Stoceny Kilometry

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
Odpovědět
Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Stoceny Kilometry

Příspěvek od Tereza » 10 lis 2009, 14:25

X-Zack píše:No tak co jsme se jeste ke vsemu dozvedely, ze auto neni z Nemecka,ale z Belgie...co se clovek jesne nedozvi..opravdu zasnu. A pan nam dnes nabydnul sedu rozvodu plus 7000Kc. Ach jo....vtipálek
Tak jsou naše holky sestry, já mám taky z Belgie. Ale bylo mi to teda řečeno hned.
Rozvody a 7 tisíc? To je vážně srandista, právníka na něj!
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Reklama
 

X-Zack
Příspěvky: 41
Registrován: 07 lis 2009, 00:16

Re: Stoceny Kilometry

Příspěvek od X-Zack » 16 lis 2009, 12:41

Tak nakonec jsme se odhodlaly a sly za pravnikem, jeho rady nas staly 200kc, coz je zanedbatelne, pavnik nam jasne rekl, ze pravo je na nasi strane, vymluvy typu ze onnicem nevedel nas zajimat nemaji, prtoze ve smlouve pise, ze auto je(bylo) v jeho vylucnem vlastnictvi a on zodpovida za jeho stav. A o spineni jmenu, se tomu jen vysmal, ze to neni spineni,bylo by to jen v pripade,ze by jsme lhaly,ale to nedelame a rikame pravdu. Pravnik nam rekl, ze mame pozadovat slevu nebo odstoupit od smlouvy a ziskat zpet penize. Pokud by to slo k soudu,tak by se tam resilo vraceni penez. Ten kdo prohraje plati náklady na soud. Ze by jeste douni znalec to musel potvrdit a ten kdyby to udelal,tak uz vubec neni co resit. No ani by jsme se nedivily kdyby to doslo az k soudnimu znalci, ze by nam rekl, ze auto byo bourane. Vubec neni opodstatnene mit ve smlouve ujete kilometry nebi stav tachometru je. Ze to je uplne jedno, dulezite ja tam mit ze autobazar mel auto ve vylucnem vlastnictvi. Tak snad jsem Vám pomohla a vsichni co to zjisti, ze maji stoceny kilometr s tim neco udelaji a nebudou tyhle zlodeje podporovat.
Jinak jsme se s majitelem (autobazar z Jihlavy) po dlouhem hadani, ze on nas da k soudu atd, na coz jsme mu rekly at klidne da, ze se nebojime. Sice se nam k soudu jit vubec nechce, tak jsme se nakonec domluvily na kompletni sade originálních rozvodu a slevu 10tis., ted se pockame co nam posle, pokud tam bude nejaky podraz, tak uz nas to vubec nezajima a jdeme k soudu. Je to strasne neprijemene a stresujici tohle vsechno resit, snad se jednou nasi pani na hrade rozhdou ze tyhle podvody, nesmi jen tak nekomu prochazet atd...

Takze hodne stesti vsem co na to prisly, jo a pravo reklamovat kilometry jsou 2 roky od uzavreni smluvy!!!
Astra H Caravan 1,7 CDTi 74 kW r.v. 2005 najeto pres 300 000 km

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Stoceny Kilometry

Příspěvek od vojta » 16 lis 2009, 12:46

tak jestli pošle rozvody a prachy tak bych rozvody prodal a auto taky 8-) i když nevim za kolik ste koupili abyste na tom neprodělaly kalhoty
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

X-Zack
Příspěvky: 41
Registrován: 07 lis 2009, 00:16

Re: Stoceny Kilometry

Příspěvek od X-Zack » 16 lis 2009, 12:54

vojta píše:tak jestli pošle rozvody a prachy tak bych rozvody prodal a auto taky 8-) i když nevim za kolik ste koupili abyste na tom neprodělaly kalhoty

Koupily jsme za zhruba za 165tis.
Astra H Caravan 1,7 CDTi 74 kW r.v. 2005 najeto pres 300 000 km

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Stoceny Kilometry

Příspěvek od Tereza » 16 lis 2009, 13:33

X-Zack
Tak to byli dobře investovaný dvě stovky 8-) . Chápu, že je to vopruz se s tim zabejvat, ale je dobře že do toho jdete, protože vykašlat se na to je podpora těhle šmějdů!
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Uživatelský avatar
lopuch
Příspěvky: 243
Registrován: 30 kvě 2008, 12:27

Re: Stoceny Kilometry

Příspěvek od lopuch » 16 lis 2009, 15:28

Nechci tu delat reklamu, ale ja mam vybornou zkusenost s DAS pojistenim. Jiz si ho platim asi 5 let a pouzil ho pouze 2x, ale za tech 2700,- co me to rocne stoji, jsem mnohem klidnejsi. Kdyz jsme meli problem, ze nas v Rakousku sesrelil ozralej rakusak, tak jedine co jsme meli za povinnosti bylo dodavani podkladu v ceskem jazyce pravnikum z DASky. Vzdy nam poslal mail, my mu odpovedeli a v priloze zaslali potrebny dokumenty. Oni zajistili preklady, apod. veci. Jednani s nima bylo super. Kdyz se nic nestane, jsou to v uvozovkach vyhozeny prachy, ale kdyz se neco stane, nelitate po znamych a neschanite informace na co mate pravo na co ne, apod. Pouze vezmete telefon, reknete svuj problem a starosti prehodite na nekoho jineho :) Kraaaaasa :lol:
ASTRA H caravan 1.7CDTI

Oblíbené: http://www.skiparkcervenavoda.cz, http://www.snehoveradlice.eu, http://www.usporanafty.cz

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: Stoceny Kilometry

Příspěvek od Pepino_GH » 16 lis 2009, 15:57

Ani DAS není všemocný... :(
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Stoceny Kilometry

Příspěvek od vojta » 16 lis 2009, 18:11

nevim jak se to dnes pohybuje ale 165tis neni tak moc, když jí dáte za 155 tak si myslim bude hned pryč a nebo si jí nechat a vědět na čem ste a prodat jí třeba za dva - tři roky a pak si koupit nějakou pěknou ojetinu nebo něco novýho...ale rozhodnutí je jenom vás 8-)
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

X-Zack
Příspěvky: 41
Registrován: 07 lis 2009, 00:16

Re: Stoceny Kilometry

Příspěvek od X-Zack » 16 lis 2009, 20:56

Dnes mi prisel mail od Cebia (zkontrluj si auto) kde mi poslaly par rad a dokonce jsem ziskala zdrama kupon na zkontrolovani auta (ale bohuzel auto jezdilo v zahranici tak mi to nijak nepomohlo), a dale mi poslaly odkaz
http://www.davidprochazka.cz/index.php? ... Itemid=15Z
kde jeden pan resil to stejne, tak tady je neco pro inspiraci a snad Vam to nejak pomuze kdyz se dostane do stejne situace jako ja.
Astra H Caravan 1,7 CDTi 74 kW r.v. 2005 najeto pres 300 000 km

milans
Příspěvky: 374
Registrován: 28 čer 2008, 13:19
Bydliště: SK-BN/TN

Re: Stoceny Kilometry

Příspěvek od milans » 16 lis 2009, 21:56

to X-Zack : ... to ze neuvedenie km na tachometri, resp.najazdenych km nie je dolezite, je nezmysel, praveze to je najpodstatnejsie, lebo bez neho by si nevedel porovnat km v RJ. Okrem toho v pripade sudneho sporu by sa predajca mohol celkom dobre branit tym, ze km nestocil on, ale ty, teda kupujuci. Ak by si teda nemal v zmluve uvedeny udaj o najazdenych km, resp. na tachomerti, mal by si vazny problem. Ako som uviedol v jednom prispevku vyssie, je ale jedno ci su uvedene najazdene km alebo na tachometri, stale sa to ma brat v zaujme kupujuceho, teda, kolko ma auto najazdene v case predaja.

To ci je bazar vlastnikom alebo nie je, nie je az tak podstatne. Ak nie je vlastnikom, je len tzv. sprostredkovatelom, tretou osobou, ale stale zalujes predavajuceho uvedeneho v kupnej zmluve. ;)

P.S. podla informacii od RomanaK sa ale blizia "horsie casy", lebo borci uz vedia zmenit udaj v RJ.
Opel Astra J ST 1,4T 103kw LPG ( A14NET ), 12/2013
Opel Astra H, hatchback, 1,9 CDTi, 88 kw, Z19DT, r.v. 3/2006

Odpovědět