Stoceny Kilometry

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
Odpovědět
X-Zack
Příspěvky: 41
Registrován: 07 lis 2009, 00:16

Re: Stoceny Kilometry

Příspěvek od X-Zack » 16 lis 2009, 22:07

milans píše:to X-Zack : ... to ze neuvedenie km na tachometri, resp.najazdenych km nie je dolezite, je nezmysel, praveze to je najpodstatnejsie, lebo bez neho by si nevedel porovnat km v RJ. Okrem toho v pripade sudneho sporu by sa predajca mohol celkom dobre branit tym, ze km nestocil on, ale ty, teda kupujuci. Ak by si teda nemal v zmluve uvedeny udaj o najazdenych km, resp. na tachomerti, mal by si vazny problem. Ako som uviedol v jednom prispevku vyssie, je ale jedno ci su uvedene najazdene km alebo na tachometri, stale sa to ma brat v zaujme kupujuceho, teda, kolko ma auto najazdene v case predaja.

To ci je bazar vlastnikom alebo nie je, nie je az tak podstatne. Ak nie je vlastnikom, je len tzv. sprostredkovatelom, tretou osobou, ale stale zalujes predavajuceho uvedeneho v kupnej zmluve. ;)

P.S. podla informacii od RomanaK sa ale blizia "horsie casy", lebo borci uz vedia zmenit udaj v RJ.
Ja budu oponovat, jestli je vlastnikem autobaar nebo je jen zprostredkovatel je snad to nejdlezitejsi co mi pravnik rekl (treba to je jedno jak pises, ale u nas jak zsjitil, ze autobazar je vlastnikem, tak jsm eneresily jestli je dulezity ze by byl autobazar zrpostredkovatel), asi si mne spatne pochopil nebo sem to spatne napsala, ale ve smlouve mame napsan stav tachometru a vyjadrovala sem se k tomu, ze je jedno jestli mas ve smlouve napsano stav tachometruXujete kilometry (Na co se kolikrat autobazary odvolavaji). A jen a pouze diky tomu, ze ten kdo zmenil ujety kilometry to nezmenil v RJ jsme to zjistily na diagnostice,ale o tom pisi v drivejsich prispevcich.
Astra H Caravan 1,7 CDTi 74 kW r.v. 2005 najeto pres 300 000 km

Reklama
 

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Stoceny Kilometry

Příspěvek od Tereza » 18 lis 2009, 08:25

milans píše:P.S. podla informacii od RomanaK sa ale blizia "horsie casy", lebo borci uz vedia zmenit udaj v RJ.
Bohužel, i mě se někdo v ŘJ hrabal, protože kilometry jsou divný a už se ze samotnýho auta nikdy nedozvim kolik těch km vlastně má.
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: Stoceny Kilometry

Příspěvek od Pepino_GH » 18 lis 2009, 08:53

A kdo je na tom tedy lépe.. Ten kdo ví, že se někdo vrtal v ŘJ, a neví co je upravené a o kolik, nebo ten,kdo ví že má stočeno 50000 km? Toť otázka...

Známý koupil Stilo, 46000km a už byly dělaný rozvody... Zjištěno při výměně vodní pumpy, která odešla... Jedině snad koupě nového auta je zárukou, že sedí km... :x
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

Mazety
Příspěvky: 558
Registrován: 04 kvě 2008, 22:23
Bydliště: Praha

Re: Stoceny Kilometry

Příspěvek od Mazety » 18 lis 2009, 09:12

asi je to lepší ani nevědět, ale jak to tak sleduju tak bych asi bez diagnostiky auto nekoupil :evil:
už aby tu zavedli zákon proti stáčení km jako na západě, ale s tím, že pokud nesedí km tak ti musej vrátit prachy a zůstane i auto :mrgreen:
EX Opel Astra H caravan

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Stoceny Kilometry

Příspěvek od Tereza » 18 lis 2009, 09:35

Asi je na tom líp ten, kdo to neví, pořád může doufat, že zásah byl z jinýho důvodu (tim se třeba uklidňuju já, protože zásah proběhl ještě v době, kdy auto v Čechách ještě nebylo, tudíž se v tom hrabal někdo v Belgii).
Jinak, ani diagnostika neni záruka - já na ní samozřejmě před koupí byla, ale nic špatnýho jsem se nedozvěděla :(. Když by mi neřekli tohle, tak minimálně chybu toho CIMu a žhavení by určitě našli...
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: Stoceny Kilometry

Příspěvek od Pepino_GH » 18 lis 2009, 09:38

Mám obavu, že v naší rozvinuté demokracii tento zákon nikdy nebude. Už jednou nějaký soud prohlásil, že to není trestný čin. Takže podvod asi není TČ... A stočená auta se už vozí i z Německa, stáčí je tam prodejci z východní Evropy... Prý to němci tolerují, protože ty auta jdou na východ... Nevím co je na tom pravdy, ale slyšel jsem to už od více lidí..
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: Stoceny Kilometry

Příspěvek od Pepino_GH » 18 lis 2009, 09:42

Ano je na tom líp, ale jen do chvíle, kdy mu autorizovaný servis řekne, že Octavia ze SRN po důchodci nemá 57000, ale 197tkm... :| :|
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Stoceny Kilometry

Příspěvek od vojta » 18 lis 2009, 10:20

jo chce to kupovat auta s původem v čr a se servisní knížkou, to si můžete u servisu kterej je uvedenej v servisce vyžádat veškerou historii a máte jasno, nebo potom kupovat auto u opel dealera v německu (ne u přistěhovanejch polskejch, tureckejch a jinejch handlířů)...a nebo koupit nový
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Stoceny Kilometry

Příspěvek od Tereza » 18 lis 2009, 11:02

Pepino_GH píše:Ano je na tom líp, ale jen do chvíle, kdy mu autorizovaný servis řekne, že Octavia ze SRN po důchodci nemá 57000, ale 197tkm... :| :|
No jasně, ale když se o to nebudeš zajímat, tak ti to žádnej autorizovanej servis neřekne. To by sis za tuhle informaci musel zaplatit. Já sem to udělat chtěla, ale už na to radši kašlu, s tou Belgií by to bylo jendak trochu komplikovanější a jednak to ani už vědět nechci.
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Stoceny Kilometry

Příspěvek od corsaczek » 19 lis 2009, 16:03

vojta píše:jo chce to kupovat auta s původem v čr a se servisní knížkou, to si můžete u servisu kterej je uvedenej v servisce vyžádat veškerou historii a máte jasno, nebo potom kupovat auto u opel dealera v německu (ne u přistěhovanejch polskejch, tureckejch a jinejch handlířů)...a nebo koupit nový
Koupil sem u Opel dealera v Německu, tak doufám, že máš pravdu :mrgreen:

Odpovědět