Koupě Astry_FINAL

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
Odpovědět
lukis01
Příspěvky: 7
Registrován: 14 úno 2009, 14:21

Koupě Astry_FINAL

Příspěvek od lukis01 » 05 dub 2009, 18:48

Zdravím všechny Astráky a rád bych se s Vámi podělil o své zkušenosti s hledáním nového přibližovadla pro sebe a svou přítulkyni :) Po zvážení a několikaměsíčním pročítání fór a zkušeností majitelů jsem se rozhodl najít a zakoupit Astru H v motorizaci 1.7 cdti 74 kW (rv 2005, cca 130 tis. km, koupeno v ČR a se serviskou).

Následuje zkrácený výčet všech shlédnutých kousků (doufám, že přiložené odkazy budou ještě chvíli funkční..)

1. verze Elegance s xenony (barva modrá, serviska, 1. majitel, 129 tis. km, nebourané) prodejce http://www.superauta.cz v Ostravě cena 215 000 Kč

- http://www.superauta.cz/detail/?id=166& ... dd=asc&p=0
- Při prohlídce zjištěn prodřený levý reflektor, označený prodejcem jako klasická ukázka popraskání plastu způsobená prudkým ochlazením rozžhaveného plastu při dešti
- Údaj o počtu ujetých km nesouhlasil s webovou prezentací na stránkách prodejce (skutečný stav cca 142 tis. km)
- Prodejce ochotný zajet na diagnostiku do servisu po složení vratné kauce 500 Kč v případě zakoupení vozu
- Vozidlo údajně nebourané, bez chybičky a v TOP stavu (na tyhle kecy jsem později začal být docela háklivý) – vzápětí byl prodejce upozorněn na rozbité zpětné zrcátko u řidiče (o tom prý ví..)
- Po zvážení dalších investic (zrcátko, reflektor a kdo ví co ještě dalšího) upuštěno od koupě
- No nic...jde se hledat dále...

2. verze Elegance bez xenonů (barva stříbrná, serviska, 1. majitel, krásných 72 tis. km, nebourané, velmi dobrý stav), prodejce http://www.bsauto.cz v Brně tedy oficiální dealer Opelu, cena 237 881 Kč

- Odkaz bohužel není, naleznete přímo na stránkách prodejce přes tipcars
- Při prohlídce bylo zjištěno následující
x Na několika místech propálená sedačka řidiče v místě zad (mi někdo vysvětlete, proč si někdo háže cigára za záda...)
x Lakovaný zadní nárazník (prý aby se to upravilo, ať je to pěkné...)
x Od kamínků obouchané víko motoru, na některých místech až na plech (tohle asi nebylo nutné stříkat..)
x Prasklý levý přední reflektor zamlžený s cca 2 cm vody uvnitř (za 1500 prý seženou použitý a vymění)
x Poslední záznam v servisce v roce 2007 (divnéééé)
x Při podrobnější prohlídce zjištěno lakování víka kufru (mno..na to že je to nebourané už trošku silné kafe..)
x Naprosto neochotný vedoucí bazaru nechtěl umožnit přejezd na diagnostiku k Romanovi a neustále nabízel diagnostiku přímo na místě...Tady bych chtěl hrozně moc poděkovat Romanovi za trpělivost a hlavně rady týkající se „diagnostiky motoru“ přímo na místě – zjištěny 2 chyby týkající se pravděpodobně turba a vačky čerpadla (na auto s tolika kilometry slušný výkon, že)
x Arogantní pan vedoucí nás nakonec nechal na place šaškovat cca 2 hodiny, načež jsem to vzdal a naposled se zeptal na možnost přejet na diagnostiku k Romanovi znova – zase stejná písnička „já vám to napíchnu tady a můžete se na to kouknout tady, uvidíte, že je to všechno v pořádku“, „nemám tu dost lidí, budete s tím hodinu a půl pryč a co já tady..“ (na to že to je k Romanovi podle mapy cca 8 km jsem chtěl podle pana vedoucího jet asi do Ostravy, nebo co..
x Sumasumárum naleštěné autíčko, které vypadá podle fotek jako by vyjelo z fabriky ztratilo veškerý glanc a tím i moji ochotu do něj investovat zmíněné finance (nemluvím o nákladech na světlo, rozvody, zámek zpátečky, nabízená roční záruka, atd..)
x Jednání pana vedoucího opravdu na úrovni (byl jsem ještě nařčen, že takové chování ještě nezažil), zdá se že až takový zájem prodat auto neměl...
- Takže zpátky do Ostravy...

3.+4.obě verze Elegance (barva šedá, serviska, 1. majitel, NEBOURANÉ, 92 tis. km a 141 tis. km, ve vynikajícím stavu) prodejce http://www.autoadler.cz ceny cca 230 000 Kč u obou

- http://www.autoadler.cz/detail?car=A155 ... opel-astra
- http://www.autoadler.cz/detail?car=A142 ... opel-astra
- Slušný prodejce, i když trošku nervózní (bazar má otevřeno do 19:00, my přijeli před 16tou hodinou, ale pan prodejce spěchal do Karviné), dokonce se nesnažil ani zatajit evidentní „bolístky“ v podobě poťukaných nárazníků, blatníků a dveří
- Na lakované předky u obou aut už ovšem neupozornil
- Po jednoduché kontrole stylem „plyn-brzda-klíček“ díky Romane :), zjištěny u obou chyby týkající se turba - pan prodejce koukal jak vydra na kalnou vodu – já si připadal alespoň chvíli jako guru, hehe
- Přejezd na diagnostiku by umožněn byl, dokonce bez kauce
- Vozidla zakoupena dle slov prodejce na aukci v Praze (to se vozí do Ostravy všechno z Prahy???)
- Interiér zanedbaný, poškrábaný – holt firemní auto není moje a z cizího krew neteče, že..
- Samozřejmě šlusjulius, beznaděj, naštvání...

KONEC, finito, hotovson....dle rčení „nejsem tak bohatý, abych si koupil levné auto“ jsem v pátek podepsal objednávku na nové autí, úplně jiného výrobce, motorizace a kategorie...pouze ta výbava zůstala :)

Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří reagovali na mé předchozí příspěvky, týkající se světel a diagnostiky.. Závěrem bych si chtěl postesknout nad situací panující v autobazarech české kotliny, kde evidentně má snahu každého pořádně o**bat..

Přeji Vám všem šťastnou ruku při výběru Vašeho miláška a pokud jej již vlastníte, tisíce kilometrů bez závad..

Reklama
 

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Koupě Astry_FINAL

Příspěvek od corsaczek » 05 dub 2009, 20:40

Zajímavý čtení. Vidím, že nabídka českých bazarů a dokonce i oficiálních dealerů není nic moc. Evidentně to všechno byly služebáky a jejich majitelé se k nim chovali jak prasata. Zase mi to utvrdilo, že neni nad nákup západně od našich hranic. Co si nakonec vybral za auto? Přeju dobrou ruku a hodně spokojených kilometrů! P.

Uživatelský avatar
pekki
Příspěvky: 212
Registrován: 28 čer 2008, 11:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Astry_FINAL

Příspěvek od pekki » 05 dub 2009, 22:44

No jo BS Auto Brno a pan Skrivanek :)
Opel Astra H 5D Z16XEP 05 Elegance Black

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: Koupě Astry_FINAL

Příspěvek od Pepino_GH » 05 dub 2009, 22:49

Smůla, ale všechno je to o lidech...
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Astry_FINAL

Příspěvek od vojta » 05 dub 2009, 23:16

nový je nový...
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

majkp
Příspěvky: 156
Registrován: 20 pro 2008, 23:41
Bydliště: Praha

Re: Koupě Astry_FINAL

Příspěvek od majkp » 06 dub 2009, 18:21

vojta píše:nový je nový...
... ale drahy... :lol:

Lepsi je rok stara vonavka, za 40% ceny nove... ;) Pruser je ze to holt asi chce notnou davku stesti, bohuzel... :?

Vladdo
Příspěvky: 185
Registrován: 07 kvě 2008, 11:10

Re: Koupě Astry_FINAL

Příspěvek od Vladdo » 17 dub 2009, 21:27

"Po jednoduché kontrole stylem „plyn-brzda-klíček“ díky Romane :), zjištěny u obou chyby týkající se turba - pan prodejce koukal jak vydra na kalnou vodu – já si připadal alespoň chvíli jako guru, hehe"

Mohol by si blizsie priblizit ten "test"(o co sa jedna) a co ma akoze nastat/nenastat?
Astra H, 1.7 CDTi

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Koupě Astry_FINAL

Příspěvek od corsaczek » 17 dub 2009, 22:17

Vladdo píše:"Po jednoduché kontrole stylem „plyn-brzda-klíček“ díky Romane :), zjištěny u obou chyby týkající se turba - pan prodejce koukal jak vydra na kalnou vodu – já si připadal alespoň chvíli jako guru, hehe"

Mohol by si blizsie priblizit ten "test"(o co sa jedna) a co ma akoze nastat/nenastat?
Koukni sem

Odpovědět