CARAVANN ZA CARAVANN

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
Uživatelský avatar
Filipe
Příspěvky: 171
Registrován: 02 říj 2011, 17:48
Bydliště: Trnava sk

CARAVANN ZA CARAVANN

Příspěvek od Filipe » 19 úno 2013, 16:43

Nazdar páni pohrávam sa s myšlienkou predat moju astru a kúpit niečo novšie a v lepšej výbave.Teraz mám Astru H caravan, 1.9cdti 88kw,šedá metla, el.okná v predu vzadu,šport režim,check control,MULTIFUNKČNÝ VOLANT,NAVI CD70 a GID-displej, od B-stĺpika fólie, plišové sedačky asi obyčajné,vyhrievané spätné zrkadlá a čelné sklo,automatická klíma, klimatizovaná priehradka, tempomat, lakťová opierka, ťažné zariadenie, 17"letné kolá, hmlovky.
A keby som si prirátal ktomu čo by som ešte chcel T.J.(xenóny minimálne 600€,CID-displej350€, nezohnatelné RECARO sedačky ?€,Panoráma ?€,)tak si rovno môžem kúpit iné auto v tej výbave čo chcem a víde ma to lacnejšie (aspom si myslím :D )

Celkom sa mi pozdáva aj toto:
http://www.autoscout24.de/Details.aspx? ... asrc=st|fs
http://www.autoscout24.de/Details.aspx? ... asrc=fa|as
http://www.autoscout24.de/Details.aspx? ... asrc=st|as

BERTE TO AKO POKEC. ZAUJÍMA MA AKO BY STE SA ZACHOVALI VY.ČI BY STE SI NECHALI AUTO ALEBO PREDALI A KÚPILI NIEČO INÉ.
AUTO ŠLAPE SUPER LEN BY SA MI PÁČILA POŽADOVANÁ VÝBAVA :-D
OPEL Astra-H Caravan 1.9CDTI 88kw 16V sport

Reklama
 

Uživatelský avatar
Radovan
Příspěvky: 174
Registrován: 15 čer 2011, 21:08
Bydliště: Cheb, Tachov (a práce Plzeň)
Kontaktovat uživatele:

Re: CARAVANN ZA CARAVANN

Příspěvek od Radovan » 19 úno 2013, 16:57

Já bych si asi nechal své stávající auto. Znám jeho mouchy, mám vychytaný (doufám) technický stav a vím co kde je. Bál bych se představy, že koupím hezké auto na pohled, ale jakmile ten potencionální "bombón" rozbalím, tak zjistím, že je zkažený. Tj. že je někde skrytý problém a čeká mne dalších X tisíc Kč než dám auto do takového stavu jako např. právě to stávající.
Je to jen můj názor....
Pokud bys kupoval úplně nové auto (což není tenhle případ), tak je to samozřejmě o něčem jiném.
Astra H Caravan, 1.9 CDTI (Z19DT), 88 kW, 8V, ESP, tempomat, vyhř. před. sedadla, 12V i v kufru, Flex organizer, r.v. 02/2008,"and much more"-enjoy.

FOTO GALERIE - můj "mazel"

Uživatelský avatar
Filipe
Příspěvky: 171
Registrován: 02 říj 2011, 17:48
Bydliště: Trnava sk

Re: CARAVANN ZA CARAVANN

Příspěvek od Filipe » 19 úno 2013, 17:06

Je to risk určite kupovat druhé auto. Ked som astru kupil tak som tam porobil dost vela veci a dost ma to aj stálo radšej to ani nerátam. Som spokojný v akom stave auto je len ked strašne láka ho dovybavit a to stoji nehorázne prachy.
OPEL Astra-H Caravan 1.9CDTI 88kw 16V sport

Uživatelský avatar
destroyer_svk
Příspěvky: 687
Registrován: 08 úno 2011, 21:22
Bydliště: Galanta - SVK

Re: CARAVANN ZA CARAVANN

Příspěvek od destroyer_svk » 19 úno 2013, 17:12

Presne ako pise Radovan,jasne ze to cloveka laka ale je ine ked mas auto ktore si myslim poznas a kupa druheho moze byt krok dopredu ale aj dva kroky dozadu,ked pridu "nove" problemy.A to si este prirataj polozky ako Fico dan podla vykonu (uz pri 110 kw slusny peniaz) za prvu registraciu u nas,STK,EK,KO a neviem aka byrokracia.Minule sa to tu riesilo a chalani spominali tusim 500 - 700 €.Podla toho popisu co si spominal si myslim ze mas dost dobru vybavu,hod si radsej auto do sekcii club cars aby sme mohli pochvalit,ake mas a co si dorobil. :)
Aj mne by sa pacila napr. panorama a nejake ine veci ale neriesim. :|
Astra H Caravan Cosmo 1,9 CDTI OPC Look
VW Golf Variant VII 1,4 TSI DSG Highline
Škoda Octavia III 2,0 TDI DSG Elegance - ex
Škoda Felicia 1,3 GLX

Uživatelský avatar
filipek013
Příspěvky: 315
Registrován: 14 črc 2011, 08:01
Bydliště: Šúrovce

Re: CARAVANN ZA CARAVANN

Příspěvek od filipek013 » 19 úno 2013, 17:13

ja som tiez riesil podobnu dilemu, len to nebola lepsie vybavena astra, ale zafira. zostal som pri mojej astre, kedze ju mam tiez vyluskanu a vychytane muchy, tak ako vacsina clenov a stalo ma to nemale peniaze. Pri kupe ineho auta aj ked lepsie vybaveneho budes opat riesit muchy a vylepsovat tech stav, co v konecnom dosledku bude stat ovela viac penazi ako ked si dorobis co chces...

veci ktore chces nie su lacne, no urcite sa daju zohnat za normalnejsie ceny, len to chce cakat, cihat, mat trochu stastia a ked sa nieco objavi tak kupovat...

napr. mne sa podarilo zohnat nezohnatelne recara uplne nahodou ked som riesil vyhrev sedadiel... ;)
Zafira 1,9 cdti, 88kW (chip 110kW), OPC line
Astra Caravan Cosmo Sport 1,9 CDTI, 110 kW, 2007 [/b] - ex

Uživatelský avatar
Filipe
Příspěvky: 171
Registrován: 02 říj 2011, 17:48
Bydliště: Trnava sk

Re: CARAVANN ZA CARAVANN

Příspěvek od Filipe » 19 úno 2013, 17:26

Bola by to asi hlúposť predať astru ked som tam skoro všetko porobil nie za lacno a kúpiť druhú a ísť zasa od začiatku, vychytať muchy napchať do toho prachy a ked si to nakoniec zrátam tak by sa mi to asi nehorázne predražilo a povedať si potom že som si to mohol radšej dorobit a lacnejšie. S tou daňou máš pravdu dobrá pikovina podla kw to je tiež pekne kruté a zasa prihlasovať vybavovať.Stačilo. úrady už nikdy více
OPEL Astra-H Caravan 1.9CDTI 88kw 16V sport

michalcrash
Příspěvky: 188
Registrován: 20 dub 2010, 18:45
Bydliště: Liberec

Re: CARAVANN ZA CARAVANN

Příspěvek od michalcrash » 19 úno 2013, 18:21

je fakt pravda,co ti kluci raděj, já už do tý svý nacpal takových peněz,že si tu investici na ní hodlám určitě odjezdit,aspoň vím co tam mám a jsem ohledně spousty věcí v klidu a ne že se spoléhám na to,že mě kdosi ujistil,že to je v pohodě.......kupovat ojeté auto je těžká loterie a třeba já osobně bych už do autobazaru nepáchnul ani omylem,stačilo mi shánět auto kamarádce....co prodejce,to naprostého diletant,slibujou záruky,garance atd. a vymahatelnost toho všeho je v mnoha případech pochybná,nechci tímhle urazit ty poctivý prodejce,ale je fakt,že jich je určitě mín,než těch zlatokopů:-( mně se tady v Čechách jeví nejlíp koupě ojetiny skrze autorizovaného dealera,jsou určitě schopní nabídnout auto,který se rovná nebo aspoň jen v detailech liší od požadavků a zároveň poskytnout záruku a garancí,která má smysl,nikoliv marketingový žvásty...
Opel Astra Caravan 1.3 CdTi

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: CARAVANN ZA CARAVANN

Příspěvek od milosh » 19 úno 2013, 18:23

Taky jsem chtel udelat neco podobneho, mozna i jit do zafiry, ale nic me nenuti vymenit, auto jezdi v pohode, vyladeny jej mam taky a i kdyz to je r2005 neni duvod prodavat a koupit neco novejsiho a doufat ze to bude lepsi coz kdyz ctu motoristicke casopisy neni moc jiste ze novejsi auta jsou spolehlivejsi, nehlede na to ze tento web je super a lidi zde taky 8-)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: CARAVANN ZA CARAVANN

Příspěvek od power2 » 19 úno 2013, 18:35

Já mám 3dv za 3dv a rozhodně sem si polepšil. Teď nemám žádný neduhy, co sem měl předtím

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: CARAVANN ZA CARAVANN

Příspěvek od milosh » 19 úno 2013, 18:54

Tak to jsi ale nemel 200 konovy auto zejo :) Kdyz bych menil tak by muselo mit najeto max. 50t, neco jako Pueblo za tu super cenu to je ideal.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Odpovědět