koupit či nekoupit?

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
Odpovědět
SWalker
Příspěvky: 9
Registrován: 17 črc 2017, 16:18
Bydliště: Kroměříž

Re: koupit či nekoupit?

Příspěvek od SWalker » 17 črc 2017, 21:20

Ahoj. Moc děkuji za informace :-) Mám ještě v hledáčku Ford Focus 2, taky v kombiku a 1.6 benzin, ale přeci jen Astra se mi líbí mnohem víc... Tak budu dál pátrat, snad se nějaký fajn kousek najde.

Reklama
 

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 241
Registrován: 17 čer 2016, 23:50
Bydliště: Jihlava

Re: koupit či nekoupit?

Příspěvek od kratales » 17 črc 2017, 21:34

Pokud ten Focus je 1.6 74kW, tak je to vynikající spolehlivej motor, jedem z těch nejspolehlivější atmosfér co jsou na trhu, pozor však také na spotřebu oleje i když toto se týkalo převážně starších motorů v MK1. Ty VCT s 85kW už jsou horší a nejsou zrovna dvakrát spolehlivé. Focus je navíc i lehčí auto a s těma 74kW uhání lépe a má pružnější zrychlení než Astry s (A)Z16XER s 85kW. Akorát ND jsou o poznání dražší, než na Astry.
Naposledy upravil(a) kratales dne 17 črc 2017, 21:44, celkem upraveno 1 x.

SWalker
Příspěvky: 9
Registrován: 17 črc 2017, 16:18
Bydliště: Kroměříž

Re: koupit či nekoupit?

Příspěvek od SWalker » 17 črc 2017, 21:43

Jojo přesně ta 1.6 74kw jsem se díval. Výběr jsem už omezil pouze na tato dvě auta (současně mám C5 3.0 V6 :-D , ale investice které bych do ní musel vložit už jsou trochu mimo limit na tak staré auto a proto chci něco "normálního"). S tou Astrou 1.6 77 kw jsi mě překvapil, myslel jsem, že to je celkem dobrý motor, ikdyž každý asi chválí co má... No ceny dílů, co jsem se díval na ty nejběžnější - rozvody, spojka, brzdy apod. zase tak rozdílné nejsou, nějakou stovku víc/míň neřeším, po C5 :-D Každopádně ještě chvíli budu nějakou Astru hledat, je mi sympatičtější než FoFo, jen benzínových je o poznání méně a nafťáka nechci, už jen kvůli menšímu nájezdu co mám.

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 241
Registrován: 17 čer 2016, 23:50
Bydliště: Jihlava

Re: koupit či nekoupit?

Příspěvek od kratales » 17 črc 2017, 21:50

No já mám nájezd za posledních 12 měsíců rovných 40500KM a stejně mi nafta nesmí domů :-). Vidím neustále v okolí, jak do toho pumpují těžké háky a to mají nájezd poloviční, často ani ne. On ten Focus je i co se týče jízdních vlastností od Astry diametrálně odlišný, což je dáno zadním víceprvkem, který patří mezi to absolutně nejlepší ve třídě. Naopak člověk zapláče, pokud bude muset dělat GO zadku. U Astry se přelisují silenbtoky, vymění se ttlumiče a pružiny a stojí to pár korun. Už je o prioritách, zda chce člověk jezdit pohodlně, nebo pohodlněji a sportovněji 8-) .

Navíc tvé zmiňované Volvo stojí na platformě Focusu, takže jízdní vlastnosti jistě dobře znáš. Ona ta C30 je vlastně jen Focus v jiném kabátu :-)
Naposledy upravil(a) kratales dne 17 črc 2017, 21:57, celkem upraveno 2 x.

SWalker
Příspěvky: 9
Registrován: 17 črc 2017, 16:18
Bydliště: Kroměříž

Re: koupit či nekoupit?

Příspěvek od SWalker » 17 črc 2017, 21:53

Pardon, asi jsem špatně uvedl - Citroen C5 break :-) To je kapitola sama o sobě...

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 241
Registrován: 17 čer 2016, 23:50
Bydliště: Jihlava

Re: koupit či nekoupit?

Příspěvek od kratales » 17 črc 2017, 21:56

Napsal si to dobře, jen já furt myslím na něco jiného a píšu u toho blbosti. Ale to je u mě normální :roll:

To věřím, že je to kapitola sama pro sebe. I když je to opravdu moc pohodlné :-)

SWalker
Příspěvky: 9
Registrován: 17 črc 2017, 16:18
Bydliště: Kroměříž

Re: koupit či nekoupit?

Příspěvek od SWalker » 17 črc 2017, 22:02

Jo to jo, ale za generálku dám jak za jetou Astru nebo Fofo, tak to už vzdávám :) Za to hydru na podvozku oželím :) ... Každopádně moc díky za informace, budu pátrat po nějaké Astře pokud se objeví, jinak teda Fofo.

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 241
Registrován: 17 čer 2016, 23:50
Bydliště: Jihlava

Re: koupit či nekoupit?

Příspěvek od kratales » 17 črc 2017, 22:07

Ani s jedním chybu neudělaš a věř, že to bude mnohem lepší a spolehlivější varianta, jak C5. V té C5 jsem jel jednou v taxi a jednou mě v tom vezl známý pár kilometrů a co se týče pohodlí, tak je to neskutečná pecka. Ale dělat podvozek bych nechtěl, jak píšeš :-). Jinak nevím jaký máš cenový rozpočet, ale mrkni do mých posledních příspěvků a najdeš tam odkaz na krásnou Astru z Auto ESA. Na první pohled nádherné auto, cena tedy 125 tis. Kč. Ale nové pneu, pěkné ALU, zatmavená skla ... moc pěkná.

SWalker
Příspěvky: 9
Registrován: 17 črc 2017, 16:18
Bydliště: Kroměříž

Re: koupit či nekoupit?

Příspěvek od SWalker » 19 črc 2017, 16:10

Co si myslíte o této? Děkuji :-)

https://www.autoesa.cz/opel/astra/kombi ... /944135278

edit: jen co se dívám, tak ten volant je nějakej moc prošoupanej a sedák u řidiče vypadá jak natrhlý na boku, moc to nejde vidět...

Uživatelský avatar
jour
Příspěvky: 657
Registrován: 26 říj 2010, 14:17
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: koupit či nekoupit?

Příspěvek od jour » 19 črc 2017, 21:19

Ja si myslim, ze na ten rocnik, stav km a za tu cenu je na mieste, ze ma osupany volant aj sedacku :) ja mam momentalne 91 tisic km a volant v lavej casti ma uz trochu osupanu kozu v lavej casti (casta jazda po meste)
Melanie - Astra Classic III. 5-dv. A16XER

Odpovědět