Montáž parkovacího asistenta

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od pueblo » 21 říj 2009, 12:52

Ahoj kolegáčci,

protože jsem si pořídil háčko bez parkáčů a byli jsme na ně, tedy hlavně moje něžná polovička :D , zvyklí, rozhodl jsem se je pořídit. Po dotazu na cenu v Oplu padlo celkem jasný rozhodnutí - objednat na internetu a namontovat sám. Naštěstí mám stříbrnou barvu, tedy čidla stejné barvy nebyly problém.
Tak jen pár postřehů pro ty, kteří zvolí stejnou cestu:

Cena parkáčů je cca 800Kč, podle typu a počtu senzorů. Já zvolil klasiku, tedy pouze zadní se 4 senzory. Umístění displeje, natažení kabýlku k zadnímu světlu a umístění řídící jednotky v dutině blatníku u zadního světla, to všechno bylo v pohodě :?: . Na problém jsem narazil až když jsem vrtal díry na čidla. Krajní šly dobře, za plastem nárazníku je dost místa. Ovšem ty dvě prostřední...... za plastem nárazníku je profilovaný plech, sloužící jako deformační zóna a výzruha. Ten je za nárazníkem cca 1,5cm a čidlo je hluboké cca 2,5cm. Už nebyla cesta zpět, tak jsem volal do Opla co obnáší dodatečná montáž u nich, tedy origo. Řekli, že do plechu vrtají díry. Na můj dotaz ohledně bezpečnosti, deformačních zón a případném pojistném plnění při nehodě mi bylo řečeno, že to neřeší. Tak jsem vzal 21 vrták a vrtnul díry.
Kabílky od čidel jsem pak protáhl v rámu právě tohoto plechu pod zadní světlo, odkud je po jeho demontáži vidět na zem. Zapojil a maká to náramně. Žádné mrtvé body nepozoruju a když displej ukazuje 0,0m, je za autem cca 30cm místa :D .

Přidávám pár fotek.....
Přílohy
Kopie - Obraz061.jpg
Kopie - Obraz060.jpg
Kopie - Obraz059.jpg

Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od milosh » 21 říj 2009, 13:04

Presunuto do technicke sekce.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
neo87
Příspěvky: 27
Registrován: 18 srp 2009, 18:12
Bydliště: Michalovce

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od neo87 » 21 úno 2010, 07:08

Kde si kupoval tie cidla? Ja tiez zvazujem, ze si ich kupim, ale radsej bez displeja. Tie cidla co mas ty sa mi pacia, lebo skoro vobec netrcia z narazniku. Dik.
Astra H Caravan - Cosmo, 1,7CDTI 74kW
Spotreba: min. 4,7 l/100 (predpisova pokojna jazda - priemer za 300km)
max. 6,3 l/100 (svizna jazda s plnym kufrom - priemer za 500km)

drmpedro
Příspěvky: 29
Registrován: 10 zář 2008, 03:28
Bydliště: Zilina

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od drmpedro » 05 bře 2010, 21:52

mal som demontovany zadny naraznik a boli tam naznacene otvori na park.senzory, ale boli v tom prelise v spodnej casti narazniku. mal si nejaky dovod davat ich inde?
pytam sa lebo tiez ich mam v plane.
dik
Opel Astra H Caravan 1.7CDTI 74 kw Z17DTH r.v.2005
Opel Astra G Caravan 1.7

dimi

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od dimi » 06 bře 2010, 06:44

Mě by spíš zajímalo jak jsi táhl kabel od displeje do kufru. Co vše je potřeba sundat a rozdělat. Do kapsy u světla je průchodka kudy jdou táhnout kabely od čidel? Taky o tom uvažuju. Zkusim domluvit slevu jako tomu bylo na G foru. Tato sada byla za 500Kč pro členy klubu.

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 532
Registrován: 21 pro 2008, 20:45
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od denny » 06 bře 2010, 07:50

Jestli máš problém tahat vodiče,tak koukni na PDC s bezdrátem mezi ř.j. a displajem.Třeba tady
http://www.parkujeme.cz/katalog/43/bezdratove

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od pueblo » 06 bře 2010, 10:32

Parkáče jsem koupil na http://www.parkujeme.cz Co se týká demontáže, není třeba demontovat vůbec nic, jen zadní světlo. Díry jsem do nárazníku vyvrtal normálně na autě a kablíky od čidel jsem plastovýma zdrhovacíma páskama přidělal k profilovanýmu plechu za nárazníkem. Všechny jsem je pak táhnul k pravýmu zadnímu světlu. Když ho sundáte, je pod ním mezera mezi nárazníkem a kastlí, je tam vidět na silnici a tudy jsem je vytáhnul nahoru. Jednotku jsem pak dal do dutiny, kudy se leze z kufru ke světlu, pod tu plastovou krytku.
Kabel od displeje jsem normálně namačkal pod gumový těsnění, který vede u podlahy kolem dvěří až dopředu do přístrojovky. Pak je kablík "hozenej" mezi přístrojovkou a předním oknem a není vůbec vidět 8-)
V pondělí nafotím pár fotek trasy, kudy kablík vede a šoupnu je sem ;)

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od vojta » 06 bře 2010, 10:47

možná bych se přimlouval za míň prasáckou montáž :-)

zadní nárazník má zezadu vyznačený místa kam čidla dát, takže ten rozhodně sundejte, oni v oplu asi vědí proč ty čidla dávaj tam kam je dávaj

když sundáte nárazník tak zjistíte že u levýho stětla je gumová průchodka, neni teda třeba to cpát kam to nepatří

no a kabel pod gumovym těsnením, to snad nemá senu ani komentovat 8-)
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od pueblo » 06 bře 2010, 10:59

Vojto sorry, ale pokud nechceš dát ranec za origo parkáče, tyhle do origo vyznačených míst peostě nedáš. Mají větší průměr a origo vyznačený místa jsou ve spodním "ohybu" nárazníku. Neseděly by tedy dokonale a navíc podle návodu se maj montovat do určitý vejšky (tedy tyhle z netu) a v origo místě je to prostě nízko. ŘJ od Opla s tím asi počítá, ale tahle ne a parkáč by řval pořád, protože by reagoval na silnici.
Nikomu jsem tuhle montáž nedoporučoval, jen jsem se podělil o svou, dosud výbornou, zkušenost a jako alternativu ;)
Co se týká vedení od jednotky k displeji, je na každym, jestli koupí bezdrát, což je řešení nebo rozebere půlku auta kvůli drátu s dvojitou izolací o průměru 2mm......

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od vojta » 06 bře 2010, 11:39

to je možný, neznám toho pilota co máš
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Odpovědět