Opel Astra H GTC 2.0 turbo spotřeba oleje

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
Uživatelský avatar
davidvacha
Příspěvky: 8
Registrován: 17 úno 2014, 12:09

Opel Astra H GTC 2.0 turbo spotřeba oleje

Příspěvek od davidvacha » 28 črc 2014, 14:54

Zdravím,
před dvěma měsíci jsem pořídil Astru od té doby sem s ní najezdil cca 1500km. Stav tachometru je 159000km. Jsem třetí majitel. Pár dní po výměně oleje mi začala žrát podle mě docela dost oleje. Cirka 2l na 1000km. Z výfuku mi jde bílo modrý kouř. Nejhorší je když třeba čekám pár minut na přítelkyni s nastartovaným motorem nebo na světlech a pak se rozjedu. To je kouře že za mnou není vidět. Olej dávám Mobil 3000 XE 5W-30.

Nenapadá Vás někoho jaká by mohla být příčina? Děkuju.

Reklama
 

Uživatelský avatar
irmscher
Příspěvky: 1226
Registrován: 15 říj 2010, 17:20
Bydliště: Praha 10, Praha 22
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Astra H GTC 2.0 turbo spotřeba oleje

Příspěvek od irmscher » 28 črc 2014, 15:58

nečipoval to někdo?


jinak vůle u turba,žraní oleje atd..rozebrat hadice a podívat se jestli,je za tubrbem nebo jinde už olejDalší můžou být ventily..
http://www.astraopc.estranky.cz/ Astra OPC
na peklo se zvoní tlačítkem SPORT

Uživatelský avatar
irmscher
Příspěvky: 1226
Registrován: 15 říj 2010, 17:20
Bydliště: Praha 10, Praha 22
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Astra H GTC 2.0 turbo spotřeba oleje

Příspěvek od irmscher » 28 črc 2014, 15:58

odkud jsi?
http://www.astraopc.estranky.cz/ Astra OPC
na peklo se zvoní tlačítkem SPORT

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Opel Astra H GTC 2.0 turbo spotřeba oleje

Příspěvek od power2 » 28 črc 2014, 20:42

Pro zajímavost sem dolíval něco málo přes litr na 10000km

Uživatelský avatar
davidvacha
Příspěvky: 8
Registrován: 17 úno 2014, 12:09

Re: Opel Astra H GTC 2.0 turbo spotřeba oleje

Příspěvek od davidvacha » 28 črc 2014, 23:00

irmscher píše:odkud jsi?

Hadice od turba jsou docela plny oleje, takze by to asi vypadalo na nove turbo, ale napadlo me jestli to nebudou tesneni u ventilu jeste.. Jeste do toho mi radi znamy ze to budou krouzky ale to se mi moc nezda. Jsem z Prahy (Reporyje).

Mrkef
Příspěvky: 152
Registrován: 01 čer 2011, 22:17
Bydliště: Praha

Re: Opel Astra H GTC 2.0 turbo spotřeba oleje

Příspěvek od Mrkef » 29 črc 2014, 06:31

Mam šikovného kluka v Opelu v Motole, který se mi stará o moji Astru. Dej vědět kdybys potřeboval - spolehlivý a šikovný. Dneska mi dělá technickou a minulý měsíc komplet rozvody + svazky v obou zadních dveří.
Astra H Hatchback 1.8 92kw r.v. 2004

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Astra H GTC 2.0 turbo spotřeba oleje

Příspěvek od vojta » 29 črc 2014, 09:36

davide nevím kolik to má ve skutečnosti najeto, ale myslím že generálkou motoru nic nezkazíš, budeš mít na dlouho pokoj, ale zadarmo to nebude

a co na to prodávající? nepodvedl tě náhodou? podle manuálu nemá být spotřeba větší než 0,6l/1000km a pokud tě neupozornil, že to žere víc tak bych po něm rozhodně chtěl nějakou satisfakci
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 532
Registrován: 21 pro 2008, 20:45
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice

Re: Opel Astra H GTC 2.0 turbo spotřeba oleje

Příspěvek od denny » 29 črc 2014, 10:07

Davide -na 99% hledej příčinu v turbu,je to velmi často a vyřeš to ,co možná nejrychleji,jinak si říkáš o pořádný průser.Raději s tím už nejezdi.\Gorbo z fora Astra G ti může vyprávět :x ,jak ho Zafira OPC vypekla a to jel asi 80km\h ;) \.

Uživatelský avatar
davidvacha
Příspěvky: 8
Registrován: 17 úno 2014, 12:09

Re: Opel Astra H GTC 2.0 turbo spotřeba oleje

Příspěvek od davidvacha » 29 črc 2014, 11:39

Mrkef píše:Mam šikovného kluka v Opelu v Motole, který se mi stará o moji Astru. Dej vědět kdybys potřeboval - spolehlivý a šikovný. Dneska mi dělá technickou a minulý měsíc komplet rozvody + svazky v obou zadních dveří.

Děkuju moc. Teď mám domluveného jednoho známého v Mělníku. Určitě se ale ozvu :-).

Uživatelský avatar
davidvacha
Příspěvky: 8
Registrován: 17 úno 2014, 12:09

Re: Opel Astra H GTC 2.0 turbo spotřeba oleje

Příspěvek od davidvacha » 29 črc 2014, 11:49

vojta píše:davide nevím kolik to má ve skutečnosti najeto, ale myslím že generálkou motoru nic nezkazíš, budeš mít na dlouho pokoj, ale zadarmo to nebude

a co na to prodávající? nepodvedl tě náhodou? podle manuálu nemá být spotřeba větší než 0,6l/1000km a pokud tě neupozornil, že to žere víc tak bych po něm rozhodně chtěl nějakou satisfakci

To taky nevím kolik to má najeto. Budu doufat že do 250 tisíc :-). Generálku by to chtělo ale nemám teď moc peněz (dělal sem rozvody, oleje, filtry, svíčky a komplet kotouče a destičky, takže sem v tom ještě skončil hned za 20tisíc) plus mi do toho skočila dovolená :x .. ještě rok budu student, takže vydělávám z brigád, ale šetřim na to každou korunu :-).

Prodávající mě jak jinak ujistil že o tom nic neví a že s tím nemá nic společného.. podle mě problém nastal hned jak sem vyměnil olej.. určitě přidával něco do oleje co minimalizuje únik oleje a kouře (nevím jak se to přesně jmenuje, ale vím že něco takového existuje).. a jak sem vyměnil olej, tak se to vypustilo s tím.. ještě mě napadlo dát polosyntetiku ale tím bych to moc nevyřešil asi..

Odpovědět