Ztráta oleje 1,6 XER

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Uživatelský avatar
zralok
Příspěvky: 929
Registrován: 23 říj 2011, 17:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta oleje 1,6 XER

Příspěvek od zralok » 22 pro 2016, 20:29

Wirda píše:Pokud chceš být přesný v měření, tak se vykašli na nějaký po deseti minutách. Ono sice orientačně to stačí a něco steče, ale určitě ne všchno. Jestli si to chceš hlídat, tak měř po ránu, nebo před prvním startem, kdy auto stojí přes noc. Pak máš jistotu, že olej je usazený ve vaně. 8-)

Když zkouším měřit ráno, když auto stojí přes noc. Tak olej je skoro u toho žlutého držáku, což by znamenalo že tam mám víc jak 5 litrů oleje. Když to potom změřim po zahrátí tak už je to jen na té spodní části té měrky. Dost mě to fascinuje. Tak nevím čemu věřit..

Reklama
 

Uživatelský avatar
Wirda
Příspěvky: 181
Registrován: 28 bře 2016, 12:41
Bydliště: Černovice u Tábora

Re: Ztráta oleje 1,6 XER

Příspěvek od Wirda » 22 pro 2016, 21:31

Nevím, xer motor nemám. Asi to žere to časování. To je natláčený olejem ne? Víc neposlouží, já mám hydrostel.
Astra H Caravan sport Z18XE IDS+

Uživatelský avatar
maxnuke
Příspěvky: 673
Registrován: 25 srp 2011, 05:50
Bydliště: Valtice

Re: Ztráta oleje 1,6 XER

Příspěvek od maxnuke » 23 pro 2016, 09:58

Aby jsi to neměl přelitý motor. Olej u žlutého držáku :shock: Změř olej na rovině po zahřáti na provozní teplotu a dodrž 5 minut přesně jak je psáno na informační kartě v prostoru motoru. Dobře si vzpomínám, že když jsem měl 1.8 xer olej tam lítal na měrce nahoru dolů, pokud se neměřilo v určeném čase po vypnutí.
Astra H 1.7 74 kw r.v. 2007

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Ztráta oleje 1,6 XER

Příspěvek od Westler » 24 pro 2016, 11:56

Zralok: u žlutého držáku?? To je opravdu divné, není normální aby to takhle lítalo - tipnul bych to na špatnou měrku a nebo měřící postup. Neber to prosím špatně, jen se snažím poradit. Mám taky Z16XER a ať to změřím po noci a nebo ihned po vypnutí motoru, neliší se to víc jak o cca 1cm hladiny (do půl litru?)

Wirda: proč soudíš na naklápění vaček? ano, je to řízené tlakem oleje, ale kam by se tam ztrácel?
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Uživatelský avatar
Wirda
Příspěvky: 181
Registrován: 28 bře 2016, 12:41
Bydliště: Černovice u Tábora

Re: Ztráta oleje 1,6 XER

Příspěvek od Wirda » 24 pro 2016, 12:08

Myslel jsem to tak, že před prvním startem má oleje moc, a potom už ne. Jakože ten olej pojmou veškeré ty fičury, do který se tlačí olej. Né že by mu to tím kamsi utíkalo. To by asi poznal. ;) Proto je možná uváděno, měřit po zahřátém motoru, kdy je olej natlačen všude a po pár minutách se měří zbývající, který slouží k mazání motoru. ;)
Astra H Caravan sport Z18XE IDS+

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Ztráta oleje 1,6 XER

Příspěvek od Stan. » 24 pro 2016, 16:14

zralok píše: Když zkouším měřit ráno, když auto stojí přes noc. Tak olej je skoro u toho žlutého držáku, což by znamenalo že tam mám víc jak 5 litrů oleje. Když to potom změřim po zahrátí tak už je to jen na té spodní části té měrky. Dost mě to fascinuje. Tak nevím čemu věřit..
Zralok nevím jakou má měrku XER, ale u XEP je na držadle žlutý těsnící nátrubek 2,5cm, potom 36cm ocelové lanko a teprve pak měřící ploška. Tak nevím, jak jsi to myslel, že je olej až ke žlutému držáku. Když jsem dnes tu měrku vytáhl, olej byl ztuhlý a celá měřící ploška až k lanku byla od oleje. Po setření a kontrolním měření olej přesně mezi ryskama. Při kontrolním měření a zastrčení pak měrku natoč tak, aby se měřící ploška min-max nedotýkala ohnuté strany trubky. Při opačném natočení a vyndavání měrky se pak může stírat olej ze stěny trubky a vypadá to, jako kdyby tam bylo více oleje.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Uživatelský avatar
zralok
Příspěvky: 929
Registrován: 23 říj 2011, 17:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta oleje 1,6 XER

Příspěvek od zralok » 24 pro 2016, 20:24

Diky moc, za vaše reakce. Vypadá to, že jak kdybych byl neschopnej ani změřit hladinu oleje ale je to tak. Každopádně jsem včera dělal výzkum a zjistil jsem, že když auto nechám stát tak 2 - 3 hodiny. Už mám olej zase až u té těsnící části s dvěma o-kroužkama (tím myslím ten žlutý držák). Každopádně, jsem se zamyslel a jelikož je zde trubka k olejové vaně ohnutá směrem pod motor. Tak je lepší když, měrku otočím směrem od sebe (tedy aby směřovala do kabiny) a vytáhnu, tak je výsledek takový, že měrka mi ukáže hladinu oleje, potom je suchá mezera (naštěstí se nachází v prostoru značky MAX) a dále pokračuje zas olej, kde to končí někde v půlce toho ocelového lanka. Nedokážu si vysvětlit proč v té trubce zůstává olej, když by měl stéct do vany (možná je to způsobené tou závadou, netuším). Potom jsem to zkusil měřit asi 15x a jak jsem tam tu měrku furt strkal, tak se olej setřel z vnitřní strany té trubky a už byl olej jen na měrce a na lanku ne. Každopádně, měřím to stejné jak při teplém motoru tak i při studeném (neřeším to mirné zvýšení hladiny). Pro mě je tedy přesnější měření těch 5 minut po vypnutí motoru, zahřátem na provozní teplotu, jelikož nemusím řešit ten olej v té trubce. Ale je zvláštní, že při zahřátem motoru tam je sucho, ale jak to vystydne tak v trubce je olej :-D čekal bych že to bude spíše naopak... takže, oleje je tam stejně, jak sem dolíval... takže žádně zvýšení hladiny se nekoná. :-) Ještě jednou díky, jsem mladej, toto je moje druhé auto a i když jsem si myslel, že vím jak měřit olej, tak se aspoň učím novým věcem.

Každoppádně všem přeju pohodové svátky a šťastný nový rok.

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Ztráta oleje 1,6 XER

Příspěvek od Westler » 24 pro 2016, 23:52

Zralok: Ono to je opravdu trochu matoucí, pokud je tam suchá mezera, lze se podle ní řídit jak píšeš. Cokoliv je nad ní, tak je pouze stěr ze stěn trubky.

Také přeju pěkné svátky!
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Ztráta oleje 1,6 XER

Příspěvek od Stan. » 25 pro 2016, 12:57

Zralok pouze na ukázku zahnutá trubka měrky. Je vidět, že pokud je měrka při měření špatně otočená, tak měřící ploška pružností měrky stírá olej při vyndání ze stěny trubky a zkresluje množství oleje. Olej se na stěny trubky dostává běžně ostřikem a vzlínáním při běžícím motoru.
http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/9/211/74/487/
Hezké svátky Všem a hodně spokojených kilometrů v Novém roce 2017.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Uživatelský avatar
zralok
Příspěvky: 929
Registrován: 23 říj 2011, 17:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta oleje 1,6 XER

Příspěvek od zralok » 02 led 2017, 22:29

Tak, auto je v rukou týmu Carteam. Bohužel, i Roman řekl že je potřeba udělat GO. Takze, snad už se jen přijde nato čím tato situace nastala a aby se jí popř dalo předcházet. Nebo jsem prostě chytl jen špatný kus.

Odpovědět