Astra H 2008 - nízké sedadla?

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
Odpovědět
Thom
Příspěvky: 162
Registrován: 11 led 2013, 15:23

Astra H 2008 - nízké sedadla?

Příspěvek od Thom » 11 led 2013, 15:45

Zdravím,

právě se chystám ke koupi ojetiny. Cílová skupina je hatchback, ideálně do 6ti let staří s výkonem alespoň 100koní a cenou cca do 130tis...

V této kategorii je několik typů vozidel a do užšího výběru se dostal Ceed, Focus a právě Astra H. (mazda 3 byla favorit než jsem zjistil, že rezne; golf ani civic se mi moc nelíbí a jsou dražší; i30 je cenově taky výše...)

Včera jsem se byl tedy podívat a projet nádhernou Astru 1,6 85kW benzín. Údajných cca 90tis km bude asi pravdivých, podle mezinárodní databáze (je to dovoz ze Španělska) měla garanční opravu leden 2011 při nájezdu 64tis km... Takže to by tak odpovídalo..

Kromě na můj vkus velmi zastaralého "středového sloupku" (jak design, tak možnosti radia) a prakticky nulových odkládacích prostor mě dělá starosti sedadlo - čímž se konečně dostávám k dotazu :)

Mám trochu problémy s bedrami a potřebuji sedět s relativně rovnými zády... Jenže v této astře jsem se cítil "zabořený" do sedadel a tudíž seděl v bedrách.. Z čehož by mě za chvíli boleli záda... Zkoušel jsem různé kombinace pojezdu sedadla a výškového nastavení, ale celkově mám pocit, že ta sedačka je prostě moc zabořená jakoby šikmo dolů dozadu.

Prvně jsem myslel, že to bude dáno "sportovnějším" ražením, ale dnes jsem si byl sednout do jiné astry stejného modelu jen nižší výbavy (a vyšší ceny :D) a bylo to úplně něco jiného... Sedačka nebyla tak zabořená a celkově se mě sedělo komfortně asi tak jak v ceedu...

1) Je v tomto modelu tedy více typů sedaček podle výbavy? Pokud ano, napadá Vás nějaké řešení? V servisu mě řekli že jiná sedačka tak 25tis.. Vrakáč nevím jestli je dobré řešit skrz problémy s elektronikou airbagu v sedačce atd.. Máte zkušenosti s dokoupením bederních opěrek či nějakých podsedáků, aby člověk v tom nebyl tak zabořený a shrbený (mám 193cm)

Proseděná by být neměla (5 let používané při 90tis km). Verze sport by to neměla být, tlačítko na přepínání jsem nenašel...


2) rozdíl v dynamice benzínových motorů 1,6 85kw vs 1,8 103kW(myslím) bude asi hodně poznatelný... a co spotřeba? do bazaru by totiž příští týden měli dostat 1,8caravana benzín


3) pokud je tu někdo kdo má zkušenosti a není pouze zarytý fanda Opelu, tak můžete mi říct něco ke srovnání se Ceedem či Focusem?



Je to můj první příspěvek tak se omlouvám za případné chyby. Pročetl jsem toho už dost i se ptal milionu lidí, ale stále nevím co potřebuji....


Děkuji všem za snahu pomoci :)
---------------------------
Astra H 1,8 XER 103kW
facelift 2008, Sport packet
hatchback

---------------------------

Reklama
 

Uživatelský avatar
Solik
Příspěvky: 519
Registrován: 22 kvě 2008, 21:04
Bydliště: Zlínsko

Re: Astra H 2008 - nízké sedadla?

Příspěvek od Solik » 11 led 2013, 15:53

Některé Astry mají sedadla, u kterých se dá nastavit i sklon sedáku pomocí páčky v předu pod sedadlem. Budou to ale asi jen verze, které mají tzv. sportovní sedačky (poznáš je podle výraznějších bočních polštářů). Zkus se podívat, jestli u sedáku v předu dole nejsou dvě páčky.

Uživatelský avatar
gomes
Příspěvky: 145
Registrován: 14 pro 2008, 17:23
Bydliště: Bratislava, Brno

Re: Astra H 2008 - nízké sedadla?

Příspěvek od gomes » 11 led 2013, 16:00

Len na upresnenie, nastavenie sklonu sedaku mali aj bezne sedacky vo verziach Essentia a Enjoy, avsak nie v zakladnych vybavach.
Astra GTC 1,4 16V Enjoy

Uživatelský avatar
Samothe
Moderátor
Příspěvky: 4098
Registrován: 13 črc 2008, 09:34
Bydliště: Vratimov

Re: Astra H 2008 - nízké sedadla?

Příspěvek od Samothe » 11 led 2013, 16:02

máš celkem tři druhy sedaček, obyč, sport a recara, navíc i když nemáš tlačítko sport tak to neznamená, že tam nemohou být sportovní sedadla viz. moje astra, ale já osobně bych si počkal na ten caravan 1.8, dle mého spolehlivější motor se stejnou spotřebou jako 1.6 a větším výkonem ;)

Uživatelský avatar
filipek013
Příspěvky: 315
Registrován: 14 črc 2011, 08:01
Bydliště: Šúrovce

Re: Astra H 2008 - nízké sedadla?

Příspěvek od filipek013 » 11 led 2013, 16:43

K sedadlam: ako je napisane vyssie, do astry H sa davali sedadla, ktore maju moznost nastavit uhol sedaku (vlastne sa hybe cele sedadlo, no operadlo lahko doladis), t.z. ze pod sedadlom sofera najdes 2 paky pre nastavenie - vacsia pre klasicky posun vpred vzad (v strede) a malu pre nastavenie sklonu sedadla (hned vedla na pravom kraji)-treba dat na minimum. Z mojej skusenosti nemam pocit ze by som sedel moc v koryte, pri nastaveni bedrovej opierky na max sa da sediet dost vzpriamene, co vyhovuje aj mne.

K autu: ja mozem posudit len astra-focus s dieselovym motorom a pre astru jednoznacne velke plus je akusticky komfort v porovnani s focusom, ktory je v rychlostiach nad 90 km/h znacne hlucnejsi. Predpokladam, ze sa to bude tykat aj benzinovych motorov, kedze zvyseny hluk v kabine bol nielen od motora, ale tiez od podvozku. Takze z tohto pohladu radsej Astru ako Focus, hoci je v nej zalostne malo odkladacich priestorov na drobnosti - ciastocne to kompenzuje laktova opierka s odkladacim priestorom.

s korejcami skusenost nemam.

vela stastia pri vybere

P.S. vrakoviska sa nemusis bat, ja som tiez menil sedadla z vrakacu. S vymenou a elektrikou nie je ziaden problem, zvladne to kazdy aspon trocha zrucny clovek...
Naposledy upravil(a) filipek013 dne 11 led 2013, 17:00, celkem upraveno 1 x.
Zafira 1,9 cdti, 88kW (chip 110kW), OPC line
Astra Caravan Cosmo Sport 1,9 CDTI, 110 kW, 2007 [/b] - ex

Uživatelský avatar
Nerez
Příspěvky: 1885
Registrován: 20 úno 2011, 15:37
Bydliště: Haná

Re: Astra H 2008 - nízké sedadla?

Příspěvek od Nerez » 11 led 2013, 16:55

Mezi benzínovýma 1.6 jasně vede Focus, motor Duratec od Yamahy je točivej a snaživej a i podvozek Focusu je o něco lepší než u Astry. Zpracováním zase vede Astra. Ford měl u dvojkovýho Focusu problémy s rezivěním kastle. Prostorností 5dv. verze taky o chlup vedl Ford a i kufr měl o něco větší(asi jen 10l objemu). Pak záleží na preferencích, Focus se mi subjektivně líbí míň než Opel a co jsem slyšel od známých s Fordy, tak nezřídka kdy mají technické problémy a to mají všichni jednoduché atmosférické benzíny. S Opelem nikdo ze známých problém nemá(až na kolegu s novou Astrou J, ale tu má z prvních měsíců výroby).
S i30 jsem jel jednou a moc mě to nenadchlo, bylo to takový nemastný neslaný auto, podvozek mi přišel uskákanej a celkově design není nic moc. Palubka vypadá úplně divně a ani plasty mě moc nepřesvědčily. Ceed zvenku vypadá líp, jinak je to ale úplně stejný auto. A teď do mě Samothe :mrgreen:

Uživatelský avatar
Samothe
Moderátor
Příspěvky: 4098
Registrován: 13 črc 2008, 09:34
Bydliště: Vratimov

Re: Astra H 2008 - nízké sedadla?

Příspěvek od Samothe » 11 led 2013, 17:16

tak na půl s tebou souhlasím :| ale já moc soudit nemohu páč jsem v tom nikdy nejel jen seděl a řešení introše mi taky moc nesedělo, ale páč mě to živý tak ho samozřejmě doporučuji :mrgreen:

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra H 2008 - nízké sedadla?

Příspěvek od silver » 11 led 2013, 17:18

no tak so ceedom neprehupis tiez..a to nehovoriim o vnutornom priestore a odkladacimi priestormi a samozrejme vybavou.za 3,5roka co som ho mal tak auto slo ako hodinky.ale samozrejme odporucat ti budem samozrejme astru..zvyknut sa da na vsetko ;)
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

Uživatelský avatar
Nerez
Příspěvky: 1885
Registrován: 20 úno 2011, 15:37
Bydliště: Haná

Re: Astra H 2008 - nízké sedadla?

Příspěvek od Nerez » 11 led 2013, 17:18

Hele, bude to ojetina, z toho budeš mít kůlový :mrgreen:
Jedině že bys měl svůj Hudlaj-servis :lol:

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra H 2008 - nízké sedadla?

Příspěvek od silver » 11 led 2013, 17:22

to same mozes povedat aj o astre ci focuse :P
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

Odpovědět