nad Váhom (SR)

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od syncek5 » 06 srp 2012, 21:12

Trošku oživím toto téma...

Dnes som pozeral v OPCOMe na moje vstrekovače a majú hrozné hodnoty:
Obrázek
Podľa toho čo som sa dočítal na rôznych fórach by to malo byť max. +/- 1.
Pri pridaní otáčok, niekde pri 2500 otáčkach klesli všetky hodnoty pod 1,00, ale po uvedení do voľnobehu sa znova vrátili.
OPCOM nehlási žiadne chyby.

Asi ich bude treba vymeniť, ale teraz ma čaká výmena sacieho potrubia s vadným tiahlom, takže ma to dosť finančne vyšťaví. Vstrekovače v mojom motore (Z19DTJ r. v.2005) sú typu BOSCH 0 445 110 159, cena za jeden vstrekovač cca 400€, http://ecat.elit.sk/ArticleDetails.aspx ... leTypeID=1. Do auta dávam spolu s naftou VIF.

V súčasnosti nemám voľné finančné prostriedky, preto sa obraciam na Vás s nasledujúcimi dotazmi:

Čo môžu spôsobiť takto poškodené vstrekovače?

Máte nejaké skúsenosti s ich čistením (niekde som čítal, že u BOSCH by sa mohla dať vymeniť len nejaká časť - hrot)?

Myslíte, že do nádrže s naftou v ktorej je VIF je možné pridať aj niečo takéto na čistenie vstrekovačov http://www.nanoaditiva.sk/produkt,commo ... ---protect ? Alebo treba vyčerpať naftu a pri tankovaní pridať ten prostriedok? Viete poradiť prípadne niečo lepšie (aj keď mám taký pocit, že to už nepomôže)?

Neviete poradiť kde by sa dali vstrekovače zohnať lacnejšie, alebo kto by ich vedel repasovať (asi sa treba informovať u Swabela, za koľko ich môže mať on)?
Astra H Station Wagon 1.9 CDTI (Z19DTJ 88kW) 2005 Blueberry Gloria

Uživatelský avatar
vojtavojta
Příspěvky: 3778
Registrován: 14 dub 2010, 18:41
Bydliště: Vsetín

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od vojtavojta » 06 srp 2012, 21:58

Mas sz.
Astra H 1,6 16V 77kW 10/2005
OP-COM

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od falconik » 07 srp 2012, 07:18

Za me odvezt do servisu kde delaji bosch, nechat zkontrolovat a pripadne opravit pokud vstrik neni KO. Uz mam dohodly servis takze vstriky ven a pak dam vedet jak jsem po strance ceny dopadl. Vtrik ktery je "vadny" dava hodne do + takze v mem pripadne je to 1 vstrik, taky pouzivam vif ale asi to neni vseho lek :twisted:
Přílohy
korekce.png
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Uživatelský avatar
Georgeisin
Příspěvky: 427
Registrován: 26 úno 2011, 18:29
Bydliště: Ostrov nad Ohří

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od Georgeisin » 07 srp 2012, 08:23

To Stanomata, Falconik

To co tu řešíte je preventivní repase po kontrole vstřiků anebo se to projevuje nějakými reálnými problémy? Chtěl bych vědět, jak se pozná vadný vstřik v reálném provozu.
Astra H Caravan 2008 1.7 CDTI 74 KW chip 89 KW

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od falconik » 07 srp 2012, 12:19

Georgeisin

nevim jestli za to muze ten vstrik, ale mame doma 2 zirafy 19DTH a ta s tim "vadnym" vstrikem nejde tak za plynem a celkove to auto pocitove jede min. Kdyz je motor studeny jakoby ve spodnich otackach obas skuba......no a sichr je sirch nechci skoncit s propalenym pistem. Jinak jeste pred odvezenim vstriku zmerim kompresi zda uz neni pozde a nebo neni cas nechat udelat ventily.....Pritom auto ma komplet nove turbo, egr ventil a virive klapky.

jsem si vzpomel ze jsem uz nekde o tech korekcich vstriku cetl....kdyz porovnam nase hodnoty a jeho tak je uricte neco spatne...

http://moje.auto.cz/kocour-easy/opel-vectra.html

Jinak cukání auta se může projevovat i tím že budou zasrané trysky. Nejlepší je na to použít OP-COM a kontrolovat poměrové korekce na tryskách. V mezích by mnělo být +-4.5. Ale jestli nekterá tryska má vetší koreční dávku, tak je něco v nepořádku. Dále se kontrolují páry trysek a to čísla 1-3 a 2-4. Mněli by být korekce podobné v těch párech. Test by se mnel provést na zahřátem motoru a při vypnuté klimatizaci. Potom podobný test chvili po zapnuté klimatizaci, kdy do jde k mirnému nárust výkonu.
Další klasický problém který je popsán i v OpelTISu, je problem na konektorech a hlavne na 3.konektoru jak mně potkalo dříve. Taky se může projevit vůle v tryskách a na to slouží k zakoupení setu podložek pod tryskama a to pod číslem podlozky pod trysky GM93178683 - 5821761. Při výměne tech podložek se doporučuje na noc ty trysky dat do technického benzinu a nechat v ultrazvukové myčce vyčistit. Jinak existuji i firmy, které se zabývaji repasací těch trysek.
Přílohy
korekce.jpg
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od falconik » 08 srp 2012, 14:01

Tak jsem dnes byl ne servisu kvuli svolavacce na ten konektoru cimu a doloval jsem info z mechaniku, 19DTH ma hydraulicke samostely takze ventily se nedelaji ;) komprese se temer neda zmerit vzhledem k vysokemu kompresnimu pomeru, ne tedy ze by to clovek tam udrzel rukou.....vadne vstriky resily uz i pri 70 tis :shock: nase uzasna syrnata nafta s bio primesi :evil: takze vystriky ven a uvidime, hlavne co nejdriv propalene pisty a nebo zdeformovana spalovaci plocha pistu je pri vadnem vstriku jista....jinak me docela vydesily, obcas pry vstriky nejdou vyndat na 1.7 ktera mela pre 200 tis pry museli sundat hlavu vcetne vstriku a poslat na vyndani......nebo vyjiskreni nevim o cem mluvil :mrgreen:
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Odpovědět