Kupa astry h caravan

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
lisel1
Příspěvky: 30
Registrován: 17 dub 2013, 10:40

Re: Kupa astry h caravan

Příspěvek od lisel1 » 18 dub 2013, 17:00

no tak tu je:

VIN : W0L0AHL35D2009335

Reklama
 

peter13675
Příspěvky: 124
Registrován: 01 pro 2009, 14:21
Bydliště: Hostivice Praha-zapad

Re: Kupa astry h caravan

Příspěvek od peter13675 » 18 dub 2013, 23:55

rok vyroby 2012 za cenu 11.500,- ? ak tam nemas nejaku extra vybavu (co asi nemas) tak nekupil by som

lisel1
Příspěvky: 30
Registrován: 17 dub 2013, 10:40

Re: Kupa astry h caravan

Příspěvek od lisel1 » 19 dub 2013, 00:15

no lenze ake ine nove auto v podobnej kubature a rozmeroch sa da kupit?

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Kupa astry h caravan

Příspěvek od Midzi » 19 dub 2013, 00:21

nie on myslel, ze je to minulorocne auto a za cenu o 500€ nizsiu mas uplne nove vyrobene pre teba. To co som ti na zaciatku vravel
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

lisel1
Příspěvky: 30
Registrován: 17 dub 2013, 10:40

Re: Kupa astry h caravan

Příspěvek od lisel1 » 19 dub 2013, 00:23

no mne bolo povedane ze uz mi nove nespravia... ze toto su posledne kusy.

nsRED
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2012, 01:18
Bydliště: Hlohovec

Re: Kupa astry h caravan

Příspěvek od nsRED » 19 dub 2013, 01:29

To ti povedali v Opli ?
Astra H 2008 combi 1.7 CDTI 74 kw

lisel1
Příspěvky: 30
Registrován: 17 dub 2013, 10:40

Re: Kupa astry h caravan

Příspěvek od lisel1 » 19 dub 2013, 06:56

jo jo u autorizovaneho reselera

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupa astry h caravan

Příspěvek od silver » 19 dub 2013, 10:58

za te prachy mas z DE OPC line caravan vo vybave.. ;)
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

NejakyAnonym
Příspěvky: 8
Registrován: 20 dub 2013, 05:05

Re: Kupa astry h caravan

Příspěvek od NejakyAnonym » 20 dub 2013, 06:43

Midzi píše:nie on myslel, ze je to minulorocne auto a za cenu o 500€ nizsiu mas uplne nove vyrobene pre teba. To co som ti na zaciatku vravel
- V prvej sprave pise, ze strieborna, takze si treba prihodit 490 eur za metlu a uz to je podla cennika za tych 11 500. Este niekde dalej potom spominal tempomat (ale potom zase uz nie), tak to je tiez hned 100 eur k tomu.

- Ako mu povedali v Opli - Astra Classic III skoncila, nove sa uz nerobia niekedy od zaciatku roka. Cize aktualny stav je: ber co je na sklade, alebo nechaj tak. Konfiguracia podla cennika sa robi obvolavanim predajcov a hladanim vhodneho kusu na sklade, kde je to spravne nakombinovane :) - napriklad tempomat+palubny pocitac je problem, bud to tam nie je, alebo je tam rovno elektronicka sada aj s automatickou klimou. A s tym skladom je to trochu komplikovanejsie, na opel.sk sice je prehlad skladovych vozidiel, ale jeden predajca mal skladove auto, ktore na webe (ani svojom) vobec nemali uvedene a iny zas nasiel auto na nejakom centralnom sklade.


Inak, po akcii Opel 24 (minus 300 eur, stresny nosic zadarmo a zlava na prislusenstvo typu zastierky, koberceky) sa asi trochu zredukovali pocty zostavajucich Classicov (vidno to na stave skladovych vozidiel na opel.sk). Otazka je, co s tymi nabehanymi 100 km, ci za to dali nejaku zlavu. Chcelo by to presnejsi rozpis, co vsetko je vo vybave (napr. ako sa vyssie spominal ten tempomat/svietenie) a k autu - ci dali napr. zamok radenia alebo nosic zadarmo a ci to je na lizing - vtedy by mala byt nizsia cena/viac prislusenstva, napriklad zaciatkom roka davali zimne gumy len k lizingu - lebo clovek im to samozrejme zaplati v splatkach.

Na jednu stranu, to auto na predvadzacke uz mozno niekto turoval za studena v mrazoch (nie ze by to benzinovej atmosfere nejako velmi uskodilo, ale uz z principu), jazdil s nim cez jamy aby vyskusal ako to pruzi, atd., takze by mali zlavit (urcite nie cennikova cena). Tym, ze sa Classicy uz nevyrabaju by sa tiez toho mohli chciet zbavit a tlacit to zlavami/prislusenstvom. Zase na druhu stranu, mozno je o Caravany dostatocny zaujem vzhladom k stavu skladov, takze by sa do nejakych extra zliav nemuseli vrhat (vid skladove vozidla na stranke Opla a viem o jednom pripade, ze dotycny cakal mesiac aj nieco dozadu na Caravan, nakoniec ho nemali (to neviem ako mu slubovali, ked presne v danej predajni vedeli, ze sa nevyraba) a nakoniec ho musel brat z inej riadne vzdialenej predajne a vo farbe, ktoru nechcel).
lisel1 píše:No cennikova cena je 10.990 a je tam sada PLUS a su tam aj metaliza a rozsvecovanie svetiel po nastartovani (co je pre mna sok ze je to priplatkova vec...).
To svietenie sice je priplatkova polozka (60 eur :o ), ale je to taka blbosticka, ze ked mas s nimi dobre vztahy alebo s nimi velmi vyjednavas, tak ti to zapnu pred odovzdanim vozidla len tak zadarmo (a tusim to zapinaju aj na forach cez diagnostiku).
lisel1 píše:inak mam vin - co sa da zistit z neho?
a je to bezpecne len tak ho praskut tu na fore?
Otazka, ci je to bezpecne, straca zmysel odvtedy, odkedy vidis na ulici ECV auta (alebo ich tipujes alebo prechadzas rad za radom) a na internete si k nemu par klikmi dohladas VIN...

Ale je to bezpecne. Zistit sa z neho daju zakladne udaje (modelovy rok, tovaren, ...) v roznych dekoderoch na internete - to je zapisane priamo v tom kode, niektore pismena/cisla znamenaju tovaren, dalsie rok, atd. Vybava sa musi precitat z nejakej databazy, ide to napriklad aj tu http://ecat24.com/opel/catalog/models/1/ , ale rovnako, ako ti to nevedeli povedat v tej teme s VIN cislami, ani tu to nove VINy jednoducho neberie - netreba sa bat, poznam dve nedavno kupovane Astry Classic, ani z jednej nezoberie VIN.



Este spat k povodnej otazke, ci je to dobra kupa - zalezi z akeho hladiska sa pytas.


1.) Novy kombik s rozumnym motorom

Tam je Astra Classic III Caravan asi velmi rozumna volba. Vobec kratka verzia nema skoro ziadnu konkurenciu - za rovnake peniaze len o triedu mensie auta alebo sice segment nizsia stredna, ale minimalna vybava a s parodiou na motor - HTP (HovnoToPredjede), trojvalcovy oturbeny minimotor a pod., a rozdiely uz boli kludne 1-2 tisice eur (co je vlastne 10 - 20 % ceny). Neviem ako Caravan, ale za tych plus 1000 eur oproti kratkej asi ani u konkurencie nebude vela porovnatelnych kombikov.

Sice si to ludia budu mylit s jazdenkou (ak si odmyslime facelift, tak ten model uz ma vlastne 9 rokov), namiesto farebnych displejikov vsade naokolo je tam ta zltocierna obluda ako z roku 1990 (ja si zakazdym spomeniem na T602), atd., ale na nazory okolia to nejazdi.


2.) Cena za konkretne Classic III Caravan

No mesiac dozadu by to bolo urcite lepsie (v ramci Opel 24), ale to uz je zbytocne riesit. Tiez je otazka ci nieco dali/zlavili za tych 100 km (z principu). Ale ak uz je zaloha, tak to je asi tiez zbytocne riesit ;)
Opel Astra H, A16XER

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Kupa astry h caravan

Příspěvek od Midzi » 20 dub 2013, 08:45

ze je tam 500 za farbu to mi je jasne. Ale co dalej? O tom bola cela tato debata, co tam ma dalsie. Ja na jeho mieste by som este obvolal par predajcov a tak potom zatlacil na to ho jeho kedze uz tam dal zalohu. Co sa tyka tempomatu tak v cenniku ho maju raz za 100€ a raz za 3000€.
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Odpovědět